Патриот шокира Готинягите

Всички обзори от 7 кръг

В неделя на обяд отборите на Готинягите и Патриот излязоха един срещу друг във важен мач и за двата тима от SPL2. Преди сблъсъка „готините“ бяха считани за фаворит, но Патриот не бе за подценяване. Това доказа Савов, който откри за „белите“ в 5-ата минута. Вричев обаче бързо възстанови равенството в срещата. Готинягите обаче не можеха да намерят играта си, въпреки териториалното превъзходство. Контраатаките на Патриот бяха смъртоносни. При една от тях Воденичарски направи 2:1 в полза на Патриот. Последва затишие. Двата тима се поуспокоиха и рядко стигаха до изгодни ситуации за попадение. Това продължи до 23-ата минута, когато лидерът и капитан на „готините“ Павел Матеев стисна победоносно юмрук след изравни резултата.

Очакваше се, че „готините“ ще излязат от шока, но вместо това Воденичарски избухна с втория си гол в мача. Това стана точно преди почивката. След подновяването на играта Патриот заигра още по-силно, а Готинягите още по-лошо. И нищо чудно, че нищо в играта на „сините“ не се получаваше. Вместо това Патриот направи най-силния си мач от началото на сезона. Капитанът Марио Захаринов наниза две попадения в 28-ата и 35-ата минути и даде сериозен аванс за тима си. Савов направи 6:2 две минути по-късно. Последните два пирона в ковчега на „гоните“ заби Воденичарски. Това се случи в 39-ата и 49-ата минути на двубоя.