Суперлигаобзор2

ГДБОП и FC Eleven Stars пренаписаха историята на SPL

Едно от дербитата на втория кръг в Суперлигата противопостави старите познайници ГДБОП И FC Eleven Stars. Двубоят, който се игра в неделя вечер на „Царско село“ се очакваше с огромен интерес, а и доста публика бе дошла да гледа зрелището на терена. А още преди мача се усещаше, че в този сблъсък ще се случи нещо специално. Двубоят стартира с равностойна игра, като и двата тима знаеха силните и слабите страни на своя опонент и не се хвърлиха директно в атака. Постепенно сребърният медалист от миналата година ГДБОП установи лек превес през първото полувреме. „Униформените“ водени днес от Кристиян Каландадзе се прибраха леко, за да издърпат съперника напред, което да доведе до техни бързи контраатаки. ГДБОП постигна своята цел, но стражът на FC Eleven Stars Александър Йорданов извади невероятни неща. Междувременно няколко тупалки на Тони Йорданов от страна на FC Eleven Stars бяха блокирани или от защитата на „униформените“ или от стража Христо Павлов. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0. След подновяването на играта картинката не терена не се промени много. FC Eleven Stars се опитваше да установи натиск, но така и не успя истински да притисне ГДБОП. А Христо Павлов бе непробиваем. Мартин Соколчев и колегите му в атаката на ГДБОП пък бяха спирани всеки път от Александър Йорданов. Така времето напредваше, но гол така и падаше. В последните минути Тони Йорданов от FC Eleven Stars получи втори жълт и съответно червен картон. Така минаха 50 минути без гол на мач по мини футбол. Нещо, доста рядко, доста трудно постижимо! И нещо, което се случи за първи път в тригодишната история на SPL.

ВМВ развинти Отборчето

ВМВ прие тима на Отборчето в дебютния си мач в SPL. Отборчето започна мача с гол още в 5 минута, а реализатор за тима стана новото попълнение на тима Александър Ленков. Домакините не се притесниха от изоставането в резултата и бързо обърнаха резултата в своя полза. Ангелов и Пилитов обърнаха за 2:1, а Михайлов затвърди преднината на своите с гол в 20 минута. Така при резултат 3:1 двата тима се оттеглиха на почивка. След подновяването на играта ВМВ отново бе по-дейният състав на терена и Павел Виданов добави ново попадение на сметката на отбора. Домакините дръпнаха ръчната след като натрупаха солиден аванс, което позволи на техния съперника да заиграе по открито и да навакса в резултата. Ленков и Тошев намалиха за 3:4 и поставиха под напрежение своя опонент. ВМВ трябваше пак да се раздвижат и го направиха по най-правилният начин с много пасове на къси разстояние които останаха неразгадани от техния съперник. Виданов и Миков покачиха за 6:3 и охладиха ентусиазма на опонента им. Отборчето не се бе отказал да гони нещо в мача и Ранджев върна още един гол, което обаче се оказа недостатъчно за да постигнат нещо повече. Точката в мача сложи отново Виданов, който фиксира крайното ВМВ – Отборчето 7:4.

Шампионите стартираха с убедителен успех

СЗК Юнайтед – Colo Colo – два от сериозните тима в лигата се противопоставяха на старта в изявите си в лигата. Двубоят започна равностойно, но шампионите от СЗК определено натискаха повече своя съперник и в рамките на първите 15 минути само страничните стълбове спасиха гостите от Colo Colo да не инкасират няколко попадения във вратата си. Все пак „сините“ откриха резултата в 17-ото минута след гол на Илиев, а две минути по-късно Стойчев удвои и даде комфортен аванс на почивката за своите. През втората част отново по-дейният тим на терена бе отборът на СЗК. Бойкинов и Манолов направиха 4:0 за своите и на практика обезсърчиха своя противник. Все пак гостите от Colo Colo стигнаха до своя гол в мача, които дойде след точно изпълнена дузпа от Найденов, който не остави шансове на вратаря на Юнайтед. Шампионите започват подобаващо защитата на титлата си докато Colo Colo се спъва на старта, но тимът има класата да се бори за купата в края на сезона.

Тигри схрускаха Златните момчета

След фалстарта на сезона Златните момчета имаха възможността да поправят грешната си стъпка изправяйки се срещу тима на Тигрите. Мачът започна много равностойно като и двата тима играеха здрав и борбен футбол. Голът падна чак в 21 минута и той бе на сметката на гостите от Тигрите, а реализатор бе Радован Събев. Така полувремето приключи при този резултат. След почивката гостите се развихриха и с три гола на Маринов и един отново на Събев направиха резултата катастрофален за своя съперник. Златните момчета нямаше как да се съвземат след рецитала на своя съперник и единственото, което успяха да сътворят бе да отбележат своя почетен гол в двубоя. Той бе дело на Динев в края на самия двубой. Така Златните момчета понасят втора поредна загуба, а Тигрите тръгват стремглаво в шампионата.

Младежите разнищиха „бианконерите“

Тимът на Ювентус прие Младежите в сблъсък от Суперлигата на SPL. „Бианконерите“ стигнаха до ранен гол още в 13 минута дело на Илиев и предизвикаха своя съперник. Гостите започнаха двубоя много нахъсано и настървено и въпреки попадението, което получиха бързо успяха да неутрализират съпротивата на съперника им. Цанов се разписа на два пъти, а Николов добави още едно попадение в 23 минута. Така жълтите се оттеглиха на почивка с 2 гола аванс. След като играта бе подновена рециталът на Цанов продължи и той наниза нови два гола за своя тим. „Бианконерите“ бяха тотално шокирани и демотивирани, въпреки доброто начало и така не успяха да се съвземат до края на мача, което неминуемо доведе до първата им загуба в шампионата. Младежите продължават да диктуват добро темпо и да са сериозен претендент за титлата.