Суперлигаобзор3

ВМВ с труден успех над „униформените“

Дербито на кръга противопоставяше тимовете на ВМВ и ГДБОП в спор за трите точки. Мачът започна с гол за „униформетите“, а реализатор бе обичайният заподозрян Мартин Соколчев. Домакините обаче не се стреснаха от ранно допуснатия гол и взеха инициативата в свои ръце или по-точно Костадин Пилитов, който с три бързи гола преобърна мача на 360 градуса и даде солидна преднина за своите на полувремето. След почивката ГДБОП отново по подобие на първата част успя да стигне до ранен гол дело на Матеев и да намали за 2:3. ВМВ отново не се трогна от това и със доста комбинативна и солидна игра тимът успя да отбележи нови две попадения – едното бе дело на Ангелов ,а другото дойде след автогол на съперника. Така „сините“ се поздравиха с нови три точки и продължават да са основният фаворит за титлата в Суперлигата. ГДБОП допуска загуба, което е малко нетипично за тях, но да не забравяме, че тимът имаше и доста липсващи основни играчи за този мач.

Лос Албос се развихри

Colo Colo домакинстваше на Златните момчета в двубой от Суперлигата на SPL. Домакините започнаха двубоя доста уверено и резултатите не закъсняха. В рамките на 8 минути Миладинов и Маринов се отчетоха с по две попадения давайки солиден аванс на тима си. Златните момчета не успяваха да организират добре атаките си, а защитата на тима днес не бе на познатото ниво и резонно попаденията във вратата им продължиха. Маринов отбеляза за 5:0 като по този начин оформи и своя хеттрих в мача. Гостите определено нямаха ден и си отбелязаха и автогол дело на Генадиев в самия край на първата част. Така полувремето завърши при разгромното 6:0 в полза на Лос Албос. След подновяването на играта домакините предпочетоха да се приберат в защита имайки предвид солидния резултат, който бяха постигнали през първата част, което позволи на съперника им да разгърне своя потенциал. Техничният Рангелов върна два гола за момчетата, а Димов добави още едно. Въпреки допуснатите голове Colo Colo не се поддаде на емоцията и успя да задържи преднината си от три попадения до края на мача и по този начин се поздрави с трите точки и победата. Златните момчета продължиха с черната си серия, но тимът е способен на много повече.

Котките одраха Paradox

Тигрите посрещнаха Paradox в поредния равностоен сблъсък от Суперлигата. Двата тима започнаха в умерено темпо срещата като всеки от отборите чакаше своя съперник да стъпи на криво. Така Маринов се възползва от една грешка на съперника и откри резултата в 10 минута повеждайки напред Тигрите. Парадоксалните бързо се окопитиха след получения гол и Георгиев изравни десет минути по-късно. Тигрите успяха да отговорят почти мигновенно с нов гол на Маринов, който се разписа точно преди почивката. След подновяването на играта Paradox показаха зъби и след чудесна отборна игра, тимът отново изравни с попадение на Съркьов. Двубоят си отиваше към равенство, когато в последната минута Михайлов съумя да реализира за Тигрите давайки победата на своя тим. Тигрите продължават с чудесното си представяне, а що се касае до Paradox, за които това бе първият двубой в лигата се видя, че тимът има огромен потенциал и определено ще е един от тимовете борещ се за челните места в таблицата.

Звездите укротиха пивото

FC Eleven Stars приеха Младо пиво в другия много чакан мач от този кръг на Суперлигата. Двата тима са с много класни играчи и зрелището бе гарантирано. По-добре в мача влезна тима на FC Eleven Stars като Росен Янев се бе развихрил и набързо отупа два гола в противниковата врата. Гостите не се сломиха, а обратното – веднага се мобилизираха и Генов намали в 12 минута. Мачът бе динамичен и напрегнат. В 21 минута отново Янев бе на точното място и отново направи преднината на звездните две попадения. Така на почивката резултатът бе 3:1. След подновяването на играта пивото отново намали с гол на стратега Васко Василев. Мачът се завръзваше все повече и това не остана незабелязано от ръководството на FC Eleven Stars и щабът на тима бе принуден да пусне изтърпялия наказание голмайстор на тима Тони Димитров, който все още не бе готов на 100% за мача и заради лека травма. Влизането на Димитров даде по-голяма сигурност на тима, а той се отблагодари на колеките си забивайки четвърти гол на сметката на тима. Младо пиво не се примири и Генов намали за 3:4, 4 минути преди края правейки двубоя горещ. Все пак звездните удържаха до края и грабнаха победата.

„Бианконерите“ излъгаха Отборчето

Неувереният в последно време тим на Отборчето прие жадния за успехи отбор на Ювентус в среща от Суперлигата на SPL. Двата тима желаеха точките, тъй като не тръгнаха по-най добрия начин в шампионата. Двубоят започна с превъзходство на „бианконерите“, които отбелязаха два гола, а реализатори станаха дуото Йорданов – Благоев. Отборчето не успя да се концентрира през това първо полувреме и не съумя да реализира ответен гол. През втората част отново тимът на гостите бе по-активен и отново Благоев се разписа за 3:0. Домакините се пробудиха с попадение на Стойков в 39 минута, но зебрите веднага успяха да върнат гола отново с гол на Благоев. Домакините се опитаха да натиснат, но всички атаки на тима бяха спирани от завърналя се гуру в отбранта на бианконерите Никола Тодоров, който изтърпяваше наказание от миналия сезон. Все пак Стойков успя да пробие в последната 50 минута и по този начин оформи крайното Отборчето – Ювентус 2:4.