Селото с три точки на магия за девета поредна победа

Всички обзори от 20 Кръг

Красно село и Тегавите бе едно от големите дербита на 20-я кръг в SPL. Победата де нужна и на двата тима. „Кварталните“ бяха в по-добра позиция от своя опонент в класирането, но предвид късите разлики между отборите от Топ 5 всяка победа щеше да е от голямо значение. Мачът стартира спокойно и без много положения. Но в 8-ата минута резултатът бе открит от Стоян Огнянов, който отправи страхотен удар към вратата на Павел Дичин, който този път нямаше какво да направи. Красно село се прибра да пази преднината си и успяваше да спира атаките на Тегавите някъде преди наказателното им поле. „Лошите момчета“ обаче стигнаха и до някои чисти положения, но нямаха късмет да вкарат. През втората част Красно село се прибираше все повече и повече и действаше само на контраатаки. При една от тях Андрей Попов стреля, Дичин изби, но топката отново попадна в нападателя, който реализира за 2:0. Красно село реши да пази резултата и се върна назад. В средата на втората част вратарят на „кварталните“ Лъчо Маринов получи тежка контузия и не можа да доиграе мача. На вратата застана Димитър Пенев. Тегавите усилваха натиска си и головете бяха близо, но нещо ставаше и те не падаха. Все пак, чак в 47-ата минута удар на Стелиян Петров препарира стража Пенев за 1:2. До края Тегавите на успяха да изравнят, а червен картон получи Велислав Пешев. Така Красно село взима ключови три точки. Успехът за „кварталните“ бе девети пореден в лигата. Положението за Тегавите не е розово, но не и неспасяемо.