ОБЗОР СУПЕРЛИГА

Вездесъщ ГДБОП продължава да мачка

Непобеденият досега през кампанията отбор на ГДБОП продължава да побеждава. Този път те се наложиха над Туристите с 4:3. „Униформените“ излязоха напред в резултата още в 3-та минута, но в 16-та допуснаха изравняване от дузпа. Преди почивката Мартин Самарев вкара два гола и неговият отбор се оттегли на полувремето с резултат 3:1. След него Мартин Соколчев покачи на 4:1. След това ГДБОП се поотпусна и даде инициативата на своя съперник, но въпреки това държеше мачът под контрол. Симеон Димитров от Туристите оформи своя хеттрик, като вкара нови два гола, но те се оказаха недостатъчни за нещо повече освен загуба. ГДБОП все още няма записана загуба през сезона, а има в актива си само победи и категорично е на първото място в класирането в Суперлигата. Турстите пък имаш колеблива форма, но все пак задържаха мястото си в Топ 6.

Младо Пиво унижи Тигрите

Отборът на Младо Пиво записа категорична победа над Тигрите със 6:0. В герой за тима се превърна звездата на отбора Илиян Генов, който заби хеттрик за успеха на своя отбор. През целия мач „пивото“ контролира сблъсъка и поведе в резултата още в 5-тата минута след гол на Мирослав Стаменов, а Генов направи 2:0 минута след това.  Малко преди края на първата част Стаменов със своето второ попадения направи 3:0. След почивката нови три гола – един автогол, и два на Генов, дадоха успеха на Младо Пиво. Така те се върнаха в топ 3 след три поредни победи, а Тигрите са предпоследни.

Футболен спектакъл: Bianchi Coffeee обърна Белите София в края

Отборите на Bianchi Coffee и Белите София си спретнаха истински футболен спектакъл с много попадения и емоции. В крайна сметка обаче „кафетата“ успяха да спечелят инфарктния двубой малко преди последния съдийски сигнал и да грабнат победата след 6:5. Целият мач беше изпъстрен с много положения и пред двете врати. „Белите“ откриха резултата още във втората минута след гол на Йордан Стоев, но Bianchi върнаха попадението малко след това, когато Валери Христов изравни. После двата отбора отново си размениха по един гол, а преди почивката Стоев със втория си гол направи 3:2. След нея обаче Bianchi излязоха по-мотивирани и забиха три попадения, дело на Калин Карабов, Димитър Шаламанов и втори на Валери Христов. Те помислиха, че са взели победата, но Кристиян Димитров и Кристиян Живков изравниха резултата след два бързи гола. Така се стигна до 48-та минута, когато Шаламанов разстреля вратаря на Белите и донесе победата на своя отбор. Bianchi са на 4-та позиция и се целят във върха, а Белите са на 9-тата и са по-близо до дъното отколкото до челото.

Равенство между СЗК Юнайтед и Вагончето

2:2 беше крайният резултат в двубоя между СЗК Юнайтед и Вагончето. Двата тима не се радват на много успешна кампания до момента, а този мач и победата в него, бяха изключителни важни и за двата отбора. Въпреки това нито един от тях не успя да вземе победата и те записаха самоубийствен хикс. Първото полувреме не беше от най-интересните и след него Ванончето водеше с 1:0, благодарение на гола на Емил Шестаков. През втората част отново той направи 2:0 и вдъхна увереност и вяра на своя отбор, че могат да вземат този мач, но вместо това, те явно се отпуснаха и дадоха инициативата на своя съперник. СЗК се възползва от това и в рамките на 10 минута направи резултата 2:2, благодарение на Мартин Бойкинов и Стефан Георгиев. До края на мача не се стигна до повече попадения и закономерно мачът завърши наравно. СЗК е точно в средата на класирането, а Вагончето е на три позиции на зад тях – 10 място.

Eleven Stars с инфарктен обрат в края срещу Младежите

Отборът на Eleven Stars с Благой Георгиев в редиците си записа своята поредна победа. Този път обаче тя не дойде никак лесно, а напротив – трябваше да се потрудят много за нея. Съперникът им в тази среща – Младежите, беше пределно концентриран и мобилизиран да измъкне нещо, но все пак не успя. Eleven победи с 6:5. след обрат в края на мача. В герой за тима се превърна острието в атаката на отбора Тони Димитров, който заби четири попадения. Въпреки това мачът започна по прекрасен начин за Младежите, които до 10-та минута водеха с категоричното 4:0, а головете вкараха Таньо Дочев, който заши хеттрик, а един път се разписа Марио Дитов. Това сякаш изнерви Eleven, които вдигнаха оборотите и Тони Димитров наниза четири попадения, за да изравни резултата преди почивката. 4:4 на полувремето. През втората част Младежите отново излязоха напред в резултата благодарение на Валентин Николов, но Eleven показа своята класа и Атанас Христов изравни. Така се стигна до 48-та минута, когато перлата в тима на „звездите“ Благо Георгиев донесе радост на своя отбор, вкарвайки за 6:5 и поднасяйки победата на съотборниците си. След този успех Eleven Stars продължава да диша във врата на ГДБОП и чака грешна стъпка, а Младежите са на 6-та позиция и търсят своята най-добра форма.

Paradox и Реал Суходол изнесоха голово шоу

Отборите на Paradox и Реал Суходол изнесоха истинско голово шоу. Мачът завърши 7:5 за Paradox. „Суходолци“ поведоха още в 3-тата минута, но след това дъжд от голове наводни вратата им и до 40-тата минута резултат беше 6:1, което не ги стъписа, но въпреки това те не успяха да вземат нещо повече от този мач. Вкараха още 4 гола, но те бяха недостатъчни. Така те записаха загуба, а Paradox победа.