„Роботите“ измъкнаха успеха в дербито на SPL1

Всички обзори от 7 кръг

АФК Волтрон посрещна един от най- омразните си съперници – тимът на Сбогом Гринго. Гринго. Този сблъсък бе кулминацията на футболния празник, който се получи в лигата в съботния следобед. В този мач „волтронци“ търсеха задължителни три точки, които да ги закрепят в челото на таблицата. Сбогом Гринго пък търсеше ритъма си. Още след първия съдийски сигнал „роботите“ се втурнаха да вкарват и го направиха в 2 минута чрез Йорданов. „Гринговците“ веднага отговориха чрез Събев. Последваха минутите, в които „роботите“ контролираха играта и головете на тяхната сметка не спираха. Голеадата започна отново Йорданов, след него Комитов, Митев и Гайдов направиха резултата 5:1. Така завърши и първата част.

След подновяването на играта „гринговците“ излязоха на терена с коренно различна схема на игра и нагласа. Дамянов върна два гола показвайки страхотни голмайсторски умения. „Волтронци“ отговориха на пробудилия се съперник с гол на трансферната бомба Митко Митев. Гостите не се отказаха да търсят поне равенството в мача. Невероятният Дамянов наниза още два гола и направи положението напечено довеждайки резултата до само гол разлика 5:6. До края оставаха няколко минути, а обръча около вратата на „роботите“ се затягаше. Така се стигна до последната минута на двубоя, в която стража на „волтронци“ Страцимир Стайков буквално измъкна тима си правейки страхотно спасяване и не позволявайки на съперника да отбележи. Така Волтрон грабна победата в дербито и твърдо държи третата позиция в класирането, докато Гринго претърпя разочарование.