СЗК излъга ГДБОП в супердербито

Всички обзори от 23 кръг

Супердербито в SPL противопостави ГДБОП и СЗК Юнайтед. Това бяха двата отбора, които показват най-стабилни и постоянни игри от началото на сезона. Те се изправиха един срещу друг в петъчната вечер на полите на Витоша на „Царско село“. Шоуто обещаваше да е бляскаво, а публиката нямаше търпение за първия сигнал на рефера Стоян Гиздов. Двата тима се вкопчиха здраво още от първите секунди. Още тогава си личеше, че тактическата битка ще властва, а двата тима ще дебнат и за грешки в противниковите отбори. „Униформените“ имаха превес в първите минути на мача и стигнаха до някои положения, които обаче бяха пропилени. Постепенно и СЗК набра скорост и изравни играта след 12-ата минута. „Сините“ също пропуснаха положенията си и така логично първата част завърши при резултат 0:0.

След глътка водя, няколко нахъсващи думи бе време за второто полувреме. То не започна по-различно от първото. Тактическото надлъгване продължи до 34-ата минута. Тогава след изпълнение на корнер на Димитър Стойчев, Слави Стоянов се изплъзна от пазещия го Виктор Йончев. Първият му удар бе спасен от вратаря Анри Нинов, но при добавката той откри резултата. Но ГДБОП не отказа. „Униформените“ заиграха още по-добри и натиснаха своя противник. Тимът обаче нямаше късмет пред гола, като пропуски направиха Соколчев и Шаламанов. СЗК пък се защитаваше много добре и не поемаше никакви рискове. Така СЗК спечели страхотния мач, който мина без нито един жълт картон. Двата отбора заслужават само адмирации за представянето си на терена и доказаха, че класата им е огромна.