ОБЗОР СУПЕРЛИГА

ОБЗОР 24 Кръг

„Лос Албос“ се помъчи, но взе дербито с ГДБОП

Страстите в Суперлигата не утихват, а напрежението се покачва като в трафопост с всеки изминал мач. Плейофите чукат на вратата, но преди това трябваше да станем свидетели на още едно голямо дерби – Colo Colo – ГДБОП. Двата тима показват отлична игра през сезона и заслужено са в челото на класирането, а мераците им за Топ 3 и дори титла са големи. Срещата стартира много силно за „униформените“, които в този мач бяха без смяна. Филип Матеев откри за тях още във втората минута и това изглежда шокира „лос албос“. Colo Colo изглеждаше объркан в тези минути, но постепенно тимът започна да налага своя стил и да владее повече топката. Всичко това доведе до изравняване на резултата. Христо Златков бе точен в 21-ата минута. През втората част двата тима бяха равностойни на терена. Атаките се редяха една след друга, като и „лос албос“ и „униформените“ пропуснаха изгодни шансове за втори гол. Все пак такъв падна в 37-ата минута. Той бе дело на Мартин Стефанов от Colo Colo. ГДБОП се опита да се върне в мача, но силите на тима бяха на привършване. И за капак Златков реализира втория си гол в мача в 44-ата минута и оформи крайното 3:1 за „лос албос“.

СЗК и Paradox с реми в спиращ дъха трилър

Да редуват победи и загуби със сигурност не влизаше в плановете на СЗК Юнайтед и Paradox преди началото на сезона. Но тимовете лъкатушат с резултатите, въпреки че показват страхотна игра и грамотен футбол. Именно за това двубоят между тях се очакваше да е много интересен. Първият удар в срещата нанесе Евгени Минев в 3-ата минута, но Митко Стойчев изравни две по-късно. Paradox отново излезе напред след нов гол на Минев в 9-ата минута. Капитанът на СЗК Стефан Георгиев най-после счупи каръка през този сезон и реализира първия си гол в 17-ата минута. А при 2:2 двата тима се оттеглиха за глътка водя и въздух. След това нещата продължиха да бъдат равностойни и атаките се редуваха една след друга. Митко Стойчев и Илиян Тасев дадоха добра преднина на СЗК до 36-ата минута, но Жоро Съркьов намали, но Никола Манолов отново даде преднина на „сините“. В последните минути Paradox показаха страхотен характер и успяха да изравнят. Евгени Минев и Съркьов направиха страхотното 5:5 в този епичен мач.

Бялото пак е на мода в Суперлигата

Белите София и Младежите излязоха в директен сблъсък преди плейофите за Малката купа в Суперлигата. Както повече срещи този сезон и сега, двубоят се очакваше да бъде вълнуващ, а победителят не можеше да се предвиди. Всичко това се оправда през първото полувреме и двата отбора се вкопчиха с нокти един в друг. Тактическата битка бе ожесточена и голове през първата част не паднаха. Така започна и второто полувреме, но постепенно и двата тима започнаха по-смело да поглеждат към противниковите врати. При една маркова атака за Белите Слави Червеняков заби бомба във вратата на Младежите и даде преднина за Белите, които бяха подкрепяни от трибуните от капитана на Славия Янис Карабельов. Младежите бяха попарени, но не се отказаха да търсят обрата. Те се впуснаха в атака, а мачът се отвори. Кристиян Живков от Белите обаче само това и чакаше. Той вкара истинско бижу след пас от корнер за 2:0. До края Белите се прибраха да бранят крехкия си аванс, но вратарят Николай Мусински бе буквално заключил вратата си и просто не се виждаше как ще бъде преодолян. Черешката на тортата сложи Веско Стоянов с попадение в последната минута.