Пивото нанесе първа загуба на „комунистите“

Всички обзори от 18 кръг

АФК Бай Тошо и Младо пиво започнаха динамично мача, но „черните“ бяха по-нахъсаният тим и нормално Михайлов откри в тяхна полза. „Комунистите“ се опитаха да изравнят играта, но атаките на тима не споряха, а грешките зачестяваха. Така към края на полувремето Пашов и Генов направиха 3:0. След почивката „комунистите“ намалиха с попадение на Арабаджиев, но почти веднага Генов отново попари „червените“.

Бай Тошо се настърви и окупира наказателното поле на съперника. Цанов вкара за 2:4. Пивото използваше пространствата оставени от съперника и при контраатака Богев направи 2:5. За „червените“ остана време само за още едно почетно попадение на Кръстев в 49 минута. Така Бай Тошо понесе първа шампионатна загуба, а Младо Пиво доказа, че не са за подценяване.