суперлигаобзор19

ОБЗОР 19 Кръг

Туристите избягаха от затвора в лудница

В неделната вечер ГДБОП посрещна ФК Туристите в ключова среща и за двата тима. Поразклатеният гигант в последно време искаше да влезе в релси възможно най-бързо, за да остане с пълна сила в битката за титлата. „Веселите момчета“ на Пламен Пенев пък бяха нахъсани за успех, който да ги насочи към първата шестица. Мачът бе изключително красив и с много добри отигравания и от двата тима. Но кой щеше да грабне победата? Двубоят стартира равностойно, като ГДБОП и Туристите не искаха да бъркат в защита. Атаките и двата тима спираха някъде към центъра, тъй като отбранителните валове бяха много мощни. Но лека-полека ГДБОП взе лек аванс и започна по-смело да гледа към вратата на „веселите момчета“. Така се стигна до 18-ата минута, когато току що влезлият Кико Каландадзе хвърли в екстаз своите съотборници като откри резултата. ГДБОП пое контрол над събитията на терена, а на „веселите момчета“ хич не им бе весело. Те бяха объркани и могат да се чувстват късметлии, че не допуснаха нов гол. Но в последната минута от първата част Кристиян Желев изравни след един корнер. От нищото Туристите се върнаха в мача и двата тима оставиха развръзката за след почивката. „Червените“ бяха по-мотивирани и стъпиха здраво в началните минути. Отново Желев вкара и този даде аванс на Туристите. ГДБОП обаче нямаше как да се предаде и Владо Иванов изравни след много елегантен удар покрай хвърлилият се в него вратар Виктор Руневски в 35-ата минута. При 2:2 нещата продължаваха да са много отворени. Настъпиха последните 10 минути. На сцената се появи Пламен Пенев, който със самостоятелен рейт тип „камикадзе“ се промуши някак си през защитата на „униформените“ и с последни сили нанесе неспасяем удар към вратата на своя приятел Христо Павлов. Е, не бяха точно „последни сили“, който Пенев изрева колкото можеше от радост, защото тимът му вече водеше – 3:2 в 42-ата минута. Някакси ГДБОП се съвзе и след този удар. Две минути по-късно Кристиян Манковски изравни резултата и отново даде надежда на тима си, че стигне до успеха. Но Туристите играеха прекалено добре днес. В 47-ата минута Симеон Димитров мина като валяк през всички противникови играчи и бе повален в наказателното поле на ГДБОП. Потърпевшият застана за топката и бе готов да донесе успеха на Туристите. Но Христо Павлов спаси майсторски наказателния удар. Това обаче не разклати Туристите и само минута по-късно Вели Пешев добута една топка в мрежата на Павлов, който този нямаше какво да направи. Така в този луд мач Туристите излязоха победители, а ГДБОП допуснаха неприятна загуба.

Звезден мач за FC Eleven Stars

FC Eleven Stars и Paradox излязоха един срещу друг в много любопитен мач от 19-я кръг в Суперлигата на SPL. „Звездите“ бяха на гребена на вълната напоследък като показваха добри игри и трупаха победи. Положението при Paradox не бе по-различно и момчетата на Илви Каменски са коренно различен отбор от този през есента. Eleven Stars обаче стартира по-силно и Росен Янев изведе тима си напред в резултата в 5-ата минута. Мениджърът Каменски обаче съумя да върне своите в мача четири минути по-късно. Последва нов гол за „звездите“. Той бе дело на тарана Георги Недялков, но Станимир Минчев отново закачи „сините“ в срещата – 2:2. Кристиян Иванов се намеси и даде за трети път аванс на FC Eleven Stars. „Звездите“ пък този път успяха да го удържат до почивката. След подновяването на играта нещата на терена се поуспокоиха с едно изключение. Недялков заби втора тупалка за 4:2 в 35-ата минута. Така неусетно дойдоха и последните минути в срещата, когато головете заваляха като „звезден дъжд“. Първо обаче Йордан Георгиев върна Paradox в мача с попадение в 46-ата минута. Но от там „сините“ не можаха да се противопоставят и Асен Стойчевски, направилият много силен мач Росен Янев и Иван Иванов оформиха крайното 7:3 в полза на „звездите“, които се доближават до челото със светлинна скорост.

Младежите сефтосаха с успех новите униформи

Младежите излязоха срещу СЗК Юнайтед с нови униформи и големи надежди за успех в съботния следобед. „Светло-сините“ екипи на момчетата на Влади Додов бяха изпробвани за сефте, но в началото на мача не по-особено добър начин, тъй като Кристиян Манковски от СЗК откри резултата. В СЗК също бяха с приповдигнато настроение след като в тима се завърна Велизар Иванов, който се възстановяваше половин година от много тежка травма. Дори той обаче бе принуден да преглътне изравняването от страна на Младежите. Гален Ненов бе точен в 16-ата минута. Преди почивката обаче отново Манковски изведе „сините“ напред в резултата. След подновяването на играта контузеният мениджър Влади Додов даде ценни указания, които преобърнаха мача. Още до 30-ата минута Младежите поведоха с попадения на Марио Дитов и Валентин Николов. Вторият реализира и още един гол, но той дойде в 41-ата минута. Малко след това Манковски оформи своя хеттрик и върна СЗК в мача. Но лош късмет имаха момчетата от СЗК в следващата минута, когато Велизар Иванов си отбеляза автогол. Точка на този спор сложи Васил Сапунджиев в 48-ата минута. Така Младежите взимат много ключова победа, докато СЗК изостава от челото сериозно.

Colo Colo открадна точка на „пивото“

Младо пиво и Colo Colo бе един от чаканите сблъсъци на уикенда. Дербито бе повторения от полуфинала за Купата на SPL, когато „лос албос“ триумфа драматично с 3:0. Сега момчетата от Младо пиво бяха мобилизирани за реванш на терена. И те стартира мача по-активно. Светослав Михайлов откри за тях в 10-ата минута, когато голът хвърли в екстаз феновете на тима. Последваха равностойни минути, но битката на терена продължи да е сериозна. Попаденията обаче липсваха и така се стигна до почивката. В нея Colo Colo направиха корекции и излязоха по-атакуващо. Младо пиво пък продължи в същия стил, но времето минаваше, а голове на падаха. Така бе до 41-ата минута, когато Венцислав Ангелов изравни резултата. Но радостта на Colo Colo продължи само минута, тъй като Илиян Генов върна преднината на Младо пиво – 2:1. „Пивото“ имаше инициативата, а до края имаше малко време. Все пак Colo Colo се опита да натисне и хвърли всички сили в атака. Така дълбоко в добавеното време Мартин Миладинов успя да изравни резултата и да изтръгне победата от ръцете на Младо пиво. Хиксът със сигурност не устройва и двата отбора. Младо пиво продължава да е в челото в люта борба за златото, а Colo Colo се опитва да направи спринт именно към Топ 3.

Тигрите надраскаха Белите София

С наточени нокти, Тигрите излязоха срещу Белите София в битка от 19-я кръг в Суперлигата. „Славистите“ почнаха да показват по-добри игри и слабата есен определено избледнява. И те нанесоха първият удар в мача, когато Кристиян Димитров заби страхотна тупалка в кюшето пред слисания вратар Мариян Андреев. Но „черните“ нямаше да се предадат. Александър Симеонов изравни в 13-ата минута, а левият крак на Веселин Ташев се възпламени в 14-ата минута за пълния обрат. При 2:1 дойде и почивката в мача. След подновяването на играта, Симеоново направи и 3:1 за Тигрите още от съблекалните. Ташев пък добави нов снаряд за 4:1 в 29-ата минути. Белите вдигнаха малко скоростта в играта си и това даде резултат. Отново Димитров бе точен в 36-ата минута, а завърналият се след тежка контузия Вилизар Бенов нажежи обстановката до червено в 38-ата минута. Но Веселин Ташев бързо сложи край на мечтите на Белите за обрат с гол в 47-ата минута. Така Тигрите взимат много специални 3 точки в битката за Топ 6 или поне малката купа. Белите София обаче също са в тази битка, въпреки загубата.