Palms Bet Cup 2020 осминафинали обзор

FC Eleven Stars – Войводите 5:4

Един от най-любопитните двубои , залегнал в осминафиналната програма на Palms Bet Cup 2020, противопостави отборите на FC Eleven Stars и Войводите. „Звездите“ бяха предварително сочени за отявлен фаворит, но срещу тях се изправяше един изключително корав тим, който още в груповата фаза демонстрира, че ще има своите амбиции за сериозен прогрес в надпреварата.

Благо Георгиев и компания бяха променили леко своя състав за тази среща. Бившият играч на ЦСКА – Милен Кикарин и Атанас Христов отсъстваха, но пък в редиците се завръщаше железният бранител Симеон Иванов. Войводите пък заложиха отново на най-доброто от наличния им потенциал.

Срещата започна изключително равностойно, но в 11-ата минута Благой Георгиев откри за символичните домакини. Малко, след като съдията Стоян Гиздов поднови играта, Войводите изравниха чрез Венцислав Лозанов. Благо Георгиев обаче бе във вихъра си и до паузата се разписа още на два пъти за 3:1. Венцислав Лозанов, с втория си гол в битката, върна „революционерите“ в този осминафинал, ала в 35-ата самият той имаше изключителния малшанс да си наниже автогол. Този човек обаче просто нямаше спирка, след гафа му, в 41-ата той намери правилната врата и преодоля Сашо Йорданов за 3:4. Тук някъде, притеснението леко обзе наглед рутинирания тим на Звездите, които обаче реагираха професионално и в 42-ата възстановиха преднината си от два гола чрез Евгени Михов. До края Войводите имаха сили само да намалят до 4:5, но за повече не им стигна нито времето, нито и техният запас от физически сили.

Вагончето – Отборчето 3:2

Първата четвъртфинална двойка за Купата бе създадена, след като Вагончето надви Отборчето с 3:2 и по този начин си уреди здрав сблъсък с Eleven Stars за място на полуфиналите. Първият от група С обаче не сломи никак лесно съпротивата на втория от група В.

Анжел Цонев прехвърли отличната си игра и в директните елиминации, след като в 15-ата минута откри за момчетата на Димитър Ранджев. Голът стана реалност благодарение и на много добрата асистенция на негов съотборник. Вагончето вече показа, че може да се измъква от трудни моменти в първия по сила турнир на Sofia Premier League. „Червените“ демонстрираха отново това и в този осминафинал, след като за 13 минути осъществиха пълен обрат. Иван Колев изравни в 19-ата, а голямата им звезда Петромир Петров отново взе диригентската палка, за да вкара за 2:1 в 32-ата.

Отборчето съвсем бе сринато психически, когато полузащитникът Радостин Мирчев матира Николай Георгиев за 3:1. Чест прави на символичните гости, че не се предадоха до последния съдийски сигнал. Този техен устрем ги дари с гола на Слави Стоянов в 46-ата, но това се оказа крайно недостатъчно за по-нататъшното им продължаване в следващата фаза.

ФК Лалетата – ФК Туристите 0:5

ФК Лалетата влязоха в във фазата на директните елиминации с реномето на тим, който спечели група Е в тежката компания на Войводите, Huawei и Мирамидонците. Прекалено големите очаквания към тях обаче им подействаха негативно и те паднаха тежко с 0:5 от ФК Туристите. „Червено-черните“ явно все още бяха по еуфорията на онзи страхотен двубой, който си спретнаха с Патриот (8:6) в последния кръг от груповата фаза и буквално „летяха“ по терена.

След колебливо начало и от двата тима, Туристите бяха тези, които напипаха верния ритъм и не го изгубиха до самия край. Петър Симеонов откри за символичните гости още в 18-ата минута, а седем по-късно Симеон Димитров вгорчи живота на Лалетата за 0:2. След подновяването на играта, погледите бяха вперени към халфа Кристиан Желев, който с два бързи гола покачи до 0:4. До края срещата просто се доиграваше,а Велислав Пешев оформи крайното 0:5 в 47-ата.

Неочаквано за повечето специалисти, звездите на двата тима Мерсоп Димитров и Пламен Пенев не успяха да се разпишат. А това им се случва доста рядко.

Готинягите – Галактико 0:0 (6:5 след изпълнението на дузпи)

Съперник на ФК Туристите на четвъртфиналите ще бъдат Готинягите, които минаха през изключителна драма, за да елиминират Галактико. „Лъвовете“ оцеляха след тройната въртележка в тяхната група Н, но дори и те не бяха подготвени за пословичната им битка с „галактическите“.

Двата тима се бяха разузнали и до най-малкия детайл, а общо 50 минути футбол не им бяха достатъчни, за да си вкарат гол. Вина за това имаха перфектните защити на гореспоменатите селекции, които просто отказваха офанзивните амбиции, на опонентите им от другата страна на игрището.

Така футболната логика отведе нещата до изпълнението на дузпи, а там късметът покри четвъртия в SPL1. В герой за тях се превърна стражът им Николай Иванов, който демонстрира отличен рефлекс и така закара своите сред най-добрите осем тима на Palms Bet Cup 2020.

ФК Торпедо – Bombeta 2:6

ФК Торпедо и Bombeta бяха стари познайници от Лига SPL. На 10 ноември, 2019 година, „червено-черните“ бяха триумфирали с 8:3 и това сякаш им даде допълнителна мотивация. Нещо, от което те се възползваха максимално добре. Още в 5-ата минута Виктор Илиев положи отличния старт за „бомбетата“. Отговорът на ФК Торпедо беше красноречив и 120 секунди след това Светослав Диманов изравни.

„Жълтите“ обаче не бяха подготвени, че могат да пострадат от футболен прийом, който те често обичат да използват – отбелязването на няколко попадения в рамките на броени минути. Така изведнъж Bombeta дръпнаха напред с 1:3 след точни изстрели на Аврамов (18″) и отново Илиев (19″). През втората част дойде времето и на головия терминатор на „червено-черните“ – Милен Тодоринов. Звездата с №45 не пропусна отдалата му се възможност да вкара в мрежата на Димитър Манов. До края Виктор Илиев реши всичко, осъществявайки и своя хеттрик в 40-ата минута. В оставащите мигове от този осминафинал, отборите си размениха само по още един гол, с което се оформи и крайният резултат 2:6.

Bianchi Coffee – Локо 101 2:1

Място в следващата фаза си осигури и Bianchi Coffee, които ще срещнат именно Bombeta на четвъртфиналите. „Кафеджиите“ имаха доста трудната задача да се справят с тима на Локо 101, като триумфът им на „железничарите“ (2:1) настъпи след пълен обрат.

Амбицираният тим на локомотивци още от рано демонстрира, че в този мач единственото важно за тях е победата. Те подплатиха това си свое намерение и с гол в 15-ата минута чрез Виктор Каменов. Нападателят получи асистенция от плеймейкъра Петър Никифоров и от удобна позиция не пропусна да накаже Калоян Генов. Последва дълъг период от този осминафинал, през който от Локо 101 парираха всеки един опит за атака от страна на Bianchi.

Мнозина смятаха, че именно това ще бъде края на „кафетата“ в турнира. Не така обаче мислеха момчетата на Йордан Дончев. Страхотни финални минути им осигуриха и участието сред най-добрите осем на Palms Bet Cup 2020. В 41-ата паритетът беше възстановен, след като Денислав Младенов се ориентира най-добре при поредно нападение на своите и най-сетне превърна в гол паса на Стоян Давидов. И за да бъде екшънът пълен, победата беше изкована в последната възможна секунда от мача, когато Калин Карабов разплака Локо 101 с решителен гол в мрежата на „железничарите“. Така те трябваше да се приберат към дома с наведени глави, докато мечтата на Bianchi за трофея остана жива.

АФК Вазов – Белите София 5:2

Както вече нееднократно споменавахме, АФК Вазов имаха трудни начални мигове за Palms Bet Cup, но след като набраха необходимата скорост и самочувствие, минават като ураган през своите футболни съперници.

Подобна беше ситуацията и на осминафиналите, където „сините“ спечелиха неочаквано лесно срещу Белите София с 5:2. Селекцията на Александър Тодоров дръгна на пета скорост и до 19-ата минута вече водеше с 3:0. Мартин Маринов даде тон за успеха с гол в 9-ата минута, а пък Андриян Кръстев удвои в 16-ата. Ужасът за Белите стана още по-голям, когато един от основните им футболисти – Велизар Бенов обърка вратата и си наниза злощастен автогол. А интригата тотално приключи в 35-ата минута, когато правещият страхотен мач в неделния следобед Мартин Маринов покачи до 5:0.

В оставащия четвърт час този вече решен осминафинал просто се доиграваше. Белите София все пак надигнаха глава и белязаха своята елиминация с две почетни попадения, дело на Велизар Бенов.

Младежите – Младо пиво 1:3

На четвъртфиналите АФК Вазов ще премери сили с Младо пиво. „Златистите“ постигнаха една от големите изненади в надпреварата до този момент, след като отстраниха носителя на Суперкупата на SPL за изминалия сезон Младежите след успех 3:1. Макар и резултатът да беше сюрпризиращ за някои, трябва категорично да отбележим, че Пивото напълно заслужи сладкия триумф.

По този начин момчетата на Евгени Захариев повториха случилото се преди година, когато на същата фаза от надпреварата, пак отстраниха Младежите, но тогава само с минималното 1:0.

Срещата започна с важен момент, при който реферът Стоян Гиздов трябваше да се намеси. В 12-ата минута той отсъди дузпа за Младо пиво, която Мирослав Стаменов хладнокръвно реализира. „Небесносините“ обаче бързо отговориха на удара и в 16-ата Йордан Георгиев съумя да изравни. Миро Стаменов обаче бе човекът, който направи решителния тласък на Пивото към четвъртфиналите. В 18-ата той отново изведе своите напред, а в последната 50-ата минута тушира огромното напрежение оказано на неговия тим с още един голов изстрел, който оформи и крайното 3:1.