„Поетите“ с инфарктна победа

Всички обзори от 3 кръг

Два от много сериозните отбори в SPL се изправиха един срещу друг в дербито на кръга. Срещата започна по-добре за тима на Вазов, който имаше преимущество в началните минути на двубоя, което позволи на Тодоров да открие резултата в полза на „сините“. След гола Вазов затвърди добрата си игра през първата част с нов гол дело на Маджаров. Така полувремето завърши при резултат 2:0. След почивката гостите от Суходол натиснаха газта и резултатите не закъсняха. Николов намали, а Стоянов с две попадения обърна мача в полза на суходолци. Дербито се нажежи, а следващият гол, които бе отбелязан си заслужи мястото може би не само в класацията за месеца, а и за годишната класация за най-красив гол. Той бе дело на стража на Вазов – Мариян Андреев, който от собствената си врата успя да порази противниковата и отново да изравни резултата. След фамозното изпълнение на своя страж „поетите“ отбелязаха и нов гол за 4:3, който бе дело на Додов. Суходолци бяха шокирани, но не се отказаха и Николов отново изравни в 46 минута. Двубоят вървеше към хикс, когато Маджаров в последните секунди отбеляза и по този начин даде победата на Вазов след доста драматична среща. Реал Суходол отново играха чудесно, но малшансът не им позволи да се поздравят с точки от мача.