суперлигаобзор25

ОБЗОР 25 Кръг

Младо пиво се залепи за ВМВ

В последния кръг от редовния сезон в Суперлигата Младо пиво имаше тежката задача да се справи с Белите София, които за разлика от есента, сега показват стабилна и добра игра. Трите точки обаче бяха жизнено важни за „пивото“, за да може те да се залепят за лидера ВМВ преди плейофите. Кристиян Живков обаче откри рано рано за Белите във втората минута след грешка при изнасянето на Младо пиво. Тимът обаче бързо възстанови равенството, след като Светльо Михайлов бе точен минута след това. Младо пиво продължи да диктува събитията на терена и отново Михайлов и Илиян Генов дадоха преднина от 3:1 за „черните“. В 18-ата минута Вилизар Бенов обаче върна един гол. След почивката пък Бисер Вричев пък изравни и съвсем хвърли в смут Младо пиво. Все пак с течение на мача, „пивото“ натискаше все повече и повече. И логичното се случи. Миро Стаменов вкара гол за 4:3, който сякаш пречупи Белите. До края на двубоя Младо пиво се развихри и Стаменов на два пъти, Генов и Павел Павлов оформиха крайното 8:3 в полза на Младо пиво.

Colo Colo възкръсна като феникс срещу Младежите

Неделният следобед ни предложи доста емоции по терените на „Царско село“. Много от тях бяха в мача Colo Colo – Младежите. „Лос Албос“ гонеха лидерите ВМВ и Младо пиво, докато трите точки за Младежите бяха важни, за да вземат предимство в борбата за малката купа. Срещата стартира добре за хората за Влади Додов, тъй като Иван Иванов си отбеляза автогол в 7-ата минута, но много бързо Мартин Несторов възстанови равенството. „Лос Албос“ продължи да е по-активния тим и отново Несторов направи 2:1. До края на полувремето обаче необмислена проява Николай Божов остави Colo Colo с човек по-малко на терена. Той спря с ръка топката на голлинията, а Петър Петков реализира дузпата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:2, но „лос албос“ бяха с човек по-малко. Именно това се оказа лошо за тях през втората част. Младежите бяха по-активни на терена и логичното се случи – Марио Дитов направи обрата пълен 3:2. Положението за Colo Colo се влоши след безобразен и безумен фаул на Христо Златков, който остави отбора си с двама по-малко. Но Colo Colo показа характер. При една от редките си атаки тимът получи право да изпълни дузпа и Иван Иванов бе точен. Междувременно Юмер Рашид бе изгонен от Младежите. И докато хаосът беше пълен, Мартин Несторов и Иванов направиха страхотна комбинация за 4:3 в полза на Colo Colo, които измъкнаха трите точки на магия.

СЗК усети вкуса победата отново

СЗК Юнайтед се изправи срещу FC Eleven Stars в мач от последния кръг от редовния сезон. Двата тима бяха в първата шестица на Суперлигата, но бяха далеч от Топ 3. Все пак победата щеше да даде сили на някой от двата тима да се пребори за петото място, а и защо не да гледат към четвъртото. Срещата стартира добре за „сините“ и Васил Васил откри в 9-ата минута. Капитанът Стефан Георгиев направи 2:0 в 19-ата, но тупалка на Тони Димитров върна „звездите“ в двубоя преди почивката. След нея обаче СЗК игра много умно и практично. Головете в мрежата на FC Eleven Stars не закъсняха. Огнян Соколов и на два пъти Никола Манолов осигуриха успеха на СЗК. До края има време само за по още едно попадение в двете врати. Първо Тони Димитров намали резултата, а крайното 6:2 оформи Мартин Бойкинов в 47-ата минута.