суперлигаобзор6

ОБЗОР 6 кръг

Супер Генов премаза „Младежите“

В едно свирепо дерби един срещу друг се изправяха Младо Пиво и Младежите. И двата отбора играеха много твърд и атрактивен футбол и всички очакваха мачът да бъде интересен и зрелищен. Още в самото начало на срещата Иван Иванов откри резултата за Младежите, но Павел Павлов и на два пъти намиращият се в страхотна форма Илиян Генов обърнаха още преди края на полувремето. Втората част продължи в същото високо темпо и отново Генов беше замесен. Именно той успя да отбележи още четири попадения до последния съдийски сигнал. Александър Павлов успя да върне един гол, но това не беше достатъчно. Мирослав Стаменов пък добави още едно попадение за победителите в тази среща и да оформи крайния резултат 8:2 за Младо Пиво. Младежите продължават да играят красиво и стабилно, но това не им носи нужните точки. „Пивото“ са в страхотна форма и догонват лидерите в класирането.

„Котките“ изпуснаха трите точки

Лидерите в класирането Туристите излизаха в труден двубой срещу стабилния отбор на Тигрите в шестия кръг на Суперлигата. Мачът започна не много лесно за „котките“, но те постепенно намериха своето темпо и се върнаха в двубоя. Първата част започна ударно за Туристите, след множество положения, Тео Баев и Пламен Пенев откриха резултата, съответно в десета и дванадесета минута. Вратарят Мариян Андреев направи някои страхотни спасявания и само страхотните му рефлекси не позволиха резултата да бъде повишен. До края на първото полувреме с два светкавични гола на Светлин Маджаров, Тигрите изненадващо изравниха. Втората част започна с множество атаки за водачите в Суперлигата и се отвориха много пространства за момчетата на Мариян Андреев и те успяха да поведат в резултата отново чрез Маджаров. Туристите уцелиха няколко греди и дадоха всичко от силите си да изравнят, но имаха проблеми със завършващия удар. В заключителното време на срещата Тео Баев с мълниеносен удар изравни и успя да вземе желаната точка. Така Тигрите изпуснаха важна за тях победа, а Туристите запазиха първото място.

Златните Момчета и Paradox направиха зрелищно равенство

Златните Момчета и Paradox бяха с еднакъв актив от точки преди двубоя и това само засилваше напрежението върху играчите и желанието за победа. Рангелов, който се намираше в завидна форма, откри резултата за „Златните“ в единадесетата минута, но Панолов, който изигра един силен двубой, върна гола миг по късно. Така завърши и първата част. Златните момчета изглежда бяха недоволни от резултата и преминаха на по–високо темпо и това им донесе втори гол, дело отново на Рангелов. Последните десет минути от двубоя бяха изключително интересни, в четиредесет и втората минута Георги Кънчев изравни за втори път, но три по-късно отново Рангелов даде аванс на домакините. В последната минута на мача Панолов намери пролука в противниковата отбрана и наказа вратаря Лъчезар Маринов. Така двата отбора не можаха да се победят и остават на единадесета и дванедесета позиция в класирането.

СЗК прегазиха „бианконерите“

Миналогодишните шампиони в SPL за първи път тази година се изправяха срещу отбора на Емил Йорданов и ни очакваше нищо друго освен зрелище. Ювентус все още не бяха навлезнали в необходимата форма и съставът на СЗК ги победи физически. Първото полувреме „бианконерите“ удържаха на атаките на шампионите. А дори изпуснаха и дузпа. Но както често се случва, като не вкараш, ще ти вкара. Никола Манолов от СЗК наказа вратаря Кишев. Това изглежда пречупи гостите и те излязоха след почивката доста изтощени, а това само мотивира СЗК и те започнаха да се приближат до противниковата врата все по–често. На три пъти Слави Стоянов, по веднъж Кристиян Илиев, и Кристиян Манковски оформиха разгромния резултат. Това беше четвърта загуба за „бианконерите“ и тяхната криза продължава да се задълбочава. СЗК Юнайтед продължават към верния път и тази година и все още нямат поражение в Суперлигата.

„Униформените“ отново победиха Отборчето

В неделната вечер за четвърти път един срещу друг се изправяха ГДБОП и Отборчето. „Униформените“ имаха три победи и един равен в двубоите досега. Статистиката беше в подкрепа на домакините, но „белите“ изглеждаха мотивирани да разрушат тази черна серия, за съжаление мачът не почна по мечтания за тях начин. Стилян Ранджев порази собствената си врата във втората минута. Това сякаш разклати защитата на Отборчето и Иван Стоев и Любомир Милошев направиха резултата класически до края на първата част. През второто полувреме отново Милошев отбеляза в двадесет и осмата минута, но Владимир Александров успя да вкара почетно попадение в тридесет и първата минута. Шест минути по – късно Мартин Самарев оформи крайния резултат с красив гол. Така черната серия и лошата форма на Отборчето се удължи с още един мач, а ГДБОП започват да показват истинските си възможности, след трудния старт на този сезон в Суперлигата на SPL.