суперлигаобзор18

ОБЗОР 18 Кръг

Благо дебютира със стил в Суперлигата

В неделния следобяд дойде време за едно от големите дербита в Суперлигата. FC Eleven Stars и ГДБОП винаги правят спиращи дъха мачове и буквално са два от тимовете, които пишеха историята на SPL. Така стана и есента, когато двата тима изиграха първият мач в лигата завършил без голове – 0:0. Сега, нещата се очакваха да бъдат още по-интересни, тъй като за FC Eleven Stars дебютира бившият национал Благой Георгиев. С усмивка на лице, Благо се пусна за „звездите“ за победа, но и с респект към именития си съперник. Мачът започна с много красиви комбинации и отигравания. „Звездите“ нанесоха първият удар в двубоя. Точен бе Георги Недялков в 10-ата минута, но веднага след това правещият уникален мач Филип Матеев изравни. Отново Недялков върна преднината на FC Eleven Stars. Никой обаче не бе питал Матеев и той отново изравни – 2:2 след 14 минути и блестящи попадения. В 21-ата минута Благо Георгиев блесна с тупалка за 3:2. Така завърши и полувремето. А след почивката Недялков оформи хеттрика си за 4:2. ГДБОП показа класа, а най-вече и характер. Филип Матеев отново успя да вкара с ново бижу в 27-ата минута. След това на сцената се появи и маестрото Мартин Соколчев. Нападателят показа на именития си съперник Благо Георгиев, че и той я може тази игра. Марто се разписа в 32-ата и 44-ата минути, когато обърна резултата в полза на „униформените“. Но в края мача Георгиев показа класата си и наниза две попадения и донесе трите точки за „звездите“. Така FC Eleven Stars този път спечели срещу ГДБОП, а мачът бе един от най-красивите и интересни за целия сезон в SPL.

Colo Colo отново изпързаля Туристите

В повторения от финала за Купата на SPL Colo Colo и Туристите си изправиха този път за трите точки в Суперлигата. Победителят от този мач имаше възможност да се доближи до лидерите и да атакува от задна позиция Топ 3 на класирането. За разлика от финала за Купата, където „лос албос“ спечелиха с 3:1, сега Туристите стартира по-активно мача. Пламен Пенев откри в 4-ата минута, а Кристиян Желев удвои за „веселите момчета“ в 17-ата минута. Това притесни Colo Colo, които започнаха да играят леко нервно и нещата не им се получаваха. Все пак Мартин Миладинов върна един гол в 24-ата минута. Това обърка Туристите, които дръпнаха ръчната след почивката. Набързо Colo Colo реши нещата. Точен на два пъти бе Ники Божов, а едно попадение добави Мартин Стефанов. При резултат 4:2 „веселите момчета“, нямаше какво да губят повече и се хвърлиха напред. Владимир Владов бе точен за 3:4 и върна интригата в мача. Тя, обаче, бе убита малко след това. Божонв реализира своя хеттрик и донесе успеха на своя тим.

СЗК взе скалпа на Белите София

Поредното дерби от 18-я кръг в Суперлигата на SPL противопостави Белите София и СЗК Юнайтед. Мачът се очакваше с голям интерес, предвид големия сблъсък, който тези да тима си спретната през есента. Тогава Белите спечелиха с 6:5 в луд мач. Сега, нещата отново се очакваха да са такива. Красивите комбинации и умният футбол на терена бяха удоволствие за зрителите. Головете в мача също бяха солидно количество. Първо Кристиян Илиев откри за „сините“ в 5-ата минута, а Кристиян Манковски удвои за СЗК четири по-късно. „Сините“ намалиха темпото, а Белите се поокопитиха след силната игра на съперника им. Постепенно тимът наложи волята си и Банко Механджийски бе точен за 1:2 в 21-ата минута. Така завърши и първото полувреме. Началните минути на втората част обаче бяха изцяло за СЗК. Никола Манолов, Стефан Вановски и Цветомир Попов дадоха солидна преднина на „сините“. Белите обаче са тим, който не се предава. Играещият много силно днес Банко Механджийски реализира второ попадение в 38-ата минута. Манковски обаче навърза няколко играчи на Белите и вкара за 6:2. Боян Бончев също ознаменува силното си представяне с гол за „славистите“. Това стана в 47-ата минута. След това Кристиян Илиев подпечата успеха за СЗК. В края все пак Станислав Благоев се разписа след маркова за тима комбинация. Този път СЗК бе по-добрият тим на терена и спечели победата. Белите обаче няма да оставят нещата така.

ВМВ се оказа голяма хапка за Младежите

Младежите се изправиха срещу ВМВ в търсене на реванш от есенната загуба с 0:1 в Суперлигата. „Жълтите“, водени от Владимир Додов искаха да се възползват от колебливото представяне на тима в последно време. ВМВ искаше да се вдигне след загубата от Туристите с 2:7 в миналия кръг. Въпреки очаквано вихрено начало, двата тима стартира предпазливо и гледаха да не оголват зоните в защита. Постепенно „сините“ установиха контрол над мача, нещо характерно за тях през сезона. И това доведе до успех след като Атанас Христов откри резултата в 22-ата минута за своите. След почивката Младежите опитаха да отговорят, но вместо това получиха втори гол. Той бе дело на Десислав Андреев в 38-ата минута. Младежите, които пострадаха след като мениджърът Влади Додов получи контузия в срещата, се опитаха да се вдигнат. Те съумяха да реализират един гол – дело на Таньо Дочев в 49-ата минута. Страхотен мач за ВМВ Костадин Пилитов, който бе над всички с мъдрите си отигравания. Но време за повече нямаше. Така ВМВ взима важни три точки, а Младежите няма от какво да се срамуват.

Paradox и Младо пиво с гросмайсторско реми

Paradox и Младо пиво бе един от интересните мачове в програмата на Суперлигата. Срещата се очакваше да бъде любопитна предвид много силните игри на „сините“ в последно време. Младо пиво пък търсеше победата, която да даде на тима предимство в битката за титлата с ВМВ и ГДБОП. Мачът през есента бе завършил с успех 7:1 в полза на „пивото“ и сега тимът щеше да се надявам на нов такъв успех. Младо пиво контролираше нещата през първото полувреме. Тимът създаде много шансове за гол, но само един бе оползотворен. Той бе дело на Николай Илиев, който попадна в прегръдките на своите авери в 16-ата минута след точен пас на виртуоза Васко Василев. Paradox не бе убедителен през първата част от имаше и своите моменти. Те обаче бяха отразени от новия страж на Младо пиво – гръцкото попълнение Никос Стамулис. Второто полувреме бе като игра на шахматната дъска. Гросмайсторската битка продължи дълго и променлив успех. Атаките към двете врати се редяха една след друга, но голове така и не падаха. Така ще стигна до 48-ата минута, когато мениджърът Илви Каменски изравни след корнер. Така завърши и това дерби 1:1. И двата отбора обаче имат защо да съжаляват за изпуснатите три точки. Те със сигурност ще направят всичко възможно да ги наваксат в следващите кръгове.