Пълна лудница на „Царско село“

Всички обзори от 19 кръг

Carrera се изправи срещу Връбница-1 в любопитен мач от последния кръг от редовния сезон в SPL2. Двубоят, който се игра в петък вечер на „Царско село“, се очакваше да е с много интересен, но никой не очакваше драмата да се превърне в спираш дъха мач. Головата фиеста стартира в 9-ата минута, когато машината за попадения Петър Петров откри за Връбница с красиво воле. В средата на първата част обаче Carrera обърна нещата. Кристиян Дъхтев и Мартин Александров направиха 2:1. Но малко след това последва нов обрат в резултата. Петров и Иван Гогов направиха 3:2 за Връбница. При този резултат завърши и първото полувреме. През втората част обаче предстоеше нещо, което не се вижда всеки ден по терените за минифутбол. „Сивите“ стартираха много мощно частта и Дъхтев изравни за 3:3. Последва футболна лекция от страна на Carrera. Тя стартира с автогол на Гогов и последвана от попадения на Кирил Иванов, отново Дъхтев и Мартин Александров.

Така „сивите“ поведоха със 7:3, а до края оставаха 5 минути. Нещата изглеждаха решени, но не така мислеха играчите в черно. Първо Петров вкара в 45-ата минута, после Гогов направи 5:7. В следващата минута Ивайло Виденов си вкара автогол и резултатът стана 6:7, а страстите и градусите се вдигнаха до тавана. Нов автогол, този път на Александров направи 7:7 за ужас на Carrera. Връбница хвърли всички усилия и да спечели мача. Тимът изсипа топката в противниковото наказателно поле. Тя бе хваната от вратаря на „сивите“ Християн Иванов, който я хвърли пред себе си. Стражът стигна чак до другата врата, където направи двойно подаване със свой съотборник и успя да оплете кълбото в мрежата на Връбница, за да донесе все пак трите точки на Carrera. Този мач със сигурност може да претендира за един двубоя на сезона не само в SPL2, но и в цялата лига. След него пък Връбница остава на второ място, но вече изостава сериозно от лидера Белите София. Carrera пък застана твърдо на четвърто място.