ОБЗОР PALMS BET СУПЕРЛИГА

ОБЗОР 24 Кръг

Същинска бомба гръмна Младо Пиво от второто място

Отборът на Bombeta успя да разгроми един от основните си конкуренти в битката за титлата в Palms Bet Суперлига – Младо Пиво с 9:2. С хеттрик за „Бомбите“ се отчете Любомир Николов, по два гола вкараха Андрей Попов и Милен Тодоринов, а по едно попадение добавиха Виктор Илиев и Филип Авравмов. За Пивото точни бяха Иван Камов и Илиян Генов.

Срещата бе изпълнена с много заряд и емоции, заради важността на трите точки в мача. И двата отбора са в битката за титлата на Palms Bet Суперлига. „Червените“ стартираха много по-добре срещата и до 7-ата минута вече бяха с 2 гола аванс, благодарение на Виктор Илиев и Андрей Попов. „Златистите“ обаче не се предадоха и се върнаха в играта в 14-ата минута – Иван Камов бе точен за своя тим. „Бомбите“ обаче стояха много по-добре на терена и това се виждаше с просто око. Любомир Николов обра овациите в 18-ата и 21-ата минута, след като вкара бързи попадения и даде комфортен аванс за Bombeta. Малко след това отборът на Йордан Стоилков получи и правото да изпълни дузпа. Стражът на Младо Пиво Анри Нинов обаче бе на изключителна висота в този мач и отрази наказателния удар. До края на полувремето за повече голове нямаше време.

Втората част започна с гол от съблекалнята на Милен Тодоринов, а „бомбите“ вече водеха с 5:1. Младо Пиво продължи да не се отказва, а атаките към вратата на Мариян Андреев не спираха. При една от тях Илиян Генов бе най-съобразителен и върна едно попадение, съхранявайки малки надежди, че отборът му може да измъкне нещо от мача. Bombeta обаче бяха на друго мнение и до края на двубоя довършиха съперника си с мълниеносни контраатаки. Филип Аврамов завърши една такава в 43-ата минута, а минута по-късно Любомир Николов оформи хеттрика си. 60 секунди преди последния съдийски сигнал на Мирослав Маринов, Андрей Попов удвои головата си сметка в мача, а в последните моменти на двубоя Милен Тодоринов също дублира актива си.

След тази победа Bombeta вече са на втората позиция със същия актив от точки, колкото има и Младо Пиво. „Бомбите“ обаче имат по-малко наказателни точки и това им отрежда по-горното място за момента.

Туристите ваксинираха COVID-19 шест пъти

В двубоя на автоголовете ФК Туристите успяха да победят COVID-19 с 6:2, в среща от 24-ия кръг на PalmsBet Суперлига. Кристиян Желев вкара хеттрик за победителите, Симеон Димитров добави едно, а два автогола си вкараха Петър Томов и Цветан Кръстев. За „вируса“ капитанът Венцислав Лозанов вкара един гол, а Петър Симеонов вкара в собствената си врата.

Изненадващо или не срещата започна с гол от съблекалнята за COVID-19. Капитанът Венцислав Лозанов откри резултата още в 3-ата минута. След това обаче настъпи истинска фурия пред вратата на Мартин Асенов. Туристите вдигнаха оборотите и за 10 минути вкараха три попадения. Кристиян Желев изравни резултата в 10-ата минута, а 5 по-късно Симеон Димитров изведе напред „черно-белите“. Самият Желев удвои аванса на своите в 20-ата минута.

Втората част започна по-добре за футболистите на Пламен Пенев. Само 60 секунди след като играта бе подновена Петър Томов от COVID-19 успя да вкара попадение, но за негова жалост в собствената си врата. В 32-ата минута настъпи моментът, в който Кристиян Желев оформи своя хеттрик. Туристите играеха без напрежение и атакуваха постоянно. В 41-ата минута Цветан Кръстев-Магьосника направи същинска магия… вкарвайки си автогол. Мачът обаче не беше приключил и време за още автоголове имаше – в 44-ата минута Петър Симеонов също разстреля вратаря си и така общият брой автоголове в мача стана 3.

И двата отбора са далеч от призовите места в PalmsBet Суперлига и по-скоро ще се опитат да пробият в Купата на SPL.