суперлигаобзор17

ОБЗОР 17 Кръг

Туристите нарязаха гумите на ВМВ

В неделната вечер на терените на „Царско село“ ВМВ се изправи срещу ФК Туристите в мач с доста неизвестни. В последните седмици няма и помен от страшилището, което мачкаше всичко наред през есента в Суперлигата. Въпреки отсъствието на мениджъра Пламен Пенев поради наказание, пък Туристите бяха с гордо вдигнати глави след като грабнаха среброто в турнира за Купата на SPL. Мачът тръгна добре за „веселите момчета“, които си бяха написали домашното. Тео Баев откри за „червените“ в 10-ата минута след мълниеносна контраатака. ВМВ обаче нямаше да остави нещата така и Добри Добрев изравни в 15-ата минута. Това обаче сякаш разгневи Туристите и Симеон Димитров се появи на сцената с гръм и трясък. Той заби безпощадно два гола в 16-ата и 24-ата минути. Така дойде почивката, а „веселите момчета“ със сигурност бяха по-весели, докато отпиваха по глътка вода. В началото на втората част те нанесоха решителен удар в мача. Валентин Димитров, Младен Гергинов и отново Баев реализираха три безответни попадения и рязко резултата набъбна на 6:1. „Ще ви изям, момчета“, възкликна капитана Пламен Пенев от радост на случващото се. ВМВ бяха като попарени, въпреки че тимът отново владееше топката през повече време от мача. Фактът, че тимът нямаше и смяна също си оказа влияние. Все пак Костадин Пилитов върна един гол в 45-ата минута, но той бе крайно недостатъчен. В края имаше време и за Кристиян Желев от Туристите да се разпише и да оформи крайното 7:2 в полза на Туристите. „Веселите момчета“ взимат много ключова победа, която ги връща в борбата за челните места. ВМВ пък допусна загуба, която може много да тежи в края на сезона.

Paradox разкопча белезниците на ГДБОП в края

Paradox се изправи срещу ГДБОП в среща от 17-я кръг в Суперлигата. Предвид факта, че двата тима бяха в двата противоположни края на класирането, преди срещата „униформените“ бяха фаворит. Paradox обаче показват много грамотен и приятен футбол, който затруднява всички тимове и момчетата на Илви Каменски не трябваше да бъдат отписване. Много битка, красиви комбинации белязаха първата част. Единственото, което липсваше бяха головете. Двамата вратари Янко Кадийски и Христо Павлов обаче бяха непробиваеми. Така при 0:0 двата тима се оттеглиха на почивка. Мачът продължаваше да върви без попадения и в началото на втората част. Напрежението се покачваше с всяка секунда. Дойдоха и последните 10 минути на мача, в които всяка грешка можеше да е фатална. При изпълнение на корнер Росен Панолов бе оставен непокрит в наказателно поле. Той успя да добута топката за 1:0 в полза на Paradox. „Сините“ взеха важна преднина в мача и се прибраха назад, за да пазят крехката си преднина. Но не прекалено. ГДБОП опита да натисне. „Униформените“ отново доказаха, че не се предават до последно, но днес не бе техният ден. В 48-ата минута отново Панолов направи 2:0 и реши мача. Накрая пък и Красимир Русев оформи крайното 3:0 за Paradox, който изплуват от дъното.

Вълнуващ хикс на Тигрите и Eleven Stars

Този сезон Суперлигата в SPL предлага дерби след дерби. Такъв щеше да е и мача между Тигрите и FC Eleven Stars. „Мъркащите“ изживяха ренесанс в последните седмица, но днес бяха без доста от титулярите си. FC Eleven Stars пък е може би най-непредвидимият отбор в Суперлигата. Отсъствието на капитана Тони Димитров също бе лоша новина за тима, който днес сефтоса нови екипи. Тигрите на Мариян Андреев – Мъро стартираха по-активно мача. Антоан Гьорев откри за тима след 12 минути на полето. Само минута по-късно обаче Кристиян Иванов изравни. Последваха равностойни минути, като двата тима опитваха да вземат аванс, но без успех. След почивката картинката на терена не се промени особено. Още един бърз гол/гол беляза мача. Първо Александър Котаров вкара да „звездите“, а Асен Михайлов изравни. Това стана за по-малко от минута в средата на втората част. FC Eleven Stars взе нов аванс в мача, отново чрез Иванов в 39-ата минута. Ивайло Добрински обаче спаси своите от загуба в 48-ата минута с точно изпълнение от свободен удар. Така хиксът може би е заслужен след показаното от двата отбора. Но със сигурност, те са разочаровани, че не прибавиха 3 точки към актива си.

Ценни три точки за „пивото“

СЗК Юнайтед и Младо пиво кръстосаха шпаги в поредния любопитен мач от 17-я кръг в Суперлигата. „Сини“ и „бели“ искаха победата и определено имаха своите доводи за това. Все пак първият удар в мача бе за „пивото“. Николай Петров откри в 13-ата минута, но Кристиян Манковски изравни много бързо. Головата машина Миро Стаменов направи 2:1 за Младо пиво в 17-ата минута. Манковски обаче продължи да закача СЗК в мача. Той отново изравни минута преди почивката. Така двата тима завършиха 2:2 след 25 минути и развръзката остана за втората част. Тя стартира с атаки и към двете врати, но вратарите бяха на своите позиции. Часовникът тиктакаше по-бързо от обикновено, но резултатът оставаше непроменен. Така бе до 44-ата минута, когато за кой ли път този сезон, Илиян Генов донесе успеха на своите с точно изпълнение. До края СЗК не можа да отговори и Младо пиво взе ключови три точки в битката за титлата. СЗК допусна нова загуба, а върхът изглежда все по-далеч за момчетата на Стефан Георгиев.

Colo Colo изтрезня с победа над Белите

Носителят на Купата на SPL Colo Colo се изправи срещу Белите София в 17-я кръг от Суперлигата. Момчетата на Христо Златков искаха да продължат възходящата си линия и след спечеления трофей да се издигнат и в класирането на лигата. Белите София пък показа много положителни неща в последните си срещи и взеха някои важни точки за тях. Такива щяха да са и днешните. Двубоят стартира равностойно, като Colo Colo владееше повече топката, но до много чисти положения не се стигаше. В 15-ата минута Неделиян Костадинов пък откри за Белите с безпощаден удар. Белите доказаха, че могат да играят умно и пазеха преднината си, въпреки че Colo Colo засили натиска. Все пак защитната стена не издържа и Станислав Станков изравни в 24-ата минута. При 1:1 дойде и почивката. Colo Colo вдигна още оборотите през втората част. Иван Иванов направи обрата пълен в 28-ата минута, а Денис Доо Кис покачи на 3:1 10 минути по-късно. Нещата се успокоиха и този резултат се запази до 46-ата минута. Тогава Вальо Найденов върна топката към вратаря Димитър Германлиев, който допусна тя да мине под крака му и да се оплете в мрежата. Така Белите се върнаха в мача и хвърлиха всичко в атака, търсейки точката в последната минута. Colo Colo обаче само това и чакаше. Иван Иванов на два пъти и Георги Иванов разбиха мечтите на „славистите“ на пух и прах и оформиха крайното 6:2 за Colo Colo.