суперлигаобзор22

ОБЗОР 22 Кръг

ГДБОП счупи каръка с 4:2 над Младо пиво

Дербито на 22-я кръг в Суперлигата противопостави два от тимовете с най-големи амбиции – Младо пиво и ГДБОП. „Белите“ от „пивото“ водеха люта битка за титлата и със сигурност не искаха да губят точки срещу „униформените“. Любо Милошев и компания обаче бяха в ужасяваща серия от 5 поредни загуби, която ги отдалечи от върха и само успех в събота вечер на „Царско село“ щеше да върне надеждите на тима поне за място в Топ 3. Срещата стартира равностойно като двата тима дебнеха за грешка за противника. Така допуснаха първи ГДБОП и Николай Петров с безпощаден удар откри за Младо пиво. ГДБОП обаче постепенно започна да се съвзима и Иван Стоев изравни след късо подаване от пряк свободен удар в 11-ата минута. „Униформените“ стояха по-добре на терена през тази първа част, като тимът атакуваше умело и рационално. Атаките на Младо пиво бяха някак беззъби и противникът усети това. ГДБОП поведе в 20-ата минута след точно изпълнение на Валентин Стоев, а при този резултат 2:1 дойде и почивката. След нея нещата на терена се промениха, като Младо пиво започна да играе малко по-добре и да поглежда по-смело към вратата на „униформените“. Като хиена обаче Мартин Соколчев овладя по много красив начин един пас на стоманата в защита Кико Каландадзе в 35-ата минута. Магьосника залъга с тяло и оплете топката за 3:1 в полза а ГДБОП. Тимът се прибра и до края на мача действаше на контраатаки. Илиян Генов се опита да вдъхне кураж на своите и се наемаше да организира всяка атака на Младо пиво. Но тази защитата на ГДБОП бе непробиваема. Все пак именно Генов намери пролука и минута преди края върна надеждите на Младо пиво след точен удар с левия крак. Но хвърлили всички сили напред и няколко секунди след това една грешка се оказа фатална за „пивото“. ГДБОП успя да си осигури трите точки след гол на Иван Стоев.

ВМВ схруска Тигрите

ВМВ се изправи срещу Тигрите в 22-я кръг от Суперлигата в мач с наострени нокти и от двата тима. „Сините“ бяха лидери в класирането и искаха това да бъде така и след този мач. Тигрите водени от Мариян Андреев пък се бяха прицелили в Малката купа и успех сега щеше да им даде много добра изходна позиция преди плейофите. Мачът започна без особено много вълнуващи неща на терена. Двата тима играеха предпазливо и пазеха вратите си сухи. С течение на времето обаче ВМВ наложи своя стил на игра – с много подавания и объркване на противника стигнаха до минимален аванс. Голът вкара Дилян Койчев само минута преди почивката. Тигрите обаче не се стреснаха от това и втората част започна много силно с тях. Ексцентричният бранител Жеко Мишонов намери топката с плътен удар в 28-ата минута, като вратарят на ВМВ Иван Дичев нямаше отговор – 1:1. Тигрите изживяваха силни минути и можеше бързо да обърнат нещата в своя полза. Рутината на ВМВ обаче не позволи повече изненади. Напротив! Тимът дори си върна лидерството в мача. Това стана в 37-ата минута, когато Койчев реализира второто си попадение от началото на мача. ВМВ започна да играе много разумно и продължи да задържа повече топката. Тигрите нямаха отговор на предизвикателството. В 44-ата минута Добри Добрив реши всичко в срещата с попадение за 3:1. Така ВМВ взимат важни три точки, докато Тигрите ще чакат мачовете след Великден, за да се реваншират на феновете си.

Colo Colo с зверски успех над СЗК

СЗК Юнайтед имаше един от последните си шансове да остане коловоза по пътя към Топ 3. Това обаче щеше да бъде възможно само след успех над Colo Colo. „Лос Албос“ мачка почти всичко по пътя си през пролетта и тимът на Христо Златков всъщност вече си намира там, където СЗК иска да бъде. „Сините“ бяха спечелил мачът помежду им от есента с 4:1 и сега Colo Colo искаше реванш. „Черните“ тръгнаха в правилна посока след гол на Николай Божов в 11-ата минута. Асът на Colo Colo успя да удвои резултата в 21-ата минута, а Никола Ангелов направи резултата класически преди почивката. СЗК нямаше отговор за солидната игра на „лос албос“ и тимът не направи нищо по-значимо през първото полувреме. А през второто „сините“ направо катастрофираха. Colo Colo успя да вкара още 7 безответни гола и направи разгроми своя съперник. Иван Иванов избухна с четири попадения във вратата на Христо Милев – Звяра, а по един път се разписаха Цветан Трайков, Димитър Германлиев и Никола Ангелов. Така Colo Colo печели с 10:0 и дава сериозна заявка за място в Топ 3, а защо не и нещо повече.

Paradox наказа грешките на Белите

В любопитен мач Белите София излязоха срещу Paradox. Двата тима бяха в долната част на таблицата и щяха да си оспорват Малката купа в Суперлигата. Но кой от Белите и Paradox щеше да посрещне Великденските празници в по-добро настроение, предстоеше да разберем. Първата част на мача бе спокойна. Атаките и на двата тима бяха вяли и не вещаеха особена опасност за двамата вратари. Така бе до 25-ата минута, когато капитанът на Paradox Илви Каменски успя да открие за своите след като добави една избита топка. Това попадение сякаш смути Белите и веднага след почивката „червените“ започнаха да нижат гол след гол във вратата на „славистите“. До 34-ата минута Каменски оформи своя хеттрик, а още две попадения добави Красимир Русев. Така при 5:0 Белите се хвърлиха напред смело и успяха да върнат две попадение. Те бяха дело на Кристиян Живков и Боби Гласков. Нещата за тима в бяло обаче не стояха добре и контраакциите на Paradox бяха смъртоносни. При една от тях Иса Цанов реализира шести гол в 46-ата минута. Сменилият се вратар Ники Тенев с Жоро Механджийски пък добави още едно попадение в сметката на Белите след корнер. Това обаче не бе достатъчно след като Красимир Русев оформи крайното 7:3 в полза на Paradox.