spl2обзор7

ОБЗОР 7 кръг

Боен вик за викингите за първа победа в SPL2

ФК Викинг и Ugo Delivery се изправиха един срещу друг в любопитен мач от 7-я кръг в SPL2. „Жълтите“ все още търсеха първата си победа през сезона, а „пицарите“ очакваха трите точки с нетърпение, за да могат те да се изкачат в челото на таблицата. Мачът стартира силно за Ugo и Боби Валенцов откри за тима си в 5-ата минута. Но Ивелин Делчев изравни за Викинг в 8-ата минута. До почивката Ugo взе нова преднина в резултата, отново чрез Валенцов. През втората част обаче Викинг стабилизира изявите си. Играта на тима стана доста подредена и атаките на тима носеха сериозна опасност. И Ивелин Делчев избухна с още три гола и така обърна мача – 4:2 до 41-ата минута. Ugo нямаше да се предаде и Явор Михайлов върна совите в мача след 47 минути игра. Накрая обаче Викинг затвърди победата си. Това стана след автогол на Карен Сардарян и попадение на Мирослав Димитров.

Торпедо разнищи Street Fighters

Отборът на Торпедо излезе срещу Street Fighter в търсене на задължителна победа, която да затвърди челните полиции на отбора. „Файтърите“ редуваха силни със слаби игри и са изключително непредвидим отбор. Какво щеше да е лицето им днес? Бърз гол/гол беляза мача до 7-ата минута. Първо Ивайло Петров откри за Торпедо, а после Мартин Димитров изравни. Но от този момент до края на почивката сякаш Торпедо остана без противник. Тимът почна да вкарва гол след гол и поведе със 7:1 преди почивката. Хеттрик заби Цветослав Марков, два пъти вкара Цветан Бончев, едно попадение добави Александър Стефанов. Нещата леко се промениха след почивката, но победителят в срещата вече бе ясен. Още два гола на Цветослав Марков направиха резултата 9:1, но Христо Мутафчиев отсрами поне малко „файтърите“. Нови две попадения на Торпедо обаче направиха разликата доста по-голяма. Головете бяха дело на Цецо Бончев и Ивайло Петров. Торпедо дръпна ръчната и започна да тренира повече владение на топката. От това се възползваха „файтърите“ и Валентин Суботинов и Мартин Димитров реализираха по един гол. Точка на спора сложи Цветослав Марков, който се разписа отново в 46-ата минута. Така Торпедо продължава да плаши опонентите си със смазващо превъзходство. Street Fighters пък бързо трябва да забравят този мач.

Олимп 2 хвърли в смут Отборчето

В неделния следобяд Олимп 2 излезе в битка с Отборчето за трите точки. Мачът на „Царско село“ се очакваше да мине под диктовката на „белите“ и още в 5-ата минута те поведоха чрез Петър Йорданов. Алекса Тачев обаче изравни за „гръцките богове“ минута по-късно. А Ивайло Димитров направи обрата пълен само минута по-късно. Пламен Христов закачи тима си в мача след 11 минути. А резултатът 2:2 се запази почти до почивката. Точно преди съдийския сигнал Тачев реализира второто си попадение в срещата за 3:2. Този гол сякаш смути Отборчето и след почивката Олимп 2 бе по-добрият на терена. Христо Христов и Ивайло Димитров направиха 5:2 до 32-ата минута. Път наобратно за Отборчето нямаше. Все пак те се опитаха да изкатерят планината в последните минути, но стигнаха само до гол на Пламен Христов. Така Олимп 2 постига успех в мача и оставя въпросите без отговор за Отборчето.

Bianchi coffee преодоля дубъла на ГДБОП

В интерес мач от съботната програма на SPL2 Bianchi coffee се изправи срещу дублиращия тим на ГДБОП. Мачът стартира с лек превес на „униформените“ и маестрото Мартин Соколчев откри в 12-ата минута. Bianchi още не бяха се стоплили, но постепенно намираха пътя през кафе машината. И само за три минути (между 16-ата и 18-ата) успяха да напълнят чашата. Точни бяха Калин Карабов на два пъти и Виктор Младенов. До почивката отново Младенов направи и 4:1 за Bianchi. В началото на втората част отново тима на Йордан Дончев бе по-активен на терена. Дени Младенов и Карабов реализира по още един гол и направиха аванса на тима си солиден. ГДБОП показа зъби и Филип Матеев избухна с два гола в 41-ата и 46-ата минути. Но „униформените“ стигнаха само до това Карабов и Младенов реализира нови две попадения за Bianchi в края и донесоха успеха на тима си.