Суходол и Връбница разделиха точките, интригата остава

Всички обзори от 30 Кръг

Големият мач от четвъртия кръг в плейофите в SPL противопостави Реал Суходол и Връбница-1. Дербита започна изключително вихрено. Маркова комбинация Любо Ковачки – Петър Петров завърши с гол на втория в 5-ата минута. Връбница се възползва от объркването в редиците на Суходол. Вратарят Ковачки отново хвърли топката към Петров, но летежът й бе по-дълъг. Стражът на Суходол Тодор Тодоров не можа да хване топката и тя рикошира от него право във вратата на „червените“. След силното начало Връбница се поприбра, но Любо Николов вкара красиво топката по диагонала за 1:2. Темпото след това спадна, а играта бе често накъсвана. При този резултат дойде и почивката. След нея Реал Суходол трябваше да се опита да обърне мача. Тимът успя да изравни чрез Лъчезар Момчилов в 32-ата минута. След това предпазливостта взе връх в срещата. Никой от тимовете не може да стигне до успеха и така двата тима разделиха точките. Връбница остава с едни гърди напред в борбата за титлата преди последния кръг. Реал Суходол ще се надява на грешка от страна на „черните“ и победа над Вазов.