„Столичани“ излъгаха Титаните в завързан двубой

Всички обзори от 5 кръг

Фк София и TITANITE OLD STARS откриха кръга в SPL1 в ранния съботен следобед на терена в квартал Лозенец. И двата тима бяха пределно мотивирани да грабнат трите точки в двубоя. Мачът започна обещаващо за домакините от Фк София. Голмайсторът на тима Здравко Росенов избухна с два ранни гола давайки чудесна преднина за своя тим. Гостите от OLD STARS не показаха разколебаване в редиците си, а именно обратното – настървиха се да търсят голове в противниковата врата. Хъсът, който показаха даде резултат в 16-ата минута, когато след силен шут зад центъра Юри Найденов прехвърли стража на съперника и намали за 1:2. След като отбелязаха гола гостите, които са и любимци на феновете, дадоха всичко от себе си.

В края на полувремето бе дошъл редът на прекрасната и очарователна Нели Георгиева да открие головата си сметка в лигата. Голът стана след прекрасна комбинация и завършващият удар с глава на Георгиева не остави никакви шансове на вратаря на противника да реагира. Така ремито на почивката бе факт. След глътката въздух за двата отбора „столичани“ се окопитиха и по подобие на първата част лидерът в атаката Росенов отново наказа грешките в отбраната на своя съперник с две попадения.

TITANITE OLD STRARS се опитаха да отговорят на удара като с пропуски се отличи тарана на тима Стратиев, но Фк София бе стабилизирал играта си в защита и не допусна изненадата. Така двубоят завърши при резултат 4:2 за Фк София, които навлизат във форма и определено ще са черна котка за лидерите в таблицата. Гостите от TITANITE OLD STRARS отново изнесоха страхотно шоу с много емоции, обрати в играта, но не постигнаха така желания успех.