суперлигаобзор21

ОБЗОР 21 Кръг

ВМВ и Colo Colo си разделиха по полувреме и точка

Дербито на 21-я кръг в Суперлигата противопостави лидерът в класирането ВМВ и носителят на Купата на SPL Colo Colo. Двата тима предлагаха страхотен футбол от началото на сезона и в съботния следобед емоциите нямаше как да липсват. „Сините“ бяха надиграли „Лос Албос“ с 2:0 през есента, но сега хората на Христо Златков бяха надъхани за реванш. И те играха много силно през първата част. В 14-ата минута Мартин Миладинов попадна в преградките на своите съотборници след неспасяем удар покрай вратаря Иван Дичев. Силната игра на „лос албос“ доведе и до второ попадение, дело отново на Миланов в 14-ата минута от дузпа. ВМВ бяха като попарени и атаките им рядко завършваха с удари към вратата на Димитър Германлиев. Colo Colo успя да реализира и трето попадение преди почивката. Това бе дело на играещия блестящо след Нова година Мартин Несторов в 23-ата минута. Така Colo Colo натрупа солиден аванс на полувремето. ВМВ обаче смени скоростта още от първите секунди на второто полувреме. „Сините“ започнаха вихрени атаки, които изненадаха „лос албос“ Атанас Христов набързо върна своите в мача с две попадения в 28-ата и 29-ата минути. Това даде кураж и увереност на ВМВ и тимът продължи да натиска. Colo Colo се държеше в мача, но се виждаше, че тимът може и да се огъва под сериозен натиск. И Христо вкара своя хеттрик в 42-ата минута изравнявайки за 3:3. До края двата тима повече се пазеха от загуба и така заслужено това лудо дерби завърши наравно.

Младо пиво надигра Тигрите

В съботната вечер на „Царско село“ Младо пиво се изправи срещу коравите Тигри в търсене на три задължителни точки. „Пивото“ бе загубил дербито с ВМВ и успех сега щеше да върне самочувствието на хората на Петър Миланов. Тигрите пък водят люта битка за Малката купа, а защо не и влизане в Топ 6, но тимът трябва да показва характер именно в такива двубои. Младо пиво бе спечелил драматично с 5:4 през есента, а сега също се очакваше равностоен мач. Срещата започна равностойно като двата тима се изчакваха. „Пивото“ обаче държеше повече топката и това даде резултат в 9-ата минута, когато асът на Младо пиво Илиян Генов простреля Мариян Андреев за 1:0. Голът вдъхна увереност на „пивото“ и леко разколеба Тигрите, които през тази първа част имаха малко и епизодични положения. Миро Стаменов прониза от малък стража на „котките“ в 16-ата минута за 2:0, а до почивката резултата стана класически след ново попадение на Генов. След почивката Тигрите бяха наострили своите нокти и показаха, че не трябва да бъдат отписване. Тимът заигра по-агресивно и това даде отражение върху срещата. Закария Зрейк намали в 31-ата минута и даде надежда на отбора си за обрат. Само 5 минути по-късно обаче Генов оформи своя хеттрик за 4:1. Това сякаш прекърши Тигрите и те бяха като зашеметени до края на мача. Младо пиво мъдро се възползва от това и направи победата си още по-изразителна като точни бяха Павел Павлов и отново Генов. Така Младо пиво взима въздух и отново се намърда с пълна сила в битката за титлата. Тигрите пък ще очакват по-добри дни.

Младежите с триумф в дербито срещу Paradox

Paradox и Младежите се изправиха в емоционален сблъсък в неделната вечер от 21-я кръг в Суперлигата. Момчетата на Влади Додов искаха да си върнах за загубата през есента, докато Paradox след силния старт на пролетта допусна някои колебания в последно време. Това даде отражение още в 5-ата минута, когато Ивайло Величков откри за „небесно-сините“. Постепенно обаче Paradox напипа своя ритъм и Краси Русев изравни след 18 минути игра. Но вместо това да вдъхна увереност на „тъмно-сините“, Младежите нанесоха решителен удар в мача преди почивката. Тимът избухна с цели три гола, два от които на Величков и един на Гален Ненов. При 4:1 двата тима се оттеглиха на почивка. През втората част Paradox стегна редиците и застраши на няколко пъти вратата на съперника. При едно от тези положения Тодор Филев намали в 34-ата минута. Но с течение на времето Младежите бяха все по-сигурни в защита, а нападенията на Paradox не завършваха с успех. Точка на спора сложи Величков с четвъртия си гол в 45-ата минута. Така Младежите за момента оглавяват втората половина в Суперлигата и започват да се облизват за малката купа.

И Тигрите шокираха ГДБОП

Неделя вечер! Царско село! Бе време за поредния голям мач от Суперлигата, а именно – Тигрите – ГДБОП. „Котките“ на Мариян Андреев бяха с понижено самочувствие след като само ден по-рано бяха паднали от Младо пиво, но в същото време и доста нахъсани да се реваншират. От другата страна бе гиганта ГДБОП, който изживяваше може би най-трудните си седмица. Тимът бе в серия от няколко загуби и само три точки тази вечер щяха да върнат самочувствието на отбора. Мачът стартира равностойно, като никой не успя да вземе ранен превес. Всичко това продължи до 18-ата минута, когато Николай Миланов откри за Тигрите. Така завърши и първата част. В нея ГДБОП изпусна няколко положения. „Униформените“ обаче бяха решени да се поправят през втората част за това. И натиснаха смело. Но при една контраатака играч на Тигрите остана сам срещу Христо Павлов, който го фаулира. Реферът нямаше друг избор освен да му покаже червен картон и задачата за ГДБОП стана много трудна. Но „униформените“ винаги са показвали характер, каквото и да ставаше. Така бе и сега. Тимът успя да изравни малко след това чрез Иван Стоев. Но липсата на един човек си оказа влияние върху мача. Веселин Ташев реализира за 2:1 в 44-ата минута, а Асен Михайлов две по-късно подсигури победата на Тигрите. Така тимът на Мариян Андреев печели важна победа, докато кризата в ГДБОП се задълбочава.

Белите тупнаха „звездите“

Още един от интересните сблъсъци в Суперлигата противопостави FC Eleven Stars и Белите София. Двата тима показват много красив футбол през сезона. „Звездите“ са в Топ 6 като лъкатушат в резултатите си. След ужасяващата есен обаче Белите набират скорост и започват да мислят за спечелване на Малката купа в първенството. Все пак „звездите“ пък нанесоха своя удар. Той бе дело на Тони Димитров във 2-ата минута. Белите обаче реагираха подобаващо и Банко Механджийски изравни в 6-ата минута. Мачът вървеше равен и без голове до края на полувремето. Тогава първо Людмил Могилков изведе тима си напред в резултата, но Георги Недялков изравни за „звездите“. При 2:2 дойде и почивката. След нея обаче на терена Белите бяха много по-концентрирани. Тимът играеше рационално и това му донесе много позитиви. Първата такава дойде от Кристиян Димитров, който направи 3:2 в 29-ата минута. Постепенно времето не изнизваше, а „звездите“ се втурнаха да изравняват. Белите обаче само това и чакаха и при отворилите си пространства Вилизар Бенов вкара два гола и Кристиян Живков се разписа веднъж за крайното 6:2 в полза на Белите София.