СЗК на крачка от титлата

Всички обзори от 27 кръг

СЗК Юнайтед и Тегавите кръстосаха шпаги в дербито от първия плейофен кръг в първата шестица от SPL. „Сините“ искаха трите точки, които щяха да ги приближат на една ръка от титлата. Тегавите пък отчаяно се нуждаеха от точки, тъй като изоставаха от битката за Топ 3 в класирането. Първото полувреме бе много равностойно, като никой от тимовете нямаше видимо надмощие на терена. „Сините“ и „лошите момчета“ изтърваха по няколко положение и така се оттеглиха на почивка при 0:0. Интересното предстоеше през второто полувреме. СЗК нанесе първия удар в мача. Цветомир Спасов откри в 31-ата минута.

Но „лошите момчета“ не смятаха да се предават. Пламен Пенев изравни в 34-ата минута след отличен пас на Стелиян Петров. Попадение хвърли в екстаз феновете на Тегавите. Но СЗК бързо охлади ентусиазма им с гол на Димитър Стойчев, който се разписа в 36-ата минута. Нещата на терена отново се успокоиха. СЗК се прибра да брани крехката си преднина, а Тегавите натискаха. Голът за „лошите момчета“ се печеше, но за тяхно съжаление той така и не дойде. За сметка на това при една контра на СЗК Стелиян Петров имаше нещастието да си отбележи автогол. Всичко това стана в 48-ата минута на мача. Така СЗК е само на победа от титлата, докато мястото в Топ 3 за Тегавите изобщо не е сигурно.