суперлигаобзор28

ОБЗОР 28 Кръг

Младежите триумфираха с малката купа в Суперлигата

Младежите и Белите София се изправиха в директен сблъсък за малката купа в Суперлигата в последния кръг от надпреварата. Двата тима играеха добре през пролетта и срещата се очакваше с интерес. Младежите бяха в пълна бойна готовност, докато кадрови проблеми мъчеха славистите. Въпреки това мачът стартира равностойно, като дори Белите имаха някои опасни атаки към Павел Дичин. Но Младежите постепенно се окопитиха и взеха превес. Те дръпнаха с 2:0 чрез Иван Иванов и Марио Дитов. Белите обаче се върнаха в мача чрез Кристиян Димитров в 23-ата минута. Но в ответната атака Васил Сапунджиев направи резултата 3:1. Така завърши и първата част. През втората полувреме умората си каза дума и в редиците на Белите не се виждаше живец. Младежите се възползваха от това и вкараха нови два гола чрез Наско Николов. Все пак Кристиян Живков завърши маркова атака за славистите. Но до края Белите нямаха сили за повече. Младежите пък вкараха още, два пъти чрез Дитов и един път чрез Иванов за крайното 8:2. Така Младежите печелят малката купа, докато Белите остават с празни ръце. Но и двата тима обещаха на есен да се върнат по-силни.

Младо пиво видя сметката на СЗК

Младо пиво и СЗК Юнайтед излязоха един срещу друг в третия кръг от плейофите в Суперлигата. „Пивото“ бе в челото и само победа щеше да остави шансовете на тима за титла. СЗК пък доиграваше сезона и мотивацията на тима не бе на високо ниво. Все пак „сините“ откриха резултата чрез ракетен удар на Цвети Попов в 3-ата минута. Но от там Младо пиво взе нещата в своите ръце. Още до почивката „черните“ вкараха четири безответни гола. По два пъти точни бяха Илиян Генов и Миро Стаменов. След подновяването на играта и Георги Божилов се записа сред голмайсторите. СЗК намери сили да вкара гол на надеждата чрез Никола Манолов в 35-ата минута. Но след 40-ата минута „сините“ рухнаха, а Младо пиво се забавляваше. Стаменов и Генов вкараха по два гола, а Николай Петров добави един за крайното 10:2 в полза на Младо пиво.