ОБЗОР СУПЕРЛИГА

Реал Суходол – Младежите 4:2

Реал Суходол се отдалечи на пет точки от опасната зона, след като постигна ценен успех срещу Младежите. Двубоят предложи много интересни моменти, като в крайна сметка победата беше за „червените“ с 4:2.

Началото на срещата определено беше за символичните гости. „Небесносините“ влезнаха в мача с високо самочувствие след триумфа си в предходния кръг срещу СЗК Юнайтед. Наченки, че трите точки ще бъдат постигнати отново даде лидерът им Владимир Додов в осмата минута. Резултатът остана непроменен до почивката, което беше подсигурено и от добрата игра на отбраната пред стража Павел Дичин.

Всичко в лагера на Младежите обаче се промени за лошо след паузата. Реал Суходол демонстрира непримирим дух и набързо осъществи впечатляващ обрат, който в крайна сметка им донесе и победата. Александър Тодоров изравни в 26-ата, а малко след него в прегръдките на своите колеги попадна и полузащитникът Стефан Христов.

Ключова за развоя на мача се оказа атаката на „кралете“ в 38-ата минута, когато Мартин Маринов се озова на стрелкова позиция и с неспасяем шут матира Дичин за 3:1. Това обърка тотално невярващите Младежи, които вече усещаха, че „изпускат“ този наглед спечелен за тях двубой. Макар и Венци Цветков да намали до 2:3 в 40-ата, така и не се виждаше как точно „небесносините“ ще имат сили да постигнат нещо повече. Това се потвърди и от действията на Виктор Попов от Реал Суходол, който в края съумя да оформи и крайното 4:2 за Любомир Николов и компания.

Bianchi coffee – Тигрите 5:3

Финалистът за Palms Bet Cup 2020 – Bianchi coffee най-сетне сложи край на негативната си серия. „Кафеджиите“ трудно хващаха ръка в Суперлигата заради поредица от тежки мачове срещу фаворитите. Този път обаче техен опонент беше последният в класирането – Тигрите и триумфът за селекцията на Йордан Дончев най-сетне бе постигнат – 5:3.

По този начин тимът стабилизира позициите си в средата на таблицата и със своето седмо място, може да търси класиране и в подножието на върха до края на редовния сезон. Спасението за Тигрите пък се очертава да бъде доста трудно постижима цел, като те са на пет точки изоставане от позиция над зоната на изпадащите.

Стефан Петков от Bianchi беше на ниво срещу ГДБОП, а сега приложи отличната си форма и срещу „котките“. Именно той откри резултата в 16-ата минута, а малко след това без активен участник и във второто попадение за своя тим, което беше дело на Мартин Тенев (20″). Пет минути след почивката Тигрите дадоха знак, че все още нищо в този двубой не е решено, връщайки един гол чрез Мартин Маринов.

Срещу себе и обаче „дивите котки“ имаха изключително силния тандем Тенев – Петков, който продължи да тласка „кафеджиите“ към победата. Въпросните отново се разписаха по веднъж между 36-ата и 39-ата минути, с което сериозно наклониха везните към победа за Bianchi coffee. Макар и последни, Тигрите винаги се борят докрай. Те демонстрираха този прословут свой характер и във финалния етап от мача. След сериозен порив в техните редици, Александър Симеонов (47″) и Веселин Ташев (49″) намалиха изоставането на своите само до един гол, което предвещаваше и много интересни 60 секунди.

Селекцията на Николай Миланов хвърли всички свои сили в атака. Хитрите „кафеджии“ обаче ги издебнаха умело на контра, като Стефан Петков се възползва от липсата на достатъчно вражеско присъствие в защита и с хладнокръвно попадение донесе победата за своя тим със заслуженото 5:3.

ГДБОП – Белите София 5:4

Едва ли ще ви изненадаме от новината, че лидерът в Суперлигата ГДБОП постигна своята 14-та победа от началото на шампионата. Този път обаче доминантът в дивизията имаше доста трудности, надделявайки с 5:4 срещу винаги готовия да предложи здрава битка тим на Белите София.

Носителите на Купа SPL 2020 се нуждаеха от силно второ полувреме, за да обърнат развоя на срещата. А нейното начало не бе никак позитивно за селекцията на Александър Филевски. Белите тръгнаха смело в атака и се добраха до лидерството още 4-ата минута чрез Велизар Бонев. Последва бърза „обръщалка“ от ГДБОП, като в основата на всичко беше добрият реализаторски усет на Владо Иванов в петата и единадесетата минути. Лудата динамика на този двубой обаче нямаше край и нов обрат беляза дербито. Този път той беше с положителна насоченост за символичните гости, които с головете на Кристиян Димитров (15″) и Веселин Стоянов (25″) направиха 2:3 до почивката.

Това, че „униформените“ имаш шампионско ДНК-а бързо бе припомнено след паузата, когато факт стана обрат №3 в този двубой. „Черните“ отново натиснаха педала на газта, а Владо Иванов изравни в 30-ата минута. Четири по-късно Мартин Соколчев – Магьосника имаше ключова роля, след като демонстрира своята отлична техника и дари лидерите с преднина от едно попадение.

Но и Белите София не се предаваха! Макар и с малко късмет, те стигнаха до 4:4, когато в 36-ата Христо Велев си отбеляза злощастен автогол. Последният акорд на този толкова интересен футболен двубой положи Божидар Атанасов, който донесе триумфа за ГДБОП с попадение около минута след описаното предходно събитие.

Така тимът запази преднината си от шест точки спрямо втория FC Eleven Stars. Белите пък са девети с 4 победи, 1 равенство и 9 загуби.

Вагончето – FC Eleven Stars 3:6

И в този кръг FC Eleven Stars нямаше друга алтернатива освен победата, ако искаше да продължи гонитбата си с лидерите в Суперлигата от ГДБОП. „Звездите“ имаха труден съперник в лицето на Вагончето, но все пак си набавиха нужните три точки след успех с 6:3. По този начин те остават на втората позиция във временното класиране, чакайки грешна стъпка от тима на позиция №1, който е с шест пункта преднина. Поражението пък беше второ поредно за Вагончето и тимът остава на границата от това да изгуби своето място в Топ 6 след края на редовния сезон.

„Звездите“ стартираха в обичайния си „самба-футбол“ стил и поведоха след гол на лидера си Благой Георгиев в 9-ата минута. Символичните домакини обаче не позволиха респектът им към опонента да се превърне в страх и изравниха в 11-ата чрез своя мениджър Емил Шестаков. Отбраната на „червените“ обаче трудно можеше да спре Благо Георгиев, който до края на първата част, с нови два гола, покачи преднината на своите до 1:3.

Леко отпускане беляза редиците на FC Eleven Stars след паузата, което помогна на техния опонент да върне едно попадение на Илиян Колев, който получи отлична асистенция в 32-ата минута от Петър Такев. Подемът на Вагончето обаче се оказа само временно явление, тъй като за около минута стражът Пламен Любомиров допусна две попадения в своята мрежа, които бяха дело на Кременлиев и Георгиев. Минута преди края 2:6 направи колоритният №64 на Stars – Даниньо. В оставащите секунди сломените домакини имаха време единствено да вкарат още един път чрез Радостин Мирчев (50″), за да оформят крайното 3:6.