суперлигаобзор10

ОБЗОР 10 Кръг

ФК Туристите развалиха проклятието

В съботната вечер на игрищата на комплекс Царско Село се срещнаха Ювентус и ФК Туристите. И двата отбора не се намираха в оптимална форма, но търсеха трите точки с пълни сили. Изявеният голмайстор на „бианконерите“ Емил Йорданов откри резултата в петата минута, но няколко минути по късно с два бързи гола на Петър Симеонов и Пламен Пенев гостите излязоха напред. Така завърши и първата част на мача. Второто полувреме започна с гол на Каерски, но „веселите момчета“ навлязоха в познатия си ритъм и Велислав Пешев и отново Пенев вкараха две попадения за да изведат отбора си напред за втори път. В тридесет и втората минута Йорданов намали резултата, а малко по–късно Пешев отново върна гола. В самия край на двубоя Мартин Благоев намали пасива до един гол и даде надежди на „бианконерите“ , но Пенев наказа грешка в защитата и затвърди победата на отбора си. Това бе първа победа от шест мача за ФК Туристите и шеста загуба за отбора на Ювентус.

Colo Colo с нова разгромна победа

Един от интересните мачове за десети кръг в Суперлигата се срещнаха Белите София и Colo Colo. Това бе първа среща между двата отбора, но гостите бяха по напред в класирането и бяха фаворити на хартия за победата. Иван Иванов откри Colo Colo в седмата минута, но в ответната атака Людмил Могилков изравни. Христо Златков даде за втори път аванс на тима си, но Георги Механджийски отново върна попадението за Белите. Преди края на първата част, на два пъти Иванов и веднъж Никола Ангелов изведоха гостите напред в резултата. Второто полувреме беше изключително слабо за домакините и те допуснаха пет гола, дело на Станислав Станков, Ангелов, два пъти Иванов и веднъж Емил Цветков. Все пак към края на мача Кристиян Димитров върна едно попадение, но то не бе достатъчно да спечели дори точката. Така Белите София допуснаха четвъртата си загуба за сезона, a Colo Colo навлизат в една завидна форма и вече са близо до челните позиции.

СЗК с рутинна победа над Тигрите

Едно от чаканите дербита от десети кръг бе СЗК Юнайтед и Тигрите. Последно време и двата отбора играеха колебливо, но класата им бе на високо ниво. Цветомир Попов откри за домакините в дванадесетата минута и постави тима си напред в резултата. Така завърши и първото полувреме. Втората част играта се раздвижи и положенията пред двете врати не липсваха. Кристиян Илиев малко след подновяването на играта в рамките на две минути направи резултата класически. Радован Събев върна един гол в четиредесет и първата минута и даде плам на съотборниците, който бързо бе потушен от Кристиян Манковски и Илиев. Така бе оформено крайното 5:1 в полза на „шампионите“. СЗК Юнайтед, след тази победа, вече са на трета позиция в непосредствена близост до лидерите, а Тигрите след слабото си представяне вече са на девета.

Стабилен ГДБОП надви Paradox

Един от важните мачове за десети кръг бе ГДБОП срещу Paradox. Двата отбора бяха с равен актив от точки и само днешният двубой щеше да реши кой ще бъде по напред в класирането. Мачът бе изключително оспорван, но и двата тима запазиха доброто настроение и не преминаха границата на грубостта. Първото полувреме завърши без попадения. Вратарите Николай Иванов и Христо Павлов направиха всичко възможно за да запазят мрежите си сухи. Втората част се усети умора сред редиците на „парадоксалните“ и „униформените“ не изпуснаха шанса си и ги наказаха. В последните десет минути на мача домакините отбелязаха четири попадения, а виновниците бяха Владимир Иванов, два пъти Крис Йонев и веднъж Валентин Стоев. Резултата изглеждаше разгромен, но двубоят бе равностоен и двата отбора заслужаваха победата. След тези три точки ГДБОП излезнаха на седмата позиция, а днешните им съперници са плътно зад тях на шеста.