суперлигаобзор13

ОБЗОР 13 Кръг

СЗК спука гумите на ВМВ

В един от последните мачове за тази година се срещнаха два от най–силните отбори в лигата ВМВ и СЗК Юнайтед. Първите бяха убедителни лидери в класирането като преди този мач не познаваха вкуса на загубата. СЗК пък бе шампионът от миналия сезон. Тимовете играеха много стабилно, което си личеше по–челните позиции, на които се намираха. Срещата започна по–силно за гостите, Слави Стоянов вкара две попадения в деветата и петнадесетата минута като второто беше от дузпа. Добри Добрев върна едно попадение, но може би най – добрият на терена тази вечер Станислав Стаменов върна аванса от два гола почти мигновено. Минута преди сигнала за почивката отново Добрев намали разликата и остави развръзката на интригата за втората част. Второто полувреме беше изпълнено с много положения, но вратарите Иван Дичев и Анри Нинов показаха защо са им гласували доверие и спасиха множество удари. В късната четиридесет и шеста минута отново Стаменов сложи край на спора и оформи крайното 4:2 в полза на СЗК. Това беше първа загуба за отбора на ВМВ, а миналогодишните шампиони дадоха сериозна заявка и за тазгодишната титла.

Младежите с важни три точки

В дербито на долната част на класирането в Суперлигата се изправиха един срещу друг Златните Момчета и Младежите. Двата отбора се бореха за оцеляване и трите точки бяха от изключителна важност, особено преди Коледа. Мачът започна с три бързи гола за гостите, виновниците бяха Любен Шуклев, Стоян Стоянов и Марио Дитов. „Момчетата“ реагира като ужилени и върнаха едно попадение в двадесет и първата минута чрез Радован Събев, но Владислав Стойчев в последната минута на първата част върна аванса от три гола. Второто полувреме започна с попадение на Валентин Николов, но няколко минути по късно отново Събев намали разликата в резултата. От там до края на срещата домакините се пречупиха физически и допуснаха още три гола. Николов и два пъти Владимир Додов оформиха крайното 8:2 в полза на Младежите, които със спечелените три точки излязоха от зоната на изпадащите, а Златните Момчета остават на дванадесетата позиция.

„Униформените“ с нова ударна победа

В един от мачовете с огромна важност се срещнаха отборите на ГДБОП и Colo Colo. И двата тима имаха шансове за тазгодишната титла и по всяка вероятност щяха да дадат всичко от себе си за да спечелят двубоя. Първото полувреме беше пагубно за гостите, Димитър Шаламанов и на два пъти Владо Иванов направиха разликата в резултата класическа. Втората част продължи в същото темпо и по–добрият отбор на терена беше ГДБОП. Защитата и вратарят им Христо „Великана“ Павлов се справиха повече от отлично и парираха всички атаки на противника. В тридесет и шестата минута Шаламанов покачи резултата, а няколко минути по късно Любомир Милошев с две светкавични попадения направиха разликата непосилна за преодоляване. В четиредесет и третата Кристиан Каландадзе порази собствената си врата и оформи крайното 6:1 в полза на домакините. С тази победа ГДБОП се изкачиха на втората позиция, а Colo Colo остават на седмата.

Белите София разнищиха своенравните „котки“

В едно от дербитата на този кръг се изправиха един срещу друг Белите София и Тигрите. И двата отбора играеха много колебливо и това беше единствената причина да се намират в долната част на класирането. В самото начало на мача домакините отбелязаха два светкавични гола чрез Георги Механджийски „Бекъма“ и Кристиян Димитров. Така завърши и първата част, но Тигрите изглежда набираха скорост и щяха да дадат всичко от себе си. Началото на втората част беше в по–бавно темпо, но постепенно атаките зачестиха и един от най – стабилните играчи в лигата Димитър Шаламанов направи резултата класически. В тридесет и седмата минута Албемор Бадатлиев върна едно попадение и даде надежди на „котките“. Все пак в рамките на две минути Веселин Стоянов и Кристиян Живков затвориха мача с два безответни гола. С тази победа Белите София се изкачиха до деветата позиция, а Тигрите остават на осма.

„Веселите момчета“ и Paradox със зрелищен хикс

В последния мач от дванадесети кръг на Суперлигата се срещнаха Paradox и ФК Туристите. Двата отбора бяха близо един до друг в класирането, а последните им изяви не бяха на много високо ниво. В осмата минута Иса Цанов откри резултата след грешка в защитата на гостите. „Веселите момчета“ не спряха да атакуват, но не успяха да вкарат през първата част. Второто полувреме започна със светкавична контраатака на „парадоксалните“, която беше майсторски завършена от Георги Съркьов. Гостите реагираха много бързо и върнаха двете попадения чрез Велислав Пешев и Петър Симеонов. В тридесет и деветата и четиредесет и третата минута Цанов изненада защитата на противника и даде аванс на отбора си. Все пак Симеон Димитров и един автогол на Недко Бръмчев в заключителните минути на срещата доведоха резултата до реми. Това беше четвърти равен за ФК Туристите, а Paradox могат да съжаляват, че загубиха ценни две точки и вече са на десета позиция във временното класиране.