Суперлигаобзор1

Биткаджийско реми межу Младежите и Звездите

В двубой от Суперлигата на SPL един срещу друг застанаха Младежите и тима на FC Eleven Stars в спор за трите точки. И двата тима желаеха победата и се очакваше мачът да е доста оспорван. Двубоят започна равностойно с много битка по терена. Така се стигна до 14 минута от двубоя, в която Наско Николов от тима на Младежите изведе свойте напред в резултата. До края на полувремето отборите не успяха да се изненадат отново и така завърши първата част с минимална преднина за „жълтите“. След подновяването на играта гостите от FC Eleven Stars натиснаха съперника си и в рамките на две минути Витанов отбеляза два гола правейки пълния обрат в мача за своите. Младежите не бяха се отказали да търсят нещо повече в двубоя и заиграха на пълни обороти. Така в 32 минута Додов отново върна ремито бележейки за 2:2. До края на двубоя въпреки хубавите атаки от страна и на двата тима не се стигна до нови попадения и отборите поделиха точките на старта си този сезон.

Туристите на екскурзия при Златните Момчета

Първият двубой от Суперлигата изправяше тима на ФК Туристите срещу отбора на Златните Момчета. И двата тима не се познаваха, тъй като и двете формации са нови по терените на SPL. Двубоят започна във вихрено темпо за домакините, които бързо, бързо натрупаха комфортен аванс в първите 21 минути от полувремето. Сред точните срелци бяха Попчев, които откри головата си сметка за тима в SPL, а след него се наредиха с не по-малко интересни попадения Стоименов, отново неспирния Попчев и Рачев. Златните момчета отговориха с попадение в самия край на полувремето, а негов автор стана Наумов. Така първата част завърши при резултат 4:1. След почивката доминацията на Туристите продължи с нови две попадения дело отново на Стоименов и Попчев. Гостите трябваше да измислят нещо и то съвсем скоро. Касабов намали разликата с гол в 38 минута, а колегата му в атака Рангелов добави нови две и направи резултата 6:4 връщайки интригата в мача. За съжаление Златните Момчета не съумяха да задържат устрема си и позволиха на убийственото дуо на съперника Попчев – Стоименов да се разпишат по още веднъж слагайки край на спора и фиксирайки крайното 8:4 в тяхна полза.

Пивото не пожали Отборчето

Отборчето срещна Младо пиво на старта в Суперлигата, като отново зрелището бе гарантирано. Младо пиво започна двубоя ударно като след страхотни комбинаци тимът матираше по всички параграфи леко объркания тим на Отборчето. Под светлините на прожекторите застана Мирослав Стаменов, който за 18 минути наказа съперника си цели 4 пъти правейки резултата доста сериозен в полза на неговия тим. След натрупаната солидна преднина тима на Младо пиво дръпна ръчната и остави съперника да разиграва топката, което откри не лоши възможности за гол пред тях, но попадението така и не падаше. Наложи се Къндев от Младо пиво да помага на своя опонент бележейки си автогол в 24 минута. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 4:1. След подновяването на играта домакините бяха решени да променят нещо в резултата, но натискът им не даваше резултат. До гол във вратата на Младо пиво все пак се стигна, но той отново бе автогол. Този път Михайлов порази собствената си врата намаляки преднината на своя тим с още едно попадение. След попадението пивото се ядосаха и отново взеха инициативата в свои ръце. Последдваха голове на Генов и Петров, а край на спора в този двубой сложи Пепи Миланов в 49 минута. Така Младо пиво взе победата и остави Отборчето с празни ръце в първия кръг.