Отново равенство в битката на титаните

Всички обзори от 26 кръг

Ето, че бе дошъл ред и на мегадербито в SPL1, а именно двубоят между Бай Тошо и Торнадо. Двата тима имаха равен брой точки на върха в класирането преди мача и победата за един от отборите означаваше голяма крачка напред към титлата. Двубоят започна с териториално преимущество на „комунистите“, които здраво натискаха съперника. Това доведе до гол в 16 минута дело на Мартин Петров, който в негов стил с топовен изстрел прониза противниковата врата. „Тайфуните“ не се смутиха и успяха да изравнят играта като дори успяха да поставят защитата на съперника пред сериозно изпитание, но „червените“ успяваха да устоят на предизвикателството. Очакванията за здрав и динамичен мач се оправдаха. Бай Тошо все пак бе по нахъсания отбор през тази първа част и в 22 минута Арабаджиев прати в екстаз феновете на тима бележейки за 2:0.

При този резултат завърши и първата част на дербито. След почивката „червените“ се поприбраха в своята половина, което позволи на Торнадо да разгърне играта си по фланговете, но дори това не помагаше срещу желязната защита на Тошовци. Все пак стената пред вратаря Асенов се пропука в 44 минута, когато Тео Кьосев намали за 1:2. „Тайфуните“ усетиха, че съперникът е изморен и хвърлиха всичките си сили за да гонят изравняването, а то дойде в самия край н мача в 48 минута с гол на топ стрелеца на тима Атанас Иванов. До края не остана време за нищо повече и двата тима подобно на първия им сблъсък поделиха отново точките помежду си и оставиха развръзката и загадката кой ще е шампион за следващата си среща в плейофа.