„Поетите“ започнаха сезона със стихотворна стъпка

Всички обзори от кръг 1

Битките по терените на SPL започнаха и тимовете на Вазов и Красно село се оказаха един срещу друг както отреди жребия. Двата отбора не криеха апетитите си към титлата още преди началото на сезона като те бяха готови на всичко за да се доберат до трите точки на старта. Мачът започна в изключително бързо темпо, което водеше безброй единоборства и даже грубости. Все пак „поетите“ съумяха да открият в 6 минута с гол на Марков след неразчетена намеса на стража на Красно село Лъчо Маринов. След гола темпото се запази като изоставащият тим на Красно село натисна и стигна до равенството в 10 минута с гол на неостаряващия Радован Събев. До края на полувремето играта определено загрубя и красотата на футбола бе тотално помрачена. Все пак Вазов поведоха отново в последните секунди от тази първа част с гол на на Здравко Росенов. Така тимовете се оттеглиха на почивка като домакините имаха гол преднина на сметката си. След като играта бе подновена ситуацията не се бе променила особено много. Футболните достойнства липсваха, а нарушенията, грубите влизания и препирните межу играчите изобилстваха. Така се стигна до 40 минута, в която отново хищническия нюх на Росенов донесе два гола аванс за сините. Красно село нямаше какво да губят и се хвърлиха в атака ва банк. В 49 минута Аврамов намали за 2:3, а секунди по-късно магьосника Стоян Огнянов изравни и върна ремито на терена. Хиксът се очертаваше и може би бе резонният резултат от този груб и напечен мач. Обаче никой не бе питал Попов от Вазов, който буквално в последната секунда на двубоя вкара за 4:3 и окичи „поетите“ с трите точки от двубоя.