суперлигаобзор20

ОБЗОР 20 Кръг

ВМВ разля „пивото“

В дербито на 20-я кръг в Суперлигата един срещу друг се изправиха отборите на ВМВ и Младо пиво. Дербито бе от върха в класирането и победата бе от много важно значение и за двата тима, които показваха прекрасен футбол през сезона и заслужено ще спорят за златото до края. ВМВ бе загубил от Младо пиво в мача им от есенния дял, но сега „сините“ искаха да вземат реванш. И те влязоха по-добре в мача след като Добри Добрев откри за тях още в 4-ата минута. ВМВ владееха повече топката и не я даваха на съперника си, който не изглеждаше на себе си през първата част. Постепенно ВМВ усети това и натисна съперника си в опит да вземе солиден аванс. И успя! Васил Мартонин вкара за 2:0 в 10-ата минута, а Дилян Койчев направи резултата класически шест по-късно. Младо пиво не играеше добре, но една от звездите на тима Илиян Генов се опита да се нагърби и да извади тима си от летаргията. Нападателят с номер 71 успя да върне тима си в мача с бомба в 19-ата минута. Но ВМВ не се впечатли, а напротив. Тимът на Васил Михайлов нанесе нови два решителни в мача удара. И те дойдоха още преди почивката. Атанас Христов и именно Михайлов направиха 5:1. На полувремето нещата изглеждаха солидно за ВМВ, а настроението в Младо пиво бе минорно. Все пак имаше още 25 минути. Втората част започна спокойно, като „пивото“ мъдро първо се опитаха да стабилизират защитата, за да може и играта им в нападение да се получава. Първата част от задачата бе изпълнена и отбраната на Младо пиво заработи много по-добре. Но атаките на тима рядко водеха до истинска опасност, тъй като ВМВ бяха затворили всички пътища към вратата на Иван Дичев. Все пак отново Илиян Генов се нагърби и вкара един гол в 34-ата минута. Но той се оказа крайно недостатъчен за обрат. ВМВ контролираха нещата и не допуснаха да получат повече попадения. Накрая Десислав Андреев ознаменува силната си игра днес с гол, който бе последният в мача – 6:2 за ВМВ и важни три точки за тях по пътя към титлата. Младо пиво обаче със сигурност няма да се предаде и ще покаже характер.

Младежите нанесоха четвърта поредна загуба на ГДБОП

В любопитен мач от програмата на Суперлигата ГДБОП търсеше всячески да спре пропадането и да постигне първи успех от последните три мача. Младежите пък бяха в подем и трупаха точки. „Униформените“ първи нанесоха своя удар в срещата след завърналият се след наказание Иван Стоев откри в 16-ата минута. Това сякаш подразни Младежите, които бързо изравниха – чрез диригента Юмер Рашид. Това стана минута по-късно. До края на полувремето двата отбора си разменяха опасни атаки, но до попадение не се стигна. След почивката нещата трябваше да се раздвижат. И кой ако не, елегантния Мартин Соколчев да поведе ГДБОП напред. Той реализира в 31-ата минута, но Младежите изобщо не се впечатлиха. Васил Сапунджиев отново изравни в 34-ата минута и даде нов полъх свежест на „сините“. Те продължиха да играят концентрирано, но същото не можеше да се каже за ГДБОП. И логично – Юмер Рашид реализира за 3:2 и изведе своите напред в резултата. Младежите показаха, че могат да играят солидно в защита и до края на мача затвориха всички пространства към вратаря Павел Дичин. ГДБОП се опитваше всячески да натиска и да стреля към неговата врата, но без успех. Наложи се дори вратарят Христо Павлов да се втурва в атака в последните минути. И след една сбъркана топка Рашид оплете топката в опразнената мрежа за 4:2 в полза на Младежите, които печелят нови три точки. В ГДБОП трябва бързо да се стегнат, защото мачовете минават, а те пропадат в класирането.

Colo Colo надделя над „звездите“

Colo Colo и FC Eleven Stars се изправиха в едно дербитата на 20-я кръг в Суперлигата. В неделния следобед двата тима излязоха един срещу друг с всичко най-добро, което бе гаранция за зрелище. Носителят на Купата поведе в резултата с гол на Мартин Несторов в 4-ата минута. Но пет по-късно завърналият се след наказание Тони Димитров изравни. „Лос Албос“ продължиха да дебнат своя съперник и за грешки в тима, като при една такава в 15-ата минута отново Несторов изведе своите напред. Росен Янев възстанови отново равенството в 21-ата минута. Но головото шоу преди почивката продължи и Димитър Гермалниев направи 3:2 секунди по-късно. Преди сигнала имаше време и за Иван Иванов да се разпише, а така Colo Colo взеха солиден аванс. След подновяването на играта, в редиците на FC Eleven Stars настана мобилизация след гол на Кристиян Иванов в 32-ата минута. Тони Димитров нажежи обстановката до червено след като изравни в 35-ата. Colo Colo обаче успя да отвърне на удара и летящият днес Несторов вкара за 5:4 в 37-ата минута. Малко по-късно, в 44-ата Димитър Германлиев също се разписа и оформи крайното 6:4 в полза на Colo Colo. „Лос Албос“ взимат ценни три точки, а Eleven Stars игра силно и може да съжалява, че изпусна шансовете си.

СЗК се върна на победния път

СЗК Юнайтед и Туристите се изправиха един срещу друг с люта борба за трите точки в съботната вечер от Суперлигата. Мачът бе ключов за двата тима и тяхното бъдеще в класирането. Туристите нанесоха първи удар в мача чрез Младен Гергинов в 11-ата минута. Това пък се оказа и единствения гол преди почивката. Въпреки че и двата отбора разполагаха с чудесни нападатели, вратарите им не бяха преодолени. След почивката СЗК трябваше да вдигне оборотите и успя да обърне мача. Точни между 30-ата и 34-ата минути бяха Кристиян Манковски, Цветомир Попов и Кристиян Илиев. Така „сините“ вече водеха в резултата и сега на ред бяха Туристите. Те отговориха с гол на Петър Симеонов в 37-ата минута. Времето обаче минаваше. И в 47-ата минута Кристиян Манковски направи резултата 4:2, но малко след това Симеон Димитров вкара гол за Туристите. Мачът обаче завърши при резултат 4:3 в полза на „сините“ от СЗК.