Патриотите си отмъстиха на „миньорите“

Всички обзори от 13-1 Кръг

Гвоздеят на вечерта беше двубоят между АФК Чуковете и Патриот. Двата отбора имаха една среща помежду си в последното издание на купата на SPL. „Миньорите“ бяха спечелили мача с минималното 1:0 и „патриотите“ бяха решени да си отмъстят за загубата. Марио Захаринов откри резултата в третата минута, а Александър Симонов изравни в десетата. В рамките на две минути Антонио Тенев намери две пролуки в иначе стабилната защита на домакините и даде два гола аванс на гостите. В последната минута на първата част Радослав Енев намали разликата с попадение от дузпа. Второто полувреме започна ударно за „патриотите“ и те решиха изхода от двубоя. Александър Нацков и на два пъти Рали Яни Маринов отбелязаха три попадения във вратата на Веселин Весерионов и увеличиха сериозно аванса на отбора си. Все пак в четиредесетата минута Даниел Васев върна едно попадение, но то не беше достатъчно да затрудни гостите. С тази победа Патриот окупираха третата позиция, а АФК Чуковете останаха на шестата.