суперлигаобзор11

ОБЗОР 11 Кръг

ГДБОП развали лошата си серия срещу СЗК

Голямото дерби на уикенда противопостави старите познайници ГДБОП и СЗК Юнайтед. Както и през миналата година, двата отбора бяха един след друг в класирането и тази среща бе от изключителна важност за тях. В срещите им до момента обаче винаги победител беше излизал СЗК Юнайтед и „униформените“ бяха решени да развалят тази лоша серия. Филип Матеев, Димитър Шаламанов и Владимир Иванов вкараха светкавични три попадения за домакините през първото полувреме и направиха задачата на гостите много трудна. Минута преди почивката Никола Манолов върна едно попадение и даде надежди на съотборниците си, че могат да обърнат резултата. ГДБОП показаха сериозна дисциплина и невероятна игра в защита и не позволиха на миналогодишните шампиони да отбележат повече попадения. В края на срещата Матеев и Шаламанов довършиха съперниците си и направиха резултата разгромен. Крайният резултат беше 5:1 в полза на „униформените“ като така те вече се доближиха изключително близо до лидерите в класирането, а СЗК Юнайтед паднаха до шеста позиция.

„Пивото“ прегази Paradox

Едни от сериозните отбори в SPL Младо Пиво и Paradox се срещнаха в единадесети кръг на Суперлигата в битката за плейофните позиции. И двата тима имаха нужда от победата и вложиха всичките си сили за да я постигнат. През първото полувреме Светослав Михайлов и изявеният голмайстор Илиян Генов дадоха преднина на гостите. Младо Пиво упражняваха сериозен натиск почти през цялото времетраене на срещата и логично това донесе доста неприятности за защитата на „парадоксалните“. След началото на втората част Васил Василев, Николай Илиев, Павел Павлов и едни автогол на Иса Цанов направиха аванса на „Пивото“ сериозен. Никола Пасков върна едно попадение в четиредесет и третата минута, но една от звездите на гостите Мирослав Стаменов с два кинжални удара оформи крайното 7:1. Така Младо Пиво се нанесоха трайно в първата шестица, а Paradox трябва да поработят още по – сериозно и да не губят повече точки до края.

„Котките“ хапнаха „младежко“

В сериозната битка за първата шестица се впуснаха отборите на Младежите и Тигрите. И двата тима играеха красив футбол, но резултатите им бяха доста противоречиви. В тринадесетата и четиринадесетата минута Веселин Ташев и Мартин Маринов откриха резултата за гостите. Малко преди края на първата част Станимир Минчев намали разликата в резултата и даде надежди на Тигрите. След подновяването на играта Йордан Атанасов изравни с красиво попадение и зарадва феновете на отбора си. За съжаление се видя умората в редиците на Младежите. Те започнаха да оставят много пространства на противника и бяха наказани за това. В рамките на пет минути Явор Младенов, Асен Михайлов и Ташев донесоха победата на „котките“ и поставиха съперниците си на колене. Крайният резултат бе 5:2 в полза на Тигрите, които с тези три точки се доближиха още по – близо до заветната шеста позиция. За Младежите това бе седма загуба от началото на сезона.

ВМВ не спират с победите

В единадесети кръг станахме свидетели на дербито между ВМВ и Colo Colo. И двата отбора бяха в страхотна форма и зрелището бе гарантирано. Срещата започна по–бавно от обикновено, и двата тима задържаха топката и изграждаха атаките си постепенно. Играта бе често накъсвана от нарушения, но си личеше, че футболистите наблягаха на феърплея и рядко прекрачваха границата на грубостта. Първата част завърши без да бъдат поразени вратите на двамата вратари Иван Дичев и Венцислав Ангелов. Второто полувреме се видя умора сред играчите на двата отбора и започнаха да се получават повече свободни пространства за нападателите. В тридесет и втората минута Димитър Иванов направи страхотен самостоятелен рейд и изведе лидерите във временното класиране напред в резултата. В самия край на мача Васил Михайлов удвои аванса и донесе трите точки на ВМВ. Така Colo Colo останаха с празни ръце и ще трябва да победят в оставащите двубои, за да си гарантират челните позиции.

ВМВ с втора победа за уикенда

Във втория си двубой за студеният неделен ден ВМВ се изправиха срещу Златните Момчета. Двата отбора се намираха далеч един от друг в класирането, но неведнъж сме ставали свидетели на изненади в SPL. Първата част започна много силно за домакините и те направиха резултата класически преди почивката чрез Дилян Койчев, Васил Мартонин и Костадин Пилитов. „Момчетата“ изглеждаха объркани от стила на игра на противника, но успяха да върнат едно попадение в двадесет и седмата минута чрез Ясен Чакалов. След това Николай Механджиев си отбеляза нелеп автогол, а Атанас Христов отбеляза минути след него и направи аванса на ВМВ сериозен. Механджиев поправи грешката си и върна един гол, но Янчо Ангелов показа индивидуалните си качества и отново вкара за домакините. Непосредствено преди края Илиан Касабов порази вратата на ВМВ и оформи крайното 6:3 в полза на лидерите във временното класиране. Това бе осма загуба за отбора на Златните Момчета от началото на сезона, но те показаха невероятен хъс и желание за победа.

Туристите свалиха „звездите“ от небесата

Едно от дербита на единадесетия кръг на Суперлигата беше FC Eleven Stars срещу ФК Туристите. И двата отбора играеха стабилно и бяха едни от фаворитите за челните позиции. Мачът започна изнервено и положенията пред двете врати липсваха, до съдбоносната осемнадесета минута, когато един от най–ниските на терена Росен Янев отбеляза красиво попадение с глава и изведе домакините напред в резултата. Минута преди края на първата част изявеният лидер на „веселите момчета“ Петър Симеонов изравни резултата с кинжален удар. През второто полувреме по–добрият отбор на терена бяха гостите и малко след подновяването на играта Симеон Димитров реализира две дузпи и даде сериозен аванс на тима си. В последните десет минути на срещата Туристите заиграха страхотен футбол и макар класата на съперниците си отбелязаха още три попадения, дело на намиращия се добра форма Младен Гергинов. Така това бе втора поредна победа за „веселите момчета“ и втора загуба от началото на сезона за FC Eleven Stars.

Белите София изтръгнаха успеха срещу Ювентус

В битката на долната половина на класирането се срещнаха отборите на Белите София и Ювентус. И двата тима играеха колебливо от началото на сезона, но показваха завидни футболни качества. Изявеният голмайстор на „бианконерите“ Емил Йорданов отбеляза в десетата минута, но в петнадесетата Борислав Гласков изравни с красиво попадение. Втората част започна с два бързи гола за Белите София, дело на Кристиян Живков и Веселин Стоянов. От там до края на мача играта се изнерви и нарушенията ставаха все по–чести. Все пак Никола Тодоров върна едно попадение в четиредесетата минута и даде надежди на отбора си. След това станахме свидетели на грозни изпълнения, които само нарушиха красотата на иначе оспорвания двубой. Така Белите София вече са на десета позиция, а Ювентус на единадесета.