„Самоубийствено“ реми за Бай Тошо и Вазов

Всички обзори от 9 кръг

В дербито на кръга от SPL1 се изправяха два тима борещи се за първите места тази година, а именно – тимът на ФК Бай Тошо и отборът на АФК Вазов. Двубоят бе много оспорван и изпъстрен с красив футбол, здрави единоборства и красиви изпълнения. Равностойността на тимовете не позволяваше отбелязването на голове. Все пак едната отбрана се пропука, това бе тази на Вазов, които допуснаха попадение в 13 минута, а голмайстор бе Кръстев. Така първата част завърши при резултат 1:0 в полза на „комунистите“. След подновяването на играта ситуацията не се промени и двата тима си играеха на котка и мишка, изчаквайки грешка на съперника си. Вазов съумя да изравни в 34 минута чрез Йонев. Всичко започваше отначало.

„Комунистите“ започнаха да стъпват по-твърдо в мача и отнемаха повече топки от съперника, което им даде леко преимущество. Така се стигна до 40 минута, в която головата машина Кръстев с фамозно изпълнение отново изведе „червените“ напред в резултата. След като поведоха „тошовци“ се прибраха за да пазят резултата. Вазов тръгна напред, но не успяваше да преодолее защитата на съперника. Така се стигна до последната 50 минута на мача, в която гостите получиха правото да изпълнят ъглов удар, при които лошата постройка в защитата на „комунистите“ позволи на Хаджиев да изравни. Така двата тима показаха страхотна игра и поделиха точките в мача, което бе добра вест за съперниците им.