Суперлигаобзор4

ОБЗОР 4 Кръг

Звездите не успяха да огреят ВМВ

В едно от дербитата на кръга се изправяха FC Eleven Stars и ВМВ, едни от фаворитите за тазгодишния трофей. Отново това беше един от много чистите двубои, картони нямаше, а нарушенията бяха почти нулеви. Отборът на ВМВ изглеждаше по-уравновесен и по–добре построен в защитен план. Точно това и доведе до двата им гола преди края на първата част, дело на Добри Добрев и Васил Мартонин, съответно в седемнадесета и двадесет и пета минута. Втората част започна по същия начин и Костадин Пилитов направи резултата класически в двадесет и деветата минута. FC Eleven Stars се опитаха да отговорят и успяха да реализират два гола във вратата на Иван Дичев, вкарани от Тони Димитров и Росен Янев, но това по-скоро само леко жегна техните противници и те отговориха мигновено с два гола на Янчо Ангелов и Васил Михайлов. Така се оформи и крайния резултат 5:2. ВМВ изглеждат уравновесени и това, че петте им попадения бяха вкарани от различни играчи, само затвърждава това. FC Eleven Stars бяха огорчени от загубата, но това не означава, че са извън битката за титлата.

Шампионите премазаха Златните момчета

СЗК продължиха защитата на миналогодишната си титла подобаващо. Те излезнаха срещу новосъздадения отбор на Златните момчета като фаворити, показвайки го на терена. Мачът започна малко по–бавно от очакваното, но в осмата и дванадесетата минута Манолов и Илиев направиха резултата 2:0. Така завърши и първата част. Всички очакваха Златните момчета да се прегрупират и да намалят аванса, но тяхната криза само се задълбочи. Три пъти Бойкинов, по два пъти Попов, Манолов и Илиев успяха да преодолеят вратаря на гостите Лъчезар Маринов, а двукратният голмайстор на SPL Александър Рангелов успя все пак да върне едно почетно попадение. Резултатът беше разгромен в полза за шампионите 11:1. СЗК Юнайтед отново дадоха сериозна заявка за тазгодишната титла, а кризата в отбора на Златните момчета само се задълбочи.

Белите забуксуваха срещу Младежите

В един от първите мачове за съботната вечер, един срещу друг се изправиха Белите София и новакът в SPL Младежите. Срещата беше изпълнена с много фаулове и невероятен брой картони – 8 жълти. SPL отново подчертава, че държи изключително много на феърплея. Все пак мачът беше много интересен и двата отбора бяха много равностойни и първата част завърши 0:0. Младежите успяха да нанесат първия удар чрез Наско Николов, установяващ се като един от голмайсторите на „децата“. Борислав Гласков, добре познат на феновете на SPL, в тридесет и първата минута успя да изравни резултата в този интересен мач. Срещата вървеше към края си, но отново Наско Николов изненада противника и съвсем в края успя да донесе победата на Младежите. Така Белите София започнаха кампанията си със загуба, а Младежите се показаха като един силен и уравновесен отбор.

Пивото опияни Лос Албос

В един от най–интересните мачове за вечерта, за първи път се противопоставиха Младо Пиво и Colo Colo. Двубоят започна в познатия на всички стил на „пивото“, бързи три гола в рамките на 13 минути дело на Павел Павлов и два пъти, познатия на всички, Илиян Генов. Лос Албос изглеждаха объркани, но успяха да върнат едно попадение преди края на първата част чрез Иван Илчев. След почивката Colo Colo бяха като съвсем нов отбор, те успяха да обърнат резултата до 4:3 в тяхна полза. Попаденията отбелязаха два пъти Мартин Миладинов и веднъж Цветана Трайков, съответно в двадесет и шеста, тридесет и осма и четиредесет и пета минута. Младо Пиво не се отказаха и в това полувреме изпълнено с картони и нарушения, не спираха да атакуват. В редиците на Лос Албос се усещаше умора и това доведе до много свободни пространства. В последните две минути на мача Васил Василев и отново Илиян Генов направиха драмата пълна и донесоха победата на „пивото“. И двата отбора са в средата на класирането, но по нищо не личеше, че класата им е по–малка от тази на лидерите в групата.

