Предстои своеобразен финал между Q-check и Джентълмените за първото място в група E

Четете всички обзори тук

Q-check и ФК Джентълмените продължават с перфектното си представяне в група Е. Двата тима записаха успехи и във вторите си мачове за Купата SPL 2020.

„Кючеците“ не допуснаха изненада срещу Авангард и триумфираха над своя съперник с 5:2. Селекцията на Николай Калчев беше целеустремена и наложи здраво темпо още с първия съдийски сигнал на Христо Пейнов. Нурай Хабиб си правеше каквото иска с отбраната на „авангардните“ и още до паузата беше оформил своя хеттрик. За да бъде положението още по-тежко, участникът в лига Balistic си вкара и автогол чрез Васил Василев.

Авангард избухна и за 60 секунди отбеляза две попадения чрез Васил Василев, който оправи своя мерник, и Максим Пейчев. Резултатът 4:2 се задържа чак до 49-ата минута, когато Хабиб се възползва от умората на устремения към изравняване опонент и фиксира крайното 5:2.

Примера на победителите последваха и Джентълмените, които наложиха волята си над Союз с 8:4. „Черно-белите“ знаеха добре, че трите точки са задължителни, ако искат да съхранят надежди за продължаване напред. Стремежите им бяха подплатени и с ранното попадение на Радослав Христов, което постави Союз в доста деликатна ситуация. Отговорът им обаче бе красноречив, като Мариян Колев и Даниел Васев осъществиха пълен обрат. Нова въртележка в резултата се случи още до паузата, когато радостта този път беше за символичните гости, докарали нещата до 2:3 след точни изстрели на Христо и Гърдев. Димитър Михайлов от съюзниците обаче създаде перфектната интрига, тъй като малко преди сигнала за край на частта, наказа Кирил Николов за 3:3.

Времето за почивка явно бе използвано по-правилно от Джентълмените, които стартираха вихрено второто полувреме и с много офанзивен футбол подсигуриха триумфа си в тази сравнително равностойна среща. В 27-ата Радо Христов направи 3:1, а пък Ангелов (37‘), Христов (39‘) и Йочев (43‘), покачиха до недостижимото за „съюзниците 3:7. До края двата тима вкараха по още веднъж, за да се оформи и крайното 4:8. За Союз отново се разписа Михайлов, а пък Борис Сеизов сложи финалното украшение за поредната джентълменска победа за Купата на SPL.

Tака през следващата седмица предстои един своеобразен финал в група E, където Q-check и Джентълмените излизат в директна битка за първото място, а триумфиралият в това дерби ще играе в осминафиналите за Купа SPL.