Суперлигаобзор14

ОБЗОР 14 Кръг

Белите София хвърлиха в шок ВМВ

Един от най – оспорваните мачове тази седмица беше Белите София и ВМВ. Двата отбора се представяха повече от добре в първенството като дербито през първия полусезон отиде в сметката на днешните гости. Костадин Пилитов шашна домакините в началото на мача с два бързи гола. Още преди края на първото полувреме. Неделиан Костадинов взе нещата в свои ръце и с две индивидуални изпълнения изравни резултата. Веднага след подновяването на играта Людмил Могилков изведе „белите“ напред в срещата с невероятен гол. Гостите изглеждаха стъписани и не можеха да намерят познатия си ритъм. В тридесет и втората минута Веселин Стоянов отново изненада ВМВ и удвои аванса на отбора си. Пилитов успя да оформи хеттрика си и да намали разликата, но защитата на домакините се справи прекрасно и не допусна повече да бъде преодоляна. С този невероятен обрат Белите София дадоха сериозна заявка за плейофните позици, а ВМВ остават временно на първата позиция.

Младежите прегазиха Златните Момчета

Един първите мачове в Суперлигата беше Младежите и Златните Момчета. През първия полусезон „децата“ бяха взели победата убедително, а представянето им за Купата беше повече от задоволително. Владимир Додов откри за домакините в четвъртата минута, а малко след него Таньо Дочев добави още един гол. Преди края на първата част Юмер Рашид и Додов вкараха по ощ едно попадение. Още в началото на втората част Рашид се развихри и вкара два гола оформяйки хеттрика си. Дани Драгнев добави още едно, а Рашид просто беше над всички тази вечер и вкара още две безответни попадения във вратата на Златните Момчета. В последната минута Валентин Николов вкара поредния гол за домакините, а Рашид заби шесто попадение и спечели заслужено приза играч на мача. Крайният резултат беше 11:0 в полза на Младежите, с тази победа те се изкачиха на единадесета позиция в класирането и ще се борят за оставането в по – горната девизия на лигата.