Патриот удари Акулите преди морето

Всички обзори от 31 Кръг

Патриот и АФК Акулите бе дербито в последния кръг от SPL1. „Бели“ и „сини“ знаеха участта си – а именно сребърен и златен медалист в лигата съответно. Но това не пречеше те да изнесат един спектакъл преди да стигнат куфарите за морето. Спечелилият приза за асистент номер 1 Александър Нацков показа, че знае как се вкарва и откри в шестата минута. Александър Тодоров пък изравни за Акулите в 14-ата минута. До почивката обаче Патриот дръпна. Светослав Савов – Чочо направи 2:1, а Жеко Мишонов си отбеляза автогол. Преди последния сигнал за частта Здравко Росенов, който стана голмайстор на лигата върна своите в мача. През второто полувреме Светлин Маджаров реализира страхотен гол за 3:3, но неприятностите за Акулите предстояха. Вратарят Веско Иванов бе изгонен с директен червен картон. Под рамката застана опитният Иван Симеонов, но и той не можа да спре устремилите съм успеха патриоти. Чочо наниза нови два гола за 5:3 и подсигури успеха на тима си. В последната минута Акулите спечелиха дузпа, която Жеко Мишоново хладнокръвно реализира, но време за повече нямаше.