суперлигаобзор7

ОБЗОР 7 Кръг

Младо пиво катурна шампиона след половин година

В един от най–интересните мачове за седмия кръг на Суперлигата се срещаха Младо Пиво и СЗК Юнайтед. И двата отбора играеха стабилно и последните им резултати само показваха това. Шампионите все още не познаваха вкуса на поражението и гонеха втора поредна титла. Нещо повече, „сините“ не бяха падали в мач от SPL отблизо половин година, когато загубиха от Отборчето. „Пивото“ започна по–силно мача и намиращият се в невероятна форма Мирослав Стаменов откри във втората минута. В последната минута на първата част СЗК намериха отговор на прекрасната игра на своите съперници и изравниха резултата чрез Никола Манолов. Второто полувреме започна по–добре за домакините и те поведоха в резултата, Кристиян Манковски отбеляза попадението в тридесет и петата минута. Младо Пиво се намираха в перфектна физическа форма и в последните минути на мача бяха по–добрия отбор на терена. Мирослав Стаменов отбеляза два гола и завърши мача с хеттрик срещу един от най–постоянните отбори в лигата. Крайният резултат беше 3:2 за Младо Пиво, така те бяха първия отбор победил шампионите през тазгодишния сезон. СЗК Юнайтед остават на петата позиция, а днешните им противници заемат четвъртата.

Paradox с трудно извоювана победа

В първата съботна битка в Суперлигата един срещу друг заставаха два отбора от втората половина в класирането, а именно Paradox и Colo Colo. И двата тима имаха нужда от трите точки, за да стигнат така желаните челни позиции. Мачът започна на високи обороти още от първата минута и положенията пред двете врати не липсваха. Георги Кънчев откри резултата в третата минута за домакините. Две минути по късно Йордан Георгиев намери пукнатина в защитата на Colo Colo и наказа още веднъж вратаря на гостите Димитър Германлиев. Резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал. И двата отбора продължиха да атакуват безспирно, но защитниците свършиха прекрасно своята работа и четиредесет и пет минути не позволиха на нападателите да добавят имената си сред голмайсторите. Така Paradox спечелиха своя втори мач за сезона, a техните съперници от Colo Colo допуснаха своята трета загуба.

„Бианконерите“ повалиха Златните Момчета

Златните Момчета се намираха в лоша форма и се надяваха да успеят да измъкнат победата от Ювентус в седмия кръг на Суперлигата. И двата отбора се намираха в долната част на класирането и желаеха успеха, което доведе до повече емоции от желаното и до няколко жълти картона. Марио Наумов откри резултата за „златните“ в осмата минута, а Йордан Каерски върна равенството минути по-късно. В петнадесета и осемнадесета минута Рангелов и Данев отбелязаха две попадение и дадоха на домакините сериозен аванс. В края на първата част, намиращият се в страхотна форма, Емил Йорданов и отново Каерски изравниха резултата и дадоха надежди на феновете на „бианконерите“. Второто полувреме Ювентус бяха по–добрият отбор на зеления килим и на два пъти чрез бижута на Емо Йорданов преодоляха защитата на домакините и взеха така желаните три точки. Така „бианконерите“ са само на една точка от първата шестица на Суперлигата, а Златните Момчета остават на дванадесета позиция.

Белите София изпуснаха ФК Туристите

В един от последните мачове за съботната вечер един срещу друг застанаха отборите на Белите София и ФК Туристите. Това бе първа среща между двата тима и всичко можеше да се очаква в това дерби на Суперлигата. И двата отбора играеха отворено и по всичко личеше, че ще има доста попадения, но вратарите Виктор Руневски и Николай Тенев направиха многобройни намеси и не позволиха топката да попадне в мрежата. В двадесет и първата минута Кристиян Димитров отбеляза за домакините след разбъркване в наказателното поле на гостите. Втората част започна по–силно за ФК Туристите и те след множество положения най–накрая изравниха резултата чрез Симеон Димитров в тридесет и деветата минута. Няколко минути по–късно Руневски беше изгонен и водачите в класирането доиграха мача с човек по–малко. На вратата застана голмайсторът Димитров, който и на тази позиция беше безгрешен и успя да съхрани така важната точка за Туристите. Така Белите София изпуснаха победата и могат само да съжаляват за това, а пък момчетата на Пламен Пенев отстъпиха първата позиция след трети пореден мач без победа.

ГДБОП с класическа победа срещу Младежите

В едно дерби изпълнено със заряд се изправяха ГДБОП и Младежите. Отборите бяха приблизително с еднакъв актив от точки преди двубоя. Мачът започна предпазливо и за двата тима, но постепенно атаките станаха по–бързи и ударите към двете врати зачестиха. Филип Матеев откри за „униформените“ в двадесет и втората минута, така остана и резултатът на почивката. Втората част започна с нов гол на Матеев и направи задачата на Младежите още по–трудна. Минути по–късно неговият съотборник Владимир Иванов направи резултата класически и сложи край на спора за трите точки. Трябва да се отбележи, че стражът на гостите Христо Павлов направи невероятен мач и запази мрежата си суха дори след многобройните удари на домакините и успя да спечели приза играч на мача. Така „униформените“ намериха формата си от миналата година, а Младежите независимо, че играят красив футбол, рядко се докосват до трите точки.

ВМВ с трудна пета поредна победа

На зеления килим тази неделя излезнаха отборите на ВМВ и Белите София, те се намираха далеч един от друг в класирането, но класата на двубоя беше повече от задоволителна. И двата тима излезнаха предпазливо на терена и изграждаха атаките си по–бавно. В седемнадасетата и двадесет и втората минута Велизар Бенов даде солиден аванс на домакините в днешната среща и попари самочувствието на гостите. Втората част беше по–силна за ВМВ, може би това се дължеше на умората в редиците на Белите София, тъй като това беше втори мач през този уикенд за техния отбор. Дилян Койчев отбеляза за гостите няколко минути след подновяването на играта, а неговият съотборник Стефан Ангелов изравни в четиредесет и третата минута, Мачът вървеше към края си и изглежда нямаше да видим победител, но Добри Добрев донесе успеха, и първото място във временното класиране на ВМВ, в самия край на мача. Тази изпусната победа остави Белите София на предпоследна позиция в Суперлигата и те могат само да съжаляват за пропиления шанс.

„Звездите“ с пореден успех в Суперлигата

FC Eleven Stars и Paradox беше срещата приковала погледите на много от феновете на лигата и всички очакваха изхода от нея с нетърпение. Това бе първа среща между двата отбора, но се усещаше напрежението и желанието за победа. Изявеният голмайстор на домакините Александър Котаров откри резултата в петата минута и отново той в края на първото полувреме удвой аванса. Втората част не беше по–различна за „парадоксалните“ и те допуснаха трето попадение в тридесет и деветата минута дело на Тони Димитров. Вратар на „звездите“ беше Христо Павлов, който отново направи страхотен мач и спаси всички удари към вратата си. Резултата остана класически макар всички усилия на гостите да преодолеят защитата на „звездите“. Така FC Eleven Stars излезнаха на третата позиция непосредствено близо до водачите, a Paradox останаха на девета.