spl2обзор5

ОБЗОР 5 Кръг

Голов трилър и първа победа за МЕД ЛОГ

Съботната вечерна сесия от програмата на SPL2 противопостави два тима с много атакуващ и зрелищен стил – МЕД ЛОГ и ГДБОП 2. Шоуто на „Царско село“ бе гарантирано. То започна с рецитал на „униформените“. Ицо Павлов откри за тима си в 8-ата минута. Малко след Кико Каландадзе реализира истинско бижу прехвърляйки вратаря на МЕД ЛОГ Иван Нинов. Асистенцията на Любо Милошев също бе от световна класа, а зрителите ахнаха от изпълнението. Дубълът на ГДБОП продължи и да мачка и дойде ред на бижуто в атаката на тима Мартин Соколчев да се разпише. МЕД ЛОГ постепенно се съвзе след проспаните първи минути. Ники Илиев хладнокръвно върна един гол преди почивката, но Павлов отново направи разликата 3 гола – 4:1. След почивката дъждът от попадения продължи. Любо Милошев надхитри вратаря Нинов за 5:1, а в ответната атака другата осмица Стефан Петков вкара за 5:2. Автогол на Генков обаче утежни задачата на МЕД ЛОГ, който вече изоставаха с 2:6. Последваха обаче уникални минути за момчетата на Любо Шутилов, който буквално преобърнаха мача с главата надолу. Ивайло Коев, страхотен гол на Борислав Стоянов и още две попадение на Петков доведоха нещата до 6:6. А за Генков се реваншира за автогола си и поведе МЕД ЛОГ към победата. ГДБОП обаче не бе тим, който току така да остави нещата и Каландадзе отново изравни 7:7. Последният щрих от този трилър нанесе Стефан Петков, който успя много красиво да прехвърли вратарят на „униформените“ в този мач Филип Матеев за крайното 8:7. Така МЕД ЛОГ отлепиха с първа победа в лигата. ГДБОП 2 пък продължава да обиграва отбора си и пробва нови неща, напипвайки правилния ритъм за първия отбор.

Bianchi разряза Ugo на седем

В неделната вечер на терените на „Царско село“ Bianchi coffee и Ugo Delivery се изправиха един срещу друг мач с доста неизвестни. За краткото време, в което тези два тима са в лигата, това щеше да е втори мач помежду им. Първият бе за Купата, когато „кафетата“ спечелиха много убедително с 16:0. Но от тогава Ugo бяха стегнали редиците и със сигурност мачът сега нямаше да е същият. Все пак Bianchi тръгна по-добре в мача и наниза четири безответни гола още до почивката. Автори бяха манекена Денислав Младенов, Любо Колев с гол бижу, винаги изригващия Калин Карабов и сигурния Илия Христов. Момчетата от Bianchi се забавляваха през тази първа част, докато Ugo не можа да напипа ритъма си на игра. Все пак, момчетата на Антонио Георгиев – Бънди бухнаха през втората част. Шилото в атаката Боби Валенцов върна две попадения, но между тях стабилният бранител Евгени Балтов реализира още един гол за Bianchi. До края на мача головото шоу продължи като остана време и за мениджъра Йордан Дончев да реализира с точен като бръснач удар. Това със сигурност ще му даде самочувствие и спокойствие, тъй като това бе дебютен гол за него през 2019 година. Борещият се до последно като немски войник Стоян Илиев върна един гол, но последният щрих в срещата отново бе за Bianchi. Ники Илиев хапна последното седмо парче пица в 50-а минута. Bianchi постигнаха още един успех в лигата, но Ugo продължава да израства и тимът със сигурност ще бъде сред факторите в тазгодишния шампионат.

Стефан Петков и МЕД ЛОГ с нова победа

МЕД ЛОГ излизаше за втория си мач този уикенд. След като преди по-малко от 24 часа тимът на Любо Шутилов бе надвил ГДБОП 2 в спиращ дъха голов трилър, сега тестът се казваше Street Fighetrs. Мачът със сигурност се очертаваше да бъде интересен предвид опита на МЕД ЛОГ и младостта и скоростта на Street Fighetrs. Срещата на „Царско село“ започна с размяна на попадение. Нелин Георгиев бе точен за „файтърите“ в 3-ата минута, но Димитър Ников изравни само минутка по-късно. МЕД ЛОГ се опита да наложи своята воля и разиграваше мъдро топката. В същото време контраатаките на Street Fighters бяха взривоопасни. Но МЕД ЛОГ наложи своята воля. Стефан Петков показа голов нюх в стил Алън Шиърър и наниза две попадение в 14-ата и 15-ата минути. Street Fighetrs обаче не се предаде и Мартин Димитров върна един гол в 17-ата минута. При този резултат 3:2 завърши и първата част. След почивката МЕД ЛОГ продължи да налага своя воля и Стефан Петков продължи да блести. Той реализира още две попадения в 33-ата и 35-ата минути. Димитър Ников пък добави още две попадения, за да реши мача. До края все пак „файтърите“ показа голов нюх и характер и успяха да върнат две попадения след добри атаки. Но все пак класата на МЕД ЛОГ бе по-голяма.

Торпедо отказа Меделин

Отборът на Торпедо се изправи срещу Меделин в търсене на задължителни три точки, които да продължават безгрешното представяне на тима от началото на сезона в SPL2. Момчетата на Влади Петров бяха много концентрирани и не подцениха нито за миг съперника си, който имаше много кадрови проблеми – контузии, липси на играчи. Торпедо почна да мачка своя съперник още от първата минути и головете заваляха като проливен пролетен дъжд. Първи на таблото се записа именно мениджърът Влади Петров, а само до почивката резултатът бе набъбнал до 8:1. Пламен Тодоров заби хеттрик, а по два пъти се разписаха жонгльора Цецо Бончев и Бисер Бенчев. Точен за Меделин бе Христо Цонев – Котката. След почивката Торпедо не се спря, а напротив – продължи да набира скорост към вратата на Меделин. Тимът реализира още цели седем гола – пет от тях на Пламен Тодоров, който рязко дръпна в борбата за голмайстор, а по един добавиха Цветослав Марков и Цецо Бончев. Все пак Меделин реализира още три гола, за да отсрами поне малко положение. Два от тях бяха дело отново на Котката, а Иван Симеонов реализира още един път. Така Торпедо продължава да мачка и то убедително.

Отборчето спря похода на викингите

ФК Викинг се изправи с нови одежди срещу Отборчето в търсене на първа победа в SPL2. Дали обаче „белите“ водени от Румен Тошев щяха да позволят походът на викингите да продължи. От самото начало на мача се видя, че Отборчето ще направи всичко възможно за нов успех в лигата. И Сашо Ленков откри резултата, в 7-ата минута реализирайки хубаво попадение. Танц за кеф на феновете пък играха Митко Ранджев и Владо Александров след попадение на първия в 9-ата минута. Всеотдайният играч на „белите“ Стефан Андасаров пък направи резултата класически с точно изпълнение в 19-ата минута. Така завърши и първата част – 3:0 за Отборчето. През второто полувреме Викинг се опита да отговори и успя. Благовест Николов се възползва от груба грешка в бялата отбрана, напредна и реализира хладнокръвно. Отборчето обаче не се даде. Митко Ранджев добави един гол, а Владо Александров добави още един, за да може „белите“ да вземат победата с 5:1. За Викинг нещата обаче постепенно се нормализират и е неизбежен момента, в който ще дойде и първата победа за тима.