суперлигаобзор8

ОБЗОР 8 Кръг

ВМВ и Тигрите със зрелищен равен

ВМВ и Тигрите беше един от най–интересните двубои през изминалата вечер. И двата отбора играеха красив и чист футбол, което бе най важното за всички фенове. Янчо Ангелов отбеляза първото попадение за домакините в дванадесетата минута, Георги Янев и Асен Михайлов обърнаха резултата в средата на полувремето, а Добри Добрев върна равенството в последната минута на първата част. Така след двадесет и пет минути игра нищо още не бе решено. Второто полувреме започна доста силно за „котките“, Мартин Маринов отбеляза два гола в двадесет и седма и тридесет и пета минута и направи аванса сериозен. Васил Михайлов върна един в тридесет и осмата, но отново Маринов, който се отличи с хеттрик, върна гола две минути по късно. В самия край на срещата отново Добрев и Михайлов намериха пролука в защитата на гостите и ги изненадаха като изравниха резултата. Така ВМВ остават непобедени в лигата, а Тигрите изпуснаха победата за пореден път.

„Униформените“ дадоха урок на Туристите

Най–чаканият мач от осми кръг на лигата бе оставен за последно. Туристите излезнаха срещу ГДБОП. И двата отбора се представяха изключително силно от началото на сезона и очакванията към срещата бяха големи. Пламен Пенев откри резултата в десетата минута и даде надежди на отбора си за победа, но за съжаление това само разяри отбора на „униформените“. От петнадесетата до тридесет и петата минута, гостите отбелязаха пет попадения и убиха мечтите на Туристите. Димитър Шаламанов, Крис Йонев, Мартин Соколчев, на два пъти Валентин Стоев и един изключително нелеп автогол на Велислав Пешев дадоха този сериозен аванс на ГДБОП. Домакините изглеждаха съкрушени, те върнаха още едно попадение отново чрез Пенев, но това беше абсолютно недостатъчно дори да застраши гостите. Така ГДБОП нанесоха първата загуба на Туристите, които се намира в един труден период и вече са четири поредни мача без победа.

„Младежите“ бяха повалени от Paradox

В едно от дербитата на втората част на класирането се изправяха Младежите и Paradox. Двата отбора бяха приблизително с еднакъв актив от точки и зрелището беше гарантирано. Резултата откри голмайстора на „децата“ Наско Николов в петата минута, но докрая на полувремето Виктор Младенов и Иса Цанов обърнаха резултата в полза на гостите. Втората част започна с нова доза атаки на „парадоксалните“ и отново Младенов в тридесет и третата направи аванса по сериозен. Младежите след този гол се активизираха и в рамките на няколко минути, чрез Иван Иванов и Николов, върнаха равенството. Миг на невнимание и разсеяност в последните минути на двубоя остави домакините без точки. Младенов и Илви Каменски се разписаха и донесоха трудна победа за отбора си. Младежите продължават да играят добре, но точките, които печелят не са много. Paradox се изкачиха до седмата позиция в класирането.

Colo Colo унищожи „бианконерите“

В един наглед равностоен мач излизаха един срещу друг Ювентус и Colo Colo. И двата отбора бяха в долната част на класирането непосредствено един след друг и битката за трите точки щеше да бъде сеериозна. Гостите успяха да решат изхода на мача още през първото полувреме. Два пъти Емил Цветков, два пъти Денис Доо Кис, два пъти играча на мача Христо Златков и веднъж Даниел Маринов направиха резултата разгромен на почивката. При 5:0 Огнян Костов в двадесетата минута върна едно попадение, но то беше недостатъчно. Второто полувреме продължи по същия начин. Домакините изглеждаха пречупени и допуснаха още четири попадения. Два пъти Маринов, веднъж Доо Кис и веднъж Никола Ангелов оформиха крайния резултат. Срещата завърши 11:1 в полза на Colo Colo и ги изведе на девета позиция в класирането. Ювентус след този разгромен резултат заемат десетата.

Младо Пиво продължи с победната серия

В един от късните двубои през първата съботна вечер за ноември се срещнаха Младо Пиво и Златните Момчета. „Пивото“ бяха в една невероятна победна серия и изглеждаше, че нямаше какво да ги спре. Мирослав Стаменов откри резултата в третата минута за домакините, Марио Наумов и Александър Рангелов успяха да обърнат в следващите четири минути и да поставят Младо Пиво под сериозно напрежение. За съжаление Ангел Пенчев си отбеляза нелеп автогол и изравни. Докрая на първата част изявените голмайстори Стаменов и Генов дадоха аванс на своя отбор с две попадения. Второто полувреме двата отбора си размениха по едно попадение отново чрез Стаменов и Рангелов и оформиха крайния резултат 5:3 в полза на домакините. Така Младо Пиво вече са на втора позиция с еднакъв брой точки с лидерите, а Златните Момчета остават на тринадесета позиция във временното класиране.

FC Eleven Stars повали шампионите

В едно от най – сериозните и чакани дербита в осмия кръг на лигата се изправяха СЗК Юнайтед и FC Eleven Stars. Досега в срещите между двата отбора шампионите имаха три победи в трите мача. Изненадващо мачът започна с гол за гостите, Кристиян Иванов отбеляза попадението в шестата минута. Три по късно Димитър Стойчев изравни, но отново Иванов в двадесет и първата даде аванс на „звездите“. Кристиян Манковски пък отново върна равенството непосредствено преди почивката. Втората част започна ударно за гостите и в рамките на две минути отново Иванов и Александър Котаров дадоха два гола аванс. СЗК упражниха сериозен натиск, но отбраната не се пропукваше. Манковски върна едно попадение в тридесет и деветата минута, но Виктор Витанов отново попари надеждите им три минути преди края. В последната минута Стойчев отбеляза, но това само оформи крайния резултат 5:3 в полза на „звездите“. Така вече FC Eleven Stars излезнаха начело в класирането, а техните опоненти остават на шестата позиция.

Белите София пречупиха Отборчето

В една битка в дъното на класирането, за много важни три точки, излизаха Белите София и Отборчето. И двата отбора имаха нужда от победата и всичко предвещаваше едно страхотно дерби. Кристиян Димитров и Кристиян Живков откриха резултата за домакините в пета и деветнадесета минута, техните съперници отговориха с попадение на Владимир Александров в двадесет и първата. Вилизар Бенов отново върна аванса минута по късно, а Стефан Андасаров направи резултата 3:2 малко преди почивката. Второто полувреме Отборчето изглеждаха доста изморени и това само направи Белите София още по – свирепи в атаките им. Станислав Благоев, на два пъти Бенов, Живков и Димитров вкараха пет попадения за домакините, а Вангел Стойков върна едно в четиредесет и шестата минута. Така това бе втора победа за Белите от началото на сезона и седма поредна загуба за Отборчето, които се намират в сериозна криза.