spl2обзор9

ОБЗОР 9 Кръг

Отборчето и МЕД ЛОГ разделиха точките в стилен мач

В любопитен сблъсък от 9-я кръг в SPL2 един срещу друг се изправиха тимовете на Отборчето и МЕД ЛОГ. Момчетата и от двата отбора бяха доказали своите качества в предишните мачове и сега ни очакваше мач изпълнен с красиви отигравания и много футболни аргументи. Срещата започна с атаки и към двете врати, като тимовете не отстъпваха. Първи в мача се разписаха Отборчето. Точен бе Владимир Александров в 11-ата минута. МЕД ЛОГ обаче бързо се върна в мача чрез мениджъра си и лидер Любо Шутилов, който прониза мрежата на съперника в 14-ата минута. Пълният обрат в мача направи Димитър Ников в 17-ата минута. Това обаче не впечатли особено Отборчето и Александър Ленков изравни резултата. Точно преди почивката двата тима си размениха по още един гол. Първа Стефан Вановски направи 3:2, но адашът му Стефан Андасаров изравни хладнокръвно преди съдийския сигнал. След почивката двата тима продължиха с откритата игра, но пропуските властваха на терена. Тимовете все пак изграждаха своите атаки умно и бяха красиви за наблюдаване. В 43-ата минута все пак Владо Александров изведе Отборчето напред в резултата, но Вановски с втория си гол в срещата донесе точката на МЕД ЛОГ 4 минути преди края. Така двата тима изиграха страхотно дерби и може би заслужено разделят точките.

Рецитал на Карабов срина викингите

Нов успех гонеха момчетата от Bianchi coffee. Лидерите в класирането този път излязоха срещу храбрите младежи от Викинг. „Жълтите“ бяха гладни за успехи след като наскоро постигнаха първа победа в лигата, но Йордан Дончев и компания нямаха намерение да правят компромиси на никого. „Белите“ започнаха по-добре мача и Евгени Балтов откри в 6-ата минута. Викинг се опита да направи нещо в атака, но днес нещата не се получаваха. До края на полувремето Bianchi продължи да мачка и Калин Карабов избухна с два гола. След почивката Карабов продължи със силните си изяви и реализира нови две попадения до 34-ата минута. След това дойде моментът и манекена Дени Младенов да блесне в 37ата минута с хубаво изпълнение. С петия си гол в мача пък Карабов оформи крайното 7:0 в полза на Bianchi в 45-ата минута. Новият успех изстреля „кафетата“ високо на върха в класирането. ФК Викинг няма от какво да се срамува, а само да се поучи за бъдещите си битки.

Боби Валенцов сам изкачи Олимп с пица в ръка

Ugo Delivery се изправи срещу дубъла на Олимп в 9-я кръг от програмата на SPL2. Мачът на Царско село започна страхотно за „пицарите“, които дръпнаха в резултата с 3:0 до 13-ата минута. Хеттрик заби звездата в нападение Боби Валенцов. Той обаче получи ювелирни пасове и за трите си попадения от господарят в средата на терена за Ugo Димитър Петров. След тези удари обаче Ugo показа някои слабости в защита, от които се възползваха момчетата от Олимп. Те дори успяха да изравнят резултата след две попадения на Митко Митев и едно на Кристиян Ганчев. Точно преди полувремето обаче Боби Валенцов наниза четвърти гол за тима си. След почивката гонитбата продължи и Иван Комитов изравни, докато се чуваше мощен женски вик на подкрепа. Боби Валенцов обаче продължи да бъде неудържим тази вечер и нападателят вкара за 5:4 в 32-ата минута, но малко след това равенството върна Митко Митев. Имаше още време до края мача и то бе използването от машината за попадения Валенцов, който избухна с шестия си гол в срещата в 37-ата минута. Този път Олимп нямаха отговор на предизвикателството и тимът трябваше да признае, че беше покорен от Ugo и Боби Валенцов.