Peyman отнесе TUMBACITE и все още няма загуба в SPL 3

Обзор на целия 4-ти кръг на SPL 3 може да четете тук

Peyman изигра доста стабилен двубой срещу TUMBACITE и ги отнесе с 10:4. С хеттрик се отчете капитанът на тима Йордан Дончев, по два гола вкараха Здравко Росенов и Георги Димитров, а по веднъж се разписаха Илиян Балабанов, Мартин Генчев и Георги Костадинов. За „тумбите“ головете реализираха Атанас Николов, Милен Ковачев, Пламен Нейчев и Тодор Панайотов.

Двубоят започна по отличен начин за „слънчогледите“. Още в 3-ата минута те откриха резултата чрез Илиян Балабанов. Доминацията им продължи и десет минути по-късно Здравко Росенов удвои преднината на своя тим. Последва дъжд от голове, а виновни за това бяха Росенов, Йордан Дончев и Георги Димитров. Тримата реализираха бързи голове, с които направиха резултата 5:0 на почивката, а това означаваше едно по-леко второ полувреме за „жълтите“.

Втората част започна обнадеждаващо за Тумбаците. В 29-ата минута те получиха правото да изпълняват дузпа. Зад топката застана Атанас Николов, който бе безпощаден и намали изоставането на своя отбор. „Жълтите“ не останаха длъжни и малко след инкасираното попадение нанесоха своя шести смъртоносен удар в мача чрез Георги Димитров. За сметка на това пък TUMBACITE вече гледаха по-смело към вратата и в 38-ата минута отново намалиха изоставането си с гол на Пламен Нейчев. Последваха два светкавични гола дело на Мартин Генчев и Йордан Дончев, които увеличиха разликата до 6 гола – 8:2. До края на срещата оставаха десет минути, а головете, които паднаха в този период от време бяха 4 – по два за всеки. Милен Ковачев и Тодор Панайотов се разписаха за „тумбите“, докато Йордан Дончев оформи своя хеттрик в 43-ата минута, а Георги Костадинов записа името си сред голмайсторите само минута по-късно и оформи крайното 10:4.