Патриот затвърди Малката купа в SPL2

Всички обзори от 20 кръг

В неделната вечер директно от морето Патриот излезе в мач срещу Бенковски Сити от плейофната фаза в SPL2. Двубоят бе протоколен, тъй като Патриот вече си бе осигурил Малката купа, но Бенковски искаше да докаже, че израстването на тима е сериозно и тимът ще бъде фактор в следващия шампионат. Двубоят стартира добре за „белите“, които откриха резултата в 5-ата минута чрез Милушев. Малко по-късно Димитър Димитров удвои преднината на Патриот. Бенковски отговори с красиви атаки, но тимът нямаше късмет в завършващата фаза. От това се възползваха техните противници, които дръпнаха с 4:0 до почивката.

Точен на два пъти бе Светослав Савов. След подновяването на играта „революционерите“ заиграха още по-силно. Атаките им станаха по-чести, но отново малшансът и гредите ги спряха от това да се върнат в мача. Към края Патриот затвърди победата си с нови две попадения на Савов. Така Патриот печели Малката купа в SPL2 и успеха срещу Бенковски. „Революционерите“ обаче оставиха отлични впечатления с играта си и със сигурност ще са страшилище догодина.