суперлигаобзор27

ОБЗОР 27 кръг

Грък спаси Младо пиво в последната секунда

Дербито на втория кръг от плейофите противопостави Младо пиво и Colo Colo. Мачът бе от много ключово значение за челото в класирането на Суперлигата. Срещата стартира равностойно, като и двата гранда не предприемаха рискове. Постепенно обаче „лос албос“ наложи своето превъзходство и взе аванс чрез точен удар на Иван Иванов в 17-ата минута. Това бе и единственият гол до почивката. След нея Colo Colo нанесе втори удар, отново чрез Иванов. Младо пиво обаче отговори мигновено чрез Илиян Генов. „Пивото“ продължи да търси обрата, но „лос албос“ бе много опасен на контри. При една такава атака Иван Иванов оформи своя хеттрик за 3:1 в 40-ата минута. Младо пиво обаче не се предаде, въпреки че „лос албос“ затвориха постъпите си към вратата. След като Венци Ангелов не можа да хване хубаво удар на Генов, Миро Стаменов върна интригата в мача. Така се стигна до последната минута в двубоя. Младо пиво спечели корнер и след пас назад включилият се гръцки страж от остров Наксос – Никос Стамулис изравни резултата и хвърли в екстаз всички от „пивото“. Така мачът завършва 3:3, а интригата остава.

ВМВ угаси „звездите“

Мачът между ВМВ и FC Eleven Stars се очакваше с огромен интерес предвид възможностите на двата тима. „Сините“ бяха лидери в продреждането и победата щеше да ги остави на тази позиция. FC Eleven Stars правеше силна пролет и тимът бе готов да спъне всеки. Сблъсъкът стартира с гол на Румен Дилов от ВМВ. Но Георги Недялков изравни в 12-ата минута. ВМВ продължи да играе силно и Костадин Пилитов и Добри Добри поведоха своите с 3:1. До „звездите“ се върнаха в мача преди почивката с попадение на Милен Кикарин. След подновяването на играха FC Eleven Stars бе по-надъханият тим и успя да изравни чрез Недялков в 35-ата минута. Но Костадин Пилитов отново върна ВМВ на победния път в 40-ата минута. Това се оказа достатъчно за тима да грабне трите точки и да погледне към титлата.

ГДБОП и СЗК разделиха точките

В дерби с голяма история в SPL ГДБОП излезе срещу СЗК. Победа за „униформените“ щеше да им остави някакви шансове за класиране в Топ 3. СЗК пък нямаше шанс за тази позиция и играеше за честта си. Преди мача „сините“ водеха с 4:2 победа срещу своя съперник. През първата част СЗК бе по-активен на терена и успя да се възползва от шансовете си. Илиян Тасев, Слави Стоянов и Цвети Попов дадоха солиден аванс от 3:0 за тима. ГДБОП също имаше положения, но пропускаше. Все пак преди почивката Валентин Стоев намали резултата. След подновяването на играта Иван Стоев върна тима си с пълна сила в мача. ГДБОП продължи да натиска, а СЗК се прибра здраво в защита. Гол не падаше и не падаше. Така се стигна до последната минута, когато Валентин Стоев изравни резултата на 3:3 и донесе точката на ГДБОП. Тимът обаче съжалява, тъй като искаше три.