Отборчето и „бирите“ поделиха точките

Всички обзори от 9 кръг

Отборчето домакинстваше на коравия тим на ФК Биролом. Двата тима бяха с доста сериозни заявки за победата преди двубоя. Мачът започна с доминация на „бирите“, които в рамките на 7 минути отбелязаха два гола чрез Крумов и Тодоров. Домакините обаче не се предаваха и натискаха, въпреки пасива от две попадения. Така се стигна до изравняването в резултата чрез Маринов и Василев, които в рамките на две минути върнаха двете попадения. Полувремето вървеше към своя край, когато завърналият се в състава на „бирите“ след отсъствие Иван Миков със самостоятелна акция премина през няколко противникови играчи и въпреки опитите на съперниците да го спънат той показа настойчивост и отново изведе „бирите“ напред в резултата.

Така полувремето завърши 3:2. След почивката гостите владееха изцяло положението и Миков се развихри бележейки нов гол за своите, а Славчев го последва с още едно попадение правейки 5:2. Домакините нямаха избор, защото изоставането им вече бе доста сериозно и се хвърлиха с всички сили в атака. Василев и Стойков върнаха две попадения и нагорещиха обстановката на терена, а Трендафилов сложи черешката като изравни в 43 минута. Така последните минути на мача бяха изключително интересни, но до нови голове не се стигна и двата тима поделиха точките.