Реми в голямото дерби на SPL1

Всички обзори от 11 кръг

Безкрайно интересен и дълго чакан сблъсък бе наред да се изиграе в съботния ден на терена Царско Село. Един срещу друг се изправяха двата непобедени отбора до момента – тимовете на ФК Бай Тошо и ФК Торнадо 2013. Преднината на „тайфуните“ бе 4 точки и домакините бяха пределно мотивирани да я скъсят. Мачът започна изключително равностойно като футболът на терена бе от висока класа. Торнадо бе отборът които нанесе пръв удар в мача. В 10 минута топ нападателя Наско Иванов откри резултата с премерен шут. „Комунистите“ не се обезкуражиха от допуснатия гол, а се нахъсаха още повече. Така дойде 17 минута, в която Фусков изравни. „Червените“ напипаха слабостите на съперника и отново Фусков в 23 минута направи обрата 2:1. Така завърши първата част.

След подновяването на играта битката на терена бе жестока, но спортсменска. Торнадо усещаше, че времето течеше, а съперникът е добре нареден и трудно преодолим в защита, но все пак хиената в атака Иванов се измъкна от охранителите си и в 40 минута изравни за 2:2. До края и двата тима имаха шансове за отбелязване на гол, но не успяха да го направят. Така дербито на върха завърши 2:2, като тимовете поделят по една точка. Развой, от който останаха доволни само преследвачите на двата отбора.