PALMS BET CUP 2020 ОБЗОР

ЧЕТВЪРТФИНАЛИ:

ФК Туристите – Готинягите 4:3

Обзорът на вълнуващите срещи от четвъртфиналната фаза на Palms Bet Cup 2020 започва със страхотната битка между ФК Туристите и Готинягите. Двата тима бяха преминали със завидно майсторство осминафиналите и не ги устройваше нищо друго освен победата в съботната вечер.

Първоначалният замисъл на Готинягите беше отново да демонстрират стабилната си игра в отбрана, която даде ефект срещу Галактико. Този път обаче „лъвовете“ нямаха необходимата успеваемост, тъй като инкасираха попадение още в 4-ата минута. Тогава звездата на „туристите“ Пламен Пенев се измъкна от съперников защитник и с лекота отбеляза за 1:0. Това дари с още по-голямо спокойствие „червено-черните“, които до 23-ата вече водеха с класически резултат след голове на Симеонов (17″) и Валентин Димитров (23″).

Символичните домакини леко отпуснаха своя хват и позволиха на Готинягите да се върнат в мача. Капитанът им Павел Матеев вкара за 1:3 (24″), а един от факторите им за константно представяне – Борислав Нацев докара нещата до гол разлика в 29-ата. Оттук насетне на футболния терен стана изключително интересно. Селекциите се представяха на ръба на своите възможности. В крайна сметка, победител от това надиграване станаха ФК Туристите. В 36-ата минута Петър Симеонов реализира безценно попадение в мрежата на Ники Иванов за 4:2, а до края Готинягите отговориха само с гол на звездата Радован Събев. Той обаче падна прекалено късно – в 50-ата минута и само оформи успеха на ФК Туристите с 4:3.

FC Eleven Stars – Вагончето 2:1

Вагончето имаше тежката задача да спре на четвъртфиналите отявления фаворит за трофея FC Eleven Stars. Шестият в Супелигата вече беше доказал, че може да играе на добро ниво срещу сериозния съперник, след като загуби само с 3:4 в шампионатен двубой през ноември. За жалост на „червените“, донякъде историята се повтори и в събота, когато те отново допуснаха поражение, но този път с 1:2. Неприятният резултат им костваше продължаването напред в турнира. Опонентът им пък отново имаше тежки мигове, но демонстрира прословутия си характер и неспирна воля за победа.

Началото на гореспоменатата среща бе доста сюрпризиращо. Вагончето поведе още с първата си по-сериозна атака. Радослав Александров съумя да пусне хубав пас за Радо Мирчев във втората минута, който с плътен шут матира Александър Йорданов за 1:1. На „звездите“ им трябваха около десетина минути, за да се отърсят от шока. Паритетът беше възстановен в 13-ата, когато в прегръдките на своите колеги попадна Йордан Костадинов. 120 секунди по-късно Благой Георгиев пък осъществи пълния обрат.

Второто полувреме завърши без нови попадения, като FC Eleven Stars бяха пределно концентрирани в защита, където Милен Кикарин и Симеон Иванов демонстрираха страхотен синхрон. Двубой от подобен заряд нямаше как да не завърши и с червени картони. В 41-ата лидерът в резултата остана с човек по-малко заради изгонването на Евгени Михов. Малко след това същата съдба сполетя и Петромир Петров от другия тим.

АФК Вазов – Младо пиво 2:8

След като взеха скалпа на носителя на Суперкупата на SPL за изминалия сезон Младежите, много силната селекция на Младо пиво взе своята жертва и на четвъртфиналите. Там селекцията на Евгени Захариев помете с 8:2 АФК Вазов.

„Златистите“ стартираха ударно и до края изобщо не намалиха темпото. От Вазов пък така и не намериха начин, по който да заздравят играта си в отбрана. Всичко това обуславя падането на 10 гола в този мач, 80% от които в мрежата на „сините“.

В герой за Пивото се превърна техният централен нападател Илиян Генов, който се отличи с хеттрик и една асистенция. Два пъти във вратата на съперника се разписа Николай Илиев, а по веднъж своя принос за победата дадоха Георги Божилов, Евелин Василев и Мирослав Стаменов. Последните голове за АФК Вазов в тазгодишното издание на Palms Bet Cup пък ще останат срещу името на Албемор Бадатлиев (11″, 50″).

Bombeta – Bianchi coffee 1:1 (1:3 след изпълнението на дузпи)

Последният двубой от Топ 8 противопостави здравите тимове на Bombeta и Bianchi coffee. Тимове, които не цепят басма никому, когато залогът е победа в този толкова престижен етап от първия по сила турнир на Sofia Premier League.

Bombeta влизаха в този мач със самочувствието на селекцията, екзекутирала един от фаворитите за трофея ГДБОП още групите. Bianchi пък не познаваха пощада и доминираха футболно над всеки един от своите опоненти до този момент в надпреварата.

Първото полувреме предложи положения пред двамата вратари, но не и попадения. Двата тима бяха изключително внимателни във всяко едно свое отиграване. Нулите се разчупиха в 31-ата минута, когато Bombeta откриха чрез Филип Аврамов. Благой Александров отне вниманието на вражеската отбрана и пусна пас за Аврвамов, който не пропусна да реализира. От Bianchi не допуснаха случилото се да им повлияе негативно и в 35-ата бързо изравниха с гол на Калин Карабов.

Така тази равностойна битка трябваше да бъде решена след изпълнението на дузпи. При тях „кафеджиите“ демонстрираха по-голямо майсторство от бялата точка и така след 3:1 си осигуриха място във финалната четворка.

ПОЛУФИНАЛИ:

Младо пиво – Bianchi coffee 3:6

Първият полуфинал от програмата на Palms Bet Cup 2020 противопостави отборите на Младо пиво и Bianchi coffee. Тук трудно можеха да се правят някакви сметки, тъй като и двата тима бяха доказали до този момент в надпреварата, че имат всички необходими аргументи, за стигнат до мач за трофея.

На четвъртфиналите Пивото се разправи с АФК Вазов (8:2), докато „кафеджиите“ трябваше да минат през драмата на дузпите, за да отстранят друг стойностен тим Bombeta.

Битката между гореспоменатите съперници беше и повторение от финала за Купа SPL преди година, когато Bianchi победи с 3:0 и записа името си в историята на Sofia Premier League. Всичко това беше предостатъчен мотив за една титанична битка, която беше ръководена умело от главния съдия Стоян Гиздов.

„Белите“ демонстрираха, че няма умора в краката им след съботния мач с Bombeta и до 11-ата минута вече водеха на съперника си с 0:3. Селекцията на Йордан Дончев натисна газта и набързо си изгради комфортна преднина чрез Стоян Давидов (2″), Мартин Тенев (6″) и Денислав Младенов в (11″). Но не мислете, че интригата приключи просто хей така. Пивото показа, че няма да се предаде и намали до 2:3 след точни изстрели на Илиян Генов (14″) и Светослав Михайлов (23″). Моментният порив на „златистите“ обаче бързо бе пресечен от нови два гола за Bianchi – Шаламанов (24″) и Давидов (25″), като някъде тук представителят на Суперлигата вече разбра, че победата ще бъде в негова полза.

Няма как да се отрече на Младо пиво, че опитваха до края да променят очертаващата им се футболна съдба. Миро Стаменов намери вратата на противника за 3:5, но всичко официално приключи в 50-ата, когато Калин Карабов вкара за 3:6 и по този начин прати своя отбор на финал за Palms Bet Cup 2020.

ФК Туристите – FC Eleven Stars 2:4

Вторият полуфинал също си заслужаваше. ФК Туристите имаха за опонент устременият към първото място в надпреварата тим на Eleven Stars. Макар и сериозният футболен опит да беше на страната на „звездите“, Пламен Пенев и компания компенсираха това си свое изоставане с много себераздаване и воля за победа.

И това сякаш даде необходимия ефект, тъй като до 14-ата минута резултатът вече бе 2:0 в тяхна полза. Основите на голямата изненада положиха Кристиян Желев (4″) и Валентин Димитров (14″). По подобие на четвъртфинала с Вагончето, на Eleven Stars отново се наложи да осъществява обрат. Този път задачата дори бе по-тежка, тъй като такъв трябваше да се прави при изоставане с два гола разлика. Селекцията на Тони Димтиров обаче демонстрира, че може да се измъква от всякакви комплицирани ситуации и в крайна сметка вкара не две, а цели четири попадения!

Обратът беше осъществен още до почивката, когато Благой Георгиев се разписа на два пъти, а между неговите голове своя такъв съумя да добави Атанас Христов. „Звездите“ затвориха умело втората част, през която не допускаха някакви кризисни ситуации пред стража си Йорданов. Мястото им на финала пък бе подпечатано в 49-ата минута, когато Йордан Костадинов от дузпа оформи крайното 2:4.

Освен големият финал, в малкия такъв среща ще си дадат Младо пиво и ФК Туристите.