суперлигаобзор16

ОБЗОР 16 Кръг

ГДБОП изцапа Белите

В поредното дерби от 16-я кръг в Суперлигата един срещу друг се изправиха мощните отбори на ГДБОП и Белите София. До момента двата тима имаха две срещи в SPL, като „униформените“ печелеха и то с разлика. Белите обаче винаги са давали сериозен отпор на своя противник. А в същото време те бяха победили и лидера ВМВ и самочувствието им бе високо. Още повече – Кристиян Живков се завърна след отсъствие по щастлив повод. Срещата стартира с равностойна игра, като ГДБОП не искаха да се хвърлят в неспирни атаки, за да пестят своите сили. „Униформените“ имаха кадрови проблеми. Но това никога не ги е затруднявало и маестрото Мартин Соколчев откри резултата в 15-ата минута. Белите постепенно напипаха своя ритъм и именно Живков изравни две минути преди почивката, засичайки перфектен пас на Банко Механджийски от корнер. При 1:1 завърши и първото полувреме. В началото на втората част Белите показаха завидно самочувствие, раздвижиха се по терена и вторият гол не закъсня. Негов автор стана Веско Стоянов. Нещата добиваха заплашителен вид за ГДБОП, но те отново доказаха, че са най-силни, когато са притиснати до стената. В 36-ата минута Любо Милошев забоде неспасяемо топката под гредата за 2:2. Но хиксът не устройваше „униформените“, които включиха на скорост, уверени след изравнителния гол. И започнаха да комбинират с нечовешка прецизност и хирургическа точност. След 42-ата минута ГДБОП хвана здраво юздите в мача и Милошев бе над всички като реализира цели три нова гола със завидно хладнокръвие. А между другото и Валентин Стоев реализира някъде там, а с това и тимът му да си заслужи успеха, който със сигурност ще върне самочувствие на „униформените“. Белите София отново изиграха силен мач, но днес нямаше как да грабнат трите точки. Но за разлика от есенния дял, в тима се забелязва сериозно пробуждане, което със сигурност е лоша новите за бъдещите им противници.

ВМВ мина като валяк през СЗК

ВМВ и СЗК Юнайтед бе едно от дербитата на 16-я кръг в Суперлигата. Двата тима се изправиха един срещу друг в неделя вечер на „Царско село“, а залогът и за двата отбора бе голям. ВМВ бяха паднали от Белите София и искаха да се върнат на победния път в битката за титлата. СЗК пък се надяваше на успех, който поне малко да ги върне именно в тази борба. Срещата стартира силно за ВМВ и Румев Дилов и Наксо Христов набързо направиха 2:0 за своите. Светкавичен гол на Кристиян Илиев върна СЗК в мача, но само за кратко. Минута след това Стефан Ангелов направи 3:1 за ВМВ. Трябва да се отбележи, че момчетата на Васко Михайлов владееха топката почти през цялото време и само леки неточности позволяваха на СЗК да прави контраатаки. ВМВ продължи с гази бавно и методично своя съперник с притежание на топката и Костадин Пилитов завърши успешно акция в 16-ата минута. СЗК обаче не искаше да се предава и отново Илиев, който направи силен мач намали в 17-ата минута за 2:4. При този резултат завърши и първата част. През второто полувреме ВМВ буквално чакаше своя момент и продължи с бавното и методично изморяване на своя противник. И така времето минаваше, а СЗК трудно дори припарваше до вратата на Иван Дичев. Стигна се до 44-ата минута, когато Наско Христов реши нещата. До края имаше време за още две попадения на Янчо Ангелов, който предрешиха нещата за ВМВ.

Младежите спечелиха играта на котка и мишка с Тигрите

В съботната вечер един срещу друг в 16-я кръг от Суперлигата се изправиха прероденият тим на Младежите и изживяващият най-добрите си седмици от началото на сезона отбор на Тигрите. Мачът имаше всички представки да се превърне в запомнящо се дерби. „Котките“ водени от лудия Мариян Андреев бяха взели първия мач 5:2, но Влади Додов и компания със сигурност искаха реванш. Мачът обаче не почна по вкуса им. Явор Младенов заби два бързи гола за „котките“ зад слисания Павел Дичин. Младежите обаче не се притесниха. Веско Стефанов намали резултата малко след това. До края на полувремето двата тима изгаряха от желание да вкарат, но не им се получи. Това обаче бе затишие преди буря. Младежите буквално изригнаха като вулкана Везувий през второто полувреме. Авторът на бързата обръщалка в началото на втората част бе таранът с главно „Т“ Марио Дитов, който направи 3:2 в 28-ата и 31-ата минути. Тигрите бяха зашеметени и лидерът и мениджър на Младежите Влади Додов прониза котката Андреев за четвърти път в ответната атака. Тигрите, които са известни с това, че трудно развяват бялото знаме, отговориха на предизвикателството. Мартин Маритон ги върна в срещата в 32-ата минута. След това попадение стихията на терена на „Царско село“ утихна. Но само, за да може двата тима да си поемат дъх за последните минути. 5:3 за Младежите направи Юмер Рашид с марково изпълнение от корнер. Мартин Маринов обаче отново върна „котките“ в головата гонитба. Последните две минути двата тима си размениха по един гол – за завършек на това дерби. Веско Стефанов с втория си гол в мача направи 6:4, а Ивайло Добрински отново върна Тигрите в играта. Времето обаче не стигна и така Младежите продължават с позитивното представяне през пролетта и победите. Тигрите допуснаха загуба, но показаха отличен футбол, който ще им носи успехи в бъдещите мачове.