суперлигаобзор13-1

ОБЗОР 13-1 Кръг

Младо Пиво ще посрещне Нова година на върха

В директния сблъсък за първото място се срещнаха ВМВ и Младо Пиво. Двата отбора се представяха повече от прекрасно от началото на сезона и този мач щеше да реши кой ще бъде лидер по време на празниците. Още в тринадесетата минута Васил Василев и Стефан Ангелов бяха пратени под душовете. Все пак Васил Михайлов откри резултата в петнадесетата минута, а Илиян Генов изравни малко преди сигнала за почивката. В тридесет и четвъртата вратарят на домакините Иван Андонов беше изгонен за игра с ръка извън наказателното, а от последвалото статично попадение Мирослав Стаменов даде аванс на гостите за първи път в мача. ВМВ играеха с човек по–малко и това се отрази сериозно на играта им. Светослав Михайлов, Генов и Николай Петров добавиха три попадения и оформиха крайното 5:1 в полза на „пивото“. В последната минута на мача Васил Михайлов беше изгонен за удар срещу съдията Христо Пейнов. Макар и доста неспортменски двубоят излъчи заслужено за победител Младо Пиво и ги изведе на първата позиция във временното класиране. ВМВ остават на третата, но само точка зад тях.

Белите София с най–зрелищния обрат в лигата

Едно от най–интересните дербита за този кръг беше СЗК Юнайтед и Белите София. Домакините бяха фаворити в срещата, но гостите имаха нужната класа, за да поднесат изненадата. Шампионите започнаха много силно срещата и отбелязаха четири попадения до средата на първата част, виновниците бяха Цветомир Попов, Слави Стоянов, Атанас Базелков и Стефан Вановски. В края на полувремето „белите“ се мобилизираха и за три минути отбелязаха три гола чрез Людмил Молилков на два пъти и веднъж Кристиян Димитров. Развръзката на интригата остана за втората част. СЗК Юнайтед изглеждаха много изненадани от добрата игра на гостите и допуснаха нови три попадения след подновяването на играта. Димитров в тридесет и първата минута и четиредесет и седмата минута и Банко Механджийски в четиредесет и първата минута донесоха сериозни проблеми на домакините. В края на срещата Кристиян Манковски върна едно попадение, но беше абсолютно недостатъчно да затрудни Белите София и да им отмъкне победата. СЗК Юнайтед допуснаха четвъртата си загуба от началото на сезона, а днешните им съперници се доближиха до заветното шесто място.

Младо Пиво с късна победа

В последния кръг за тази година един срещу друг се изправиха Младо Пиво и Тигрите. Двата отбора имаха нужните качества за да извоюват победата и мачът беше едно от зрелищата на вечерта. Мартин Маринов откри изненадващо за гостите още в началото на срещата, и отново той удвои минути по късно. Николай Петров върна двете попадения почти веднага, но Явор Младенов преди сигнала за почивка даде аванс на „котките“ и почти поднесе изненадата. След почивката „пивото“ преминаха в обичайното си скоростно темпо и Константин Захаринов изравни в четиредесет и първата минута. Стоян Ефтимов изненада защитата на Тигрите и почти донесе победата на съотборниците няколко минути по късно. В заключителните минути на мача Младо Пиво изглеждаше по–решителния отбор и нанесе своя удар. Мирослав Стаменов и Васил Василев обърнаха резултата и дадоха повод за радост на феновете по трибуните. С тази победа Младо Пиво се приближиха само на няколко точки от лидерите, а Тигрите изпуснаха победата в последните минути и вече са на девета позиция.

ГДБОП с поредната си разгромна победа

В един от последните двубои за съботната вечер се срещнаха ГДБОП и Златните Момчета. Двата отбора бяха далеч един от друг в класирането, но изненадите в SPL не бяха нещо невероятно. Мартин Соколчев откри резултата в третата минута, а секунди преди сигнала за почивката един от голмайсторите на „униформените“ Иван Стоев удвои разликата. След подновяването на играта Крис Йонев направи резултата класически с елегантно попадение. В тридесет и петата минута Соколчев отново наказа защитата на гостите и направи аванса почти непреодолим. Стоев отново показа голмайсторския си нюх и в рамките на пет минути вкара два гола и оформи крайното 6:0 в полза на домакините. В края на срещата Христо „ Великана“ Павлов и Стоев размениха позициите си, но това не повлия на изхода от срещата. С тази победа ГДБОП се изкачиха до втората позиция, където ще прекарат почивката, а Златните Момчета остават на дванадесета.

Colo Colo с много важни три точки и плейофна позиция

Ожесточената битка за тазгодишните медали в Суперлигата срещнаха Colo Colo и FC Eleven Stars. Двата отбора играеха много стабилно от началото на този сезон и заслужено бяха в челните позиции. Домакините успяха да вкарат цели четири попадения още през първото полувреме и донякъде да решат изхода от срещата. Головете бяха отбелязани от Даниел Маринов и три от Иван Иванов. Втората част беше далеч по–изнервена и това попречи на FC Eleven Stars дори да се опита да се върне в мача. Така „звездите“ не можаха да се противопоставят на опитния отбор на Colo Colo и допуснаха нови две попадения, дело на Мартин Стефанов и Иванов. Срещата беше интересна, но домакините успяха да измъкнат трите точки с убедителна победа и да заемат така исканата шеста позиция преди дългата почивка. FC Eleven Stars останаха на четвъртото място, но все така близо до лидерите.