суперлигаобзор23

ОБЗОР 23 Кръг

ВМВ взе супер дербито

Супердербито на кръга противопостави тимовете на FC Eleven Stars и ВМВ. Домакините отново можеха да разчитат на своя таран Благой Георгиев, който пропусна една среща за звездите. От своя страна ВМВ страдаха от липсата на топ защитника си Васко Мартонин, но в тима има достатъчно класни футболисти да го заменят. И така първият съдийски сигнал бе даден, а играта, която тимовете демонстрираха бе наслада за окото на събралата се тълпа покрай страничните линии на терена. ВМВ бяха отборът, който първи нанесе удар в мача. В голмайстор се превърна Наско Христов след като бе изпуснат от противниковата защита и естествено играч от неговия калибър нямаше как да пропусне да поведе своите. „Звездите“ обаче не мислеха да се дават лесно на своя противник и Виктор Теодосиев бързо, бързо възстанови ремито. FC Eleven Stars натиснаха след изравнителното попадение, но асът на тима Благой Георгиев пропусна доста изгодни положения, а с пропуски се отчетоха също и Димитров и Янев. ВМВ се успокои и започна да налага своя стил на игра с безброй подавания и постепенни атаки.Така при една такава акция тимът получи възможността да изпълни дузпа отсъдена за игра с ръка на противников футболист. Зад топката застана Стефан Ангелов – Гатузо като естествено той не сгреши и отново повете своя отбор с едни гърди напред в резултата. До края на полувремето ВМВ контролираше напълно ситуацията на терена и в самия край на частта отново Ангелов бе под светлините на прожекторите бележейки за 3:1 на полувремето в полза на „сините“. След почивката въпреки опитите на FC Eleven Stars тимът не успя да постигне нищо запомнящо се освен да се отчете с безброй пропуски и липса на футболно щастие. ВМВ сложи край на спора с ново попадение на правещия отличен мач Наско Христов които фиксира крайното 4:1 в полза на ВМВ. Така тимът остава на върха и продължава да е устремен към титлата.

БОПА продъжи да наказва

В изключително интересен мач от Суперлигата старите съперници СЗК Юнайтед и ГДБОП се изправиха един срещу друг във важен мач за челните позиции в класирането. Двубоят започна изключително неприятно за гостите, които имаха нещастието да си отбележат ранен автогол, а в грешник се превърна Еро Джеферов. „Униформените“ бързо поправиха разсеяността си и няколко минути по-късно Филип Матеев възстанови равенството. ГДБОП настъпи газта и буквално развинти своя съперник до края на първата част. Стоев, Матеев и Милошев направиха резултата 5:1 на почивката. След подновяването на играта гостите продължиха с доброто си представяне и магьосникът Мартин Соколчев добави нов гол на сметката на своя тим. СЗК Юнайтед бяха в нещо като амок, но Цветомир Попов поведе своите и набързо върна две попадения. Ентусиазмът на „сините“ бе бързо охладен с нов гол на ГДБОП дело на Самарев, който тотално отчая съперника. Все пак имаше време за още едно попадение за СЗК, което отново бе дело на Попов. Така „униформените“ влизат в ритъм и след миникризата отново продължават да газят съперниците си. СЗК пък е на отсрещния полюс сякаш момчетата в синьо не са на себе си, а и контузиите на ключови играчи сякаш натежават прекалено много.

Пивото попиля и Младежите

Два много силни отбора се изправиха един срещу друг в дерби мач от Суперлигата. Младо пиво, които преследваха титлата нямаха право да губят точки ако искат шампионските им амбиции да не угаснат. От своя страна Младежите изживяха трудните си мигове и са в подем особено след силния спонсор, с който отборът парафира. През първата част от мача нямаше голове, но футболът, които двата отбора показаха си заслужаваше гледането. Така на полувремето тимовете се оттеглиха при нулево равенство. През втората част Пивото излязоха много надъхани да спечелят мача и след сериозен натиск над съперника си резултатите не закъсняха. Една от звездите на тима Миро Стаменов се развихри по терена и наниза хеттрих във вратата на иначе стабилния страж на Младежите Павел Дичин. Така домакините се успокоиха след набързо натрупаната солидна преднина. Младежите все пак стигнаха до почетно попадение в последната минута от двубоя дело на Дитов, но голът не топлеше никой от тима. Пивото продължава да диша във врата на своя основен конкурент за титлата ВМВ, а за Младежите остана задоволството от добрата игра и напредъка, който отборът показва.

Епичен хикс между Тигрите и Paradox

Два от постоянните и стабилни тимове в дивизията трябваше да премерят сили в спор за точките. Това бяха отборите на Тигрите и Paradox. Мачът започна с ранно попадение за Тигрите, а голмайстор стана острието на тима Веско Ташев. След попаденито отборът на домакините се затвори, а неговият съперник така и не успяваше да развие до крайна степен хубавите си атаки. Така на полувремето резултатът остана непроменен и развръзката на мача трябваше да се реши през втората част. Още с подновяването на играта след почивката гостите от Paradox натиснаха сериозно съперника си, но до попадение се стигна чак в 41 минута, а то бе дело на Стоянов. Тигрите усетиха, че изпускат мача и Добрински взе нещата в свои ръце и след силен удър отново изведе Тугрите напред за 2:1. Мачът стана див, играеше се от врата на врата. Стоянов изравни за 2:2 в 48 минута и съвсем нажежи обстановката. Минута по-късно пък тима на Paradox даже поведе с гол на Бръмчев, а до края оставаше само минута и победата им се виждаше в кърпа вързана. Тигрите бяха в безизходица и отново Добрински трябваше да се нагърби с отговорността да бележи. Той го направи буквално в последната секунда от двубоя оформияйки лудото 3:3. Така тимовете поделят точките и продължават да гледат напред.