суперлигаобзор5

ОБЗОР 5 Кръг

СЗК на косъм от първата си загуба

В най-чаканото дерби от този кръг в Суперлигата се изправяха един срещу друг ФК Туристите и СЗК Юнайтед. И двата отбора все още не познаваха вкуса на поражението. Това само предвещаваше един истински футболен спектакъл. Мачът беше накъсан от постоянни нарушения от двата тима и това попречи на красивия футбол. Все пак в шестнадесетата минута, след заучено положение от корнер, Младен Гергинов откри резултата в полза на отбора на Пламен Пенев. До края на полувремето СЗК опитаха да поразят вратата на Виктор Руневски, но той показа на всички невероятните си умения и парира всички удари. Второто полувреме продължи във високото темпо и няколко мълниеносни атаки на Туристите донесоха проблеми на миналогодишните шампиони, но не завършиха с попадение. И двата отбора уцелиха по един път страничния стълб. Срещата вървеше към края си, но в последната минута, след грешка в защитата на Туристите, Слави Стоянов зарадва съотборниците си като изравни резултата. Така и двата отбора остават непобедени и показаха защо заслужават първото място в лигата.

ВМВ наказаха “децата”

В поредното дерби на петия кръг на Суперлигата се срещаха Младежите и ВМВ. “Децата” щяха да се опитат да нанесат първата загуба на отбора на Васил Михайлов. И двата отбора се славеха по терените с твърдата си игра и здравата си защита. Двубоят започна по-добре за ВМВ, един от техните лидери Павел Виданов порази мрежата на Иван Койчев в тринадесетата минута. До края на мача имаше по един жълт картон и за двата отбора, но не се стигна до прекалено груби нарушения. Младежите дадоха всичко от себе си и до последната минута на мача не спряха да атакуват. За тяхно съжаление обаче вратарят Иван Дичев бе залостил вратата си. Личеше си опита на играчите на ВМВ и те владееха топката през по–голямата част на мача. Трябва да се отбележи е страхотната игра на Юмер Рашид от състава на Младежите, който просто бе неудържим в средата на терена. Но днес не бе неговия ден. Двубоят завърши с минималното 1:0. Така Младежите допуснаха своята втора загуба, а техните съперници остават единствения отбор с перфектен старт.

“Пивото” опияни “униформените”

Едно от новите дербита в Суперлигата между отборите на ГДБОП и Младо Пиво, се играеше в неделната вечер на игрищата на комплекс „Царско Село“. И двата отбора имаха нужните качества за медалите тази година, но винаги малко не им стигаше за победата. Соколчев откри резултата в третата минута с прекрасен гол от воле, но Павел Павлов изравни в следващата за “пивото”. Малко преди края на първото полувреме Иван Стоев и Илиян Генов също с прекрасен шут размениха по още едно попадение. Втората част продължи също така вълнуващо, отново Генов, който се намира в завидна форма, изненада защитата на ГДБОП. Веднага след него Виктор Йончев върна равенството в срещата. Младо Пиво взеха нещата в свои ръце, Мирослав Стаменов и Генов донесоха победата в тридесет и деветата и четиридесет и третата минута. Така ГДБОП продължават с трудния старт на сезона, а “пивото” намери верния път.

Звездите с нова победа

В последния мач за Суперлигата за този кръг, един срещу друг се изправяха Белите София и FC Eleven Stars. Това беше първи мач между двата отбора. Тимовете започнаха първата част по–бавно от обикновено. Трябва да отбележим, че и двамата вратари Николай Тенев и Александър Йорданов направиха невероятни спасявания. Първото полувреме завърши 0:0, но това не беше краят на мача. Димитров, Котаров, Иванов и Петров от “звездите” реализираха четири попадения в рамките на десет минути. Белите бяха като попарени, но успяха да реагират с две попадения чрез Виктор Велков и Кристиян Димитров. Тони Димитров отбеляза второто си попадение в мача в петдесетата минута и оформи крайния резултат – 5:2. За съжаление Росен Петров развали представянето си с червен картон, но това не беше фатално за “звездите”. Белите София продължават с колебливото си представяне този сезон, а FC Eleven Stars поглеждат към лидерите.

Colo colo с трудна победа

В едно от дербитата на петия кръг в Суперлигата на SPL се срещаха отборите на Colo Colo и Тигрите. Мачът беше лишен от груби нарушения и можехме да се наслаждаваме на красива игра. Мениджърът на “котките” успя да запази вратата си суха до шестнадесетата минута, когато Мартин Стефанов успя да го порази. До полувремето Тигрите направиха няколко светкавични атаки и те доведоха до две попадения, дело на Петър Петров и Асен Михайлов. Така завърши и първата част. Colo Colo бяха опитен отбор и през второто полувреме сразиха защита на “котките”. На два пъти Денис Доо Кис и веднъж Никола Ангелов направиха резултата отново в полза на отбора на Христо Златков. Съвсем в края Мартин Маринов върна едно попадение, но то беше недостатъчно за трите точки. Срещата завърши 4:3. Colo Colo ще се приближават към върха, а Тигрите записаха втора поредна загуба.

„Позлатиха“ Отборчето

В битката за първа победа, излизаха един срещу друг отборите на Отборчето и Златните Момчета. Всеки един от играчите изглеждаше мотивиран да разбие лошата серия за съотборниците си. Стефан Андасаров отбеляза за символичните домакини в петата минута, а Илиан Касабов и Александър Рангелов обърнаха резултата в полза на Златните Момчета до средата на първото полувреме. Тошев изравни резултата в четиринадесетата минута, но това само разгневи Рангелов и компания. Именно той отбеляза два пъти Касабов и Ставрев добавиха по едно за гостите, Андасаров върна едно попадение, но резултата остана разгромен. 6:3 завърши полувремето, което бе изпъстрено със ситуации и преди двете врати. През втората част Златните Момчета продължиха да атакуват и вкараха нови два гола, дело на Ставрев и отново Рангелов. В самия край на срещата Мартин Иванов отбеляза красиво попадение за домакините, но това не попречи на Златните Момчета да се окичат с лавровия венец и да вземат първите си три точки. Отборчето продължават да търсят верния път към победата.

Paradox изненада Ювентус

Това беше първа среща между отборите на Paradox и Ювентус. И двата отбора имаха амбиции да бъдат в първата шестица на лигата и имаха потенциала да го постигнат. Първи удариха “бианконерите” в осмата минута чрез Никола Тодоров. Гостите реагираха почти мигновено и изравниха преди края на полувремето, Никола Пасков отбеляза попадението. През второто полувреме се виждаше умора в тима на Емил Йорданов и Paradox нанесоха втори удар чрез Георги Кънчев. Йордан Каерски отново изравни в тридесет и осмата минута, но Пасков взе нещата в свои ръце и наказа вратаря Кишев в четиридесет и шестата минута. Крайният резултат беше 2:3. Така това беше първа победа за Paradox, а Ювентус продължават да търсят добрата си форма.