„Бианконерите препънаха котките“

В последния мач от Суперлигата за съботната вечер се изправяха един срещу друг Тигрите и Ювентус. И двата отбора са едни от силните в тази група и срещата изглеждаше обещаваща за зрителите на лигата. Мачът беше обран от страна на нарушенията, и можеше да се наблегне на красивата игра. Първият удар нанесе мениджърът на Ювентус – Емил Йорданов в седмата минута, който вече е носител на титлата на първото издание на SPL. Докрая на първата част “бианконерите“ добавиха още едно попадение в сметката си, дело на Добромир Илиев. Отборът на Мариян Андреев не играеше добре и това доведе до нов гол в неговата врата, вкаран от Орхан Барутев. „Котките“ успяха да се върнат в мача в последните минути, но вече беше твърде късно да откраднат победата. Попаденията бяха дело на Дейвид Арабаджиев и автогол на Йорданов. Така завърши и срещата 3:2 в полза на Ювентус. И двата отбора са в първата шестица на лигата и ще се борят със зъби и нокти за медалите в Суперлигата.

Туристите не дадоха шанс на Отборчето

В един от последните мачове в неделната вечер, на терена се срещнаха новаците Туристите и опитните момчета от Отборчето. Срещата започна изнервено за двата отбора. Играта беше накъсана от многото нарушения и положенията пред двете врати бяха рядкост. Постепенно Туристите започнаха да владеят играта и обръчът пред вратата на Николай Георгиев започна да се затяга. В края на първото полувреме, мениджърът на лидерите в Суперлигата, Пламен Пенев асистира на Петър Симеонов, един от основните голмайстори на отбора, който реализира поредното си попадение. Така завърши и първото полувреме. През втората част Отборчето се хвърлиха в глухи атаки, които доведоха до много остри контраатаки на Туристите. Два пъти Пенев и веднъж Ангел Павлов оформиха крайния резултат – 4:0 и четвърта поредна победа за лидерите в Суперлигата на SPL. Лошата поредна серия на Отборчето продължава, но те отново показаха своят непририм дух и желание за победа.

„Униформените“ прегазиха „котките“

Сребърните медалисти от миналата година ГДБОП излезнаха на терена срещу отбора на Мариян Андреев, в първата неделна вечер на октомври. Двубоят започна много равностойно, но многобройният състав на „униформените“ започна да мачка съперника. Усещаше се умора в редиците на Тигрите в края на първата част и именно това доведе до два бързи гола, вкарани от Виктор Йончев и Крис Йонев. Котките играеха добре и след почивката успяха да върнат един гол дело на Асен Михайлов. Непрестанните ротации в отбора на ГДБОП изморяваха съперника и те успяха да упражнят тотална доминация. Каландадзе, Стоев, Матеев и три пъти Соколчев отбелязаха във вратата на Андреев. Асен Михайлов успя да върне още един гол за Тигрите, но това не беше достатъчно. Крайният резултат беше 8:2. Котките не изиграха слаб двубой, но умората и по–малкия брой играчи оказаха влияние. ГДБОП започнаха да навлизат в познатата си форма от миналата година и вече са страшилище на терените на комплекс Царско село.

Белите София усетиха вкуса на победата

В последния мач, за този оспорван кръг, се срещаха отборите на Белите София и Paradox. И двата тима досега нямаха победа в Суперлигата на SPL и бяха решени да вземат трите точки. Мачът започна бавно, но постепенно и двата отбора набираха скорост. Положенията пред двете врати не липсваха, но мрежите останаха сухи до двадесет и втората минута, Николай Иванов порази собствената си врата. Така завърши и първата част. Мачът беше изпълнен с доста нарушения и съдията беше принуден да раздаде няколко жълти картона, за да успокои играта. Втората част започна с нов гол за Белите София, Велизар Бенов отбеляза попадението. В тридесет и седмата минута Георги Кънчев успя да върне едно попадение, но в следващите десет минути Белите преминаха на други обороти и вкараха два гола, дело на Велизар Бенов и Веселин Стоянов. До последния съдийски сигнал отново Кънчев успя да отбележи, но това не беше достатъчно. Белите София намериха правилния път, а Paradox ще трябва да работят още по–усърдно за първата си победа.