ОБЗОР СУПЕРЛИГА

Вагончето мина и през Туристите

Вагончето продължава стремглавия си път към горните етажи в класирането на Суперлигата. „Оранжевите“ постигнаха трети пореден успех, след като се наложиха волята си над изключително силния тим на Туристите с 5:4. Победителите се добраха до трите точки, въпреки отсъствието на Петромир Петров, който беше наказан за една среща.
Футболното съперничество прикова вниманието на безпристрастните зрители на „Царско село“. Съставите показаха сериозна воля за победа, която направи мача им повече от интересен.
Пламен Пенев отново беше познатият лидер на Туристите и помогна за това резултатът да бъде открит във втората минута. В противниковия тим обаче също имаше играч, който заслужаваше суперлативи – Илиян Колев. За девет минути той отбеляза две попадения, едното от дузпа, които сътвориха и обрата в срещата. Те бяха допълнени и с точния изстрел на Кристиян Николаев, който даде наглед комфортната преднина за гостите.
Головото шоу през тази запомняща се първа част обаче нямаше край. В рамките на 60 секунди Пламен Пенев направи 2:4, а пък Вагончето отговори с гол на Илиян Колев. В 34-ата Светлин Крумов направи 2:5 и лидерите сякаш помислиха, че успехът вече е подсигурен. Не така обаче мислеха „червено-черните“, вдигнали се на късен финален щурм. Младен Гергинов (40‘) и Велислав Пешев (49‘) усилиха до краен предел адреналина и в двата състава, но за още едно, вече изравнително попадение, Туристите нямаха необходимия късмет, а и време.
Четвъртата загуба за сезона отдалечи Пламен Пенев и компания от третия Младо пиво. Вагончето продължава да се изкачва нагоре в Суперлигата и вече са шести с 15 точки.

Матераци беше неочакваният герой за Eleven Stars, Благо раздава асистенции

Качественият тим на FC Eleven Stars се поздрави с пореден успех в Суперлигата. Селекцията, предвождана от бившия национал Благой Георгиев, подчини с 6:2 един от коравите тимове в дивизията СЗК Юнайтед.
В този двубой Благо не блесна с попадения, но въпреки това имаше достатъчно голяма роля за успеха с двете си асистенции. Неочакваният герой за „звездите“ беше бранителят Симеон Иванов. Юношата на Левски, с култовия прякор Матераци, демонстрира завидни умения и пред съперниковата врата, разписвайки се на два пъти. Също толкова попадения добави и Еро Джеферов, а по веднъж поздравленията на своите съотборници получиха Илиян Генадиев и играещият мениджър Тони Димитров.
Атанас Базелков отново беше на ниво за СЗК, но този път неговото попадение и това на Васил Димитров, не промениха вече предрешената футболна съдба на техния тим.
Eleven Stars продължава гонитбата си с безгрешния до този момент тим на ГДБОП. Разликата между първия и втория във временното класиране е само три точки. Юнайтед пък са пети и държат в напрежение, намиращият се позиция над тях тим на ФК Туристите.

Белите София развалиха уикенда на Тигрите

Белите София се отдалечиха от опасната зона, след като постигнаха своя четвърти успех в първенството. Те се възползваха максимално от неубедителната форма на Тигрите и триумфираха с 3:2. Победата обаче не дойде никак лесно за Слави Червеняков и неговите съотборници.
Те се оказаха в деликатна ситуация само след 120 секунди, когато халфът Мартин Нинов съумя да неутрализира вратарските умения на Никола Христов. Постепенно Белите намериха своя ритъм и стигнаха до пълен обрат. Резултатът стана 3:1 в тяхна полза след два гола на Кристиян Димитров (12‘, 39‘) и един на Николай Мусински (15‘). Случилото се стимулира „дивите котки“ да увеличат нападателната си мощ. Попадението на Александър Симеонов в 50-ата минута обаче се оказа недостатъчно, тъй като миг по-късно Христо Пейнов даде сигнал за край на мача